Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

iPhone’unuzda gizli bir izleme dörtgeni var. İşte kilidini nasıl açacağınız

senin için iphone Ve IPAD bir avuç dolusu şık gizli özellikleryeteneğine sahip olan iOS 16 dahil Nintendo Switch Joy-Con Kontrol Cihazlarınızı bağlayın Ve Tüm kayıtlı Wi-Fi şifrelerini ayarlarınızdan kolayca görüntüleyebilir ve paylaşabilirsiniz..

Bununla birlikte, ilginç gizli özellikler her zaman iOS’ta olmuştur ve iOS 15 gibi daha eski bir yazılım sürümünü çalıştırıyor olsanız bile, iPhone klavyenizdeki gizli izleme dörtgeni gibi her zaman bulunacak yeni bir şey vardır.

Metni düzenlerken, muhtemelen parmağınızı ekranda tutuyorsunuz ve istediğiniz yere ulaşmak için imleci tüm harflerin, sayıların ve noktalama işaretlerinin etrafında hareket ettiriyorsunuz. Büyüteç balonu, parmağınızın altındaki metni büyüterek biraz yardım sağlar, ancak imleci hareket ettirmenin başka bir yolu vardır.

İşte iPhone’unuzun gizli izleme dörtgenini nasıl bulacağınız.

Boş tuşlu telefon klavyesi

Gizli izleme dörtgeni etkinleştirildiğinde klavyeniz bu şekilde görünecektir.

Nelson Aguilar/CNET

iPhone’unuzu kullanma şeklinizi iyileştirmenin başka yollarını arıyorsanız, buna göz atın Makaleleri okuma şeklinizi değiştirecek iki hızlı ipucu ve Instagram benzeri yorumları getiren bir özellik paylaşılan fotoğraf albümlerine Ayrıca bir göz atabilirsiniz CNET’in iOS 16 İçin En Büyük Umutları.

iPhone veya iPad’inize gizli bir izleme dörtgeni nasıl getirilir

İşte iOS cihazınızdaki gizli izleme dörtgenini nasıl bulacağınız.

1. Bir metin yazdığınız her yerde klavyenizi getirin ve Parmağınızı boşluk çubuğuna basılı tutun klavye boş olana kadar. Bir miktar dokunsal geri bildirim hissetmeli ve imlecin bir saniye yakınlaştığını görmelisiniz; bu, artık klavyeyi bir izleme dörtgeni olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir.

2. Parmağınız hala basılıyken, imleci hareket ettirmek için tıpkı Mac’teki bir izleme dörtgeninde yaptığınız gibi tüm klavyenin etrafında hareket ettirin.

3. İmleci yerleştirmek için parmağınızı ekrandan kaldırmanız yeterlidir. Daha sonra metinde herhangi bir düzenleme yapmak için Sil gibi diğer tuşlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. İmleci tekrar hareket ettirmek istiyorsanız, gizli izleme dörtgenini getirmek için parmağınızı boşluk çubuğunda tutun.

Gizli özelliği çalışırken görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

Daha fazla iPhone ipucu ve püf noktası ile ilgileniyorsanız, kontrol edin Şarkıları hızlı bir şekilde tanımlamak için bu gizli iPhone özelliğinin kilidi nasıl açılır? Ve Notes’ta gizli sohbet nasıl yapılır. Ve eğer bir Apple bilgisayarınız varsa, işte burada Mac’inizdeki en iyi yedi gizli özellik.

READ  Minecraft 1.20, Minecraft Live 2022'de güzellikler ve asılı pankartlar dahil ilk ayrıntılar ortaya çıktı