Ekim 3, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

iPhone 15’teki yeni USB-C bağlantı noktası, harici ekranlar için güçlü desteğin kilidini açar

iPhone 15’teki yeni USB-C bağlantı noktası, harici ekranlar için güçlü desteğin kilidini açar

iPhone 15’teki yeni USB-C bağlantı noktası, AirPods ve Apple Watch gibi diğer aksesuarları şarj etme yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi yeni özelliğin kapısını açıyor. içinde Yeni destek belgesiApple ayrıca iPhone 15’in USB-C bağlantı noktasının iPhone’unuzu harici ekranlara da bağlamanıza olanak tanıdığını açıklıyor.

O da buna katıldı Harun Twitter’daApple, iPhone 15 için yeni USB-C bağlantı noktasıyla ilgili ayrıntıların yer aldığı yeni bir destek belgesi yayınladı. Destek belgesinde iPhone 15’in harici ekranlara nasıl bağlanabileceği anlatılıyor. Apple, “iPhone’unuzu USB-C konektörünü kullanarak harici ekranlara bağlayabilir, böylece daha büyük bir ekranda video izleyebilir, fotoğrafları görebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz” diye açıklıyor.

Her iPhone 15 modelindeki USB-C bağlantı noktası, USB-C ekranları desteklemek için DisplayPort protokolünü kullanır. Apple, iPhone 15’inizi yüksek çözünürlüklü bir ekrana bağlamak için USB-C kullanmanız gerektiğini söylüyor Kablo USB 3.1 veya üzerini destekler. Tüm iPhone 15 modellerinde bulunan kablo yalnızca USB 2’yi destekler ancak Ayrı olarak bir USB 3.1 kablosu satın alın.

Uyumlu bir kabloyla her iPhone 15, 4K’ya kadar çözünürlükte ve 60 Hz yenileme hızlarında USB-C bağlantılarını destekler. Üstelik iPhone 15, USB-C aracılığıyla bağlanan HDR ekranları da destekliyor. Apple’ın açıklaması şu şekilde:

Ayarlar > Ekran ve parlaklık bölümüne gidip bağlı ekranı seçerek SDR ve HDR modları arasında geçiş yapabilirsiniz. iPhone, Görüntüleme Modu Değişikliklerine İzin Ver açıkken, o anda oynatılan içeriğin kare hızı ve dinamik aralığıyla eşleşir.

Apple, USB-C – HDMI adaptörü veya kablosu kullanarak iPhone 15’inizi 4K ve 60Hz’yi destekleyen bir HDMI ekrana veya TV’ye bağlayabileceğinizi söylüyor.

Son olarak Apple, iPhone 15’in USB-C Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası Adaptörüyle uyumlu olduğunu da doğruladı. Bu adaptörü kullanırken, monitörünüz veya TV’niz HDR’yi destekliyorsa HDR10 veya Dolby Vision’daki içerik de dahil olmak üzere iPhone’unuzdan 4K 60 Hz’ye kadar video çıkışı yapabilirsiniz.

READ  Sega projesi 'Süper Oyun', Crazy Taxi & Jet Set Radio'nun yeniden başlatılmasını içeriyor

iPhone’unuzu harici bir ekrana bağladığınızda, iPhone arayüzünü yansıtmayı ve ayrıca video ve fotoğrafları daha büyük ekranda izlemeyi seçebilirsiniz.

Bu, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’nun USB-C’ye geçişinin sağladığı birçok avantajdan yalnızca biri. Ayrıca diğer cihazları şarj edebilir, iPhone 15 Pro’da daha yüksek aktarım hızlarının kilidini açabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Fırsatı takip edin: İş Parçacığı, heyecan, instagramVe Mastodon.

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.