Mayıs 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İstanbul Havalimanı’nda kar uçuşları durdurdu, yolları kapattı

İSTANBUL, 24 Ocak (Reuters) – İstanbul’u beyazlarla kaplayan yoğun kar yağışı ve kış mevsiminin ülke genelinde trafiği aksatması nedeniyle Türk makamları Pazartesi günü İstanbul havaalanındaki tüm uçuşları askıya aldı.

İstanbul’da yoğun kar yağışı bazı vapur seferlerini durdurdu, bazı yolları trafiğe kapattı ve sürücülerin görüş sorunu yaşamasına neden oldu.

Ülke çapında Afet ve Acil Durum Komisyonu, yaklaşık 4.600 kişinin hava nedeniyle mahsur kaldığını, 6.700’den fazla kişinin barınaklara götürüldüğünü ve ihtiyaç sahiplerine binlerce kap gıda dağıtıldığını söyledi.

Türkiye’nin birçok yerinde, çoğu okulda kış tatiline denk gelen geçen haftadan bu yana yoğun kar yağışı yaşanıyor.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları, “seyahat güvenliğini ve yolcularımızı” sağlamak ve havalimanlarında mahsur kalmalarını önlemek için Salı günü İstanbul Havalimanı’ndan 0100 GMT’ye kadar tüm uçuşlarını iptal ettiğini duyurdu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı açıklamada, yaklaşık 16 milyon kişinin yaşadığı kentteki AVM’lerin kar yağışı nedeniyle erken kapatılacağını ve kamu şirketlerinin çalışma saatlerinin daha erken biteceğini söyledi.

Şehrin batısından gelen araçların il girişine izin verilmeyecek, İstanbul’un en büyük otobüs terminallerinden kalkışlar Salı günü 0500 GMT’de durdurulacak.

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Reuters’e verdiği demeçte, kar yağışının seyahat sorunlarına yol açtığını ve barajların kapasitesi yazdan beri birkaç yıldır azaldığı için kurak koşulları azalttığını söyledi.

İmamoğlu, “İstanbul karın bereketine bağlıdır. Her mevsim olması gerektiği gibi yaşanmazsa çeşitli tehlikeler kapıda” diye konuştu. kırsal yer.

Önümüzdeki günlerde de devam edecek olan kar yağışı nedeniyle barajlardaki su seviyesinin yüzde 70 artması bekleniyor” dedi. “Sonunda, bu kar yağışından çok memnunuz.”

(Raporlama Duan Kumruksu, Nevsat Thevronoklu, Ali Kukokmen ve SK Ergoin; Düzenleme Darren Butler; Düzenleme Jonathan Spicer ve Jane Merriman)

READ  Türk Telekom açık taşıyıcı ağ testlerini başlattı