Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İşte ‘Impressario’dan Riyaz Amlani bir restoran imparatorluğunu nasıl yarattı?

Bir randevuda olan genç Riyaz Amlani, Mumbai sokaklarında yürürken rahat bir kahve bulamamıştı. Bugün her yerde bulunan kafeler o zamanlar değildi ve bu Omlani’nin ilk fırsatıydı. Amlani yıllar sonra bowling salonlarının kurulmasına yardımcı olan bir yönetici olarak çalışırken, Girişimci Kupasını almaya karar verdi.

2001 yılında Fas Halk Kahvesi’nde Mocha adlı bir restoran açtı. Yirmi yıl sonra, Mumbai’deki Churchgate yakınlarındaki bir kahvehane olan Mocha, şu anda Hindistan genelinde 16 şehirde 57 restoran ağı işleten Impressorio – markaların evi haline geldi.

Amlani’nin başlattığı markaların listesi bir kerede adlandırılamayacak kadar uzun. ‘Sosyal’ ve Fine-Dinner Smoke House Tele’den sağır ve işitme güçlüğü çeken ‘Aishwara’ personelinin işlettiği kafelere kadar Y kuşağının popüler mekânı. Amlani, genç Hindistan’ın nasıl dışarıda yemek yemek istediğinin ardındaki psikolojide uzmanlaştı.

2017 yılında, küresel bir özel sermaye şirketi olan L Catterton, lüks çokuluslu Louis Vuitton tarafından desteklenen Impresario’nun çoğunluk hissesini satın aldı. Bu yatırım, Amlani’nin özellikle Tier 2 ve 3 şehirlerinde hızla büyümesine yardımcı oldu. Ama enfeksiyon masa örtüsünü tabakların altından çekmek için geldi ve yaptı!

Ancak, eve teslimat tomurcukları tatmaya devam ederken, Amlani teslimat için yalnızca She, Lucknowee ve Goodness To Go markaları için bulut mutfaklar kurdu. Bu tür markalar daha çok geliyor. Mumbai’de Dabbawalas’ı işe almaktan Dehradun’da bir satış noktası açmaya ve evde yemek teslim etmeye kadar. Impresario’nun birçok tarifi var.

Son yirmi yılda, endüstrinin bugün bulunduğu yerde ne gibi büyük değişiklikler meydana geldiği sorulduğunda? Amlani, “2001 yılında başladığımda beş yıldızlı otellerin dışında en iyi restoranı bulamıyordunuz. Yani öğle ve akşam yemeği arasında bir yere gitmek isterseniz seçenekleriniz aynı. İster beş yıldızlı bir kafeye gidin, ister gidin. Udipi Restaurant’a, etrafta başka bir şey yok. Hayır. Beş yıldızdan bir veya iki harika restoran olabilirdi. “

READ  Gerçek anlaşma: Türklerin genellikle günlük olarak ne yediği

Ancak son 20 yılda bir devrim oldu ve müşteriler artık seçim yapmakta zorlanıyor. Her şeyde daha fazlası var. Amlani, aklınıza gelen her tür yemekte süper bir uzmanlık olduğunu söyledi.

Buraya Tıkla

İş yapmanın kolaylığı hakkında yorum yaparak, “Sahip olup olmadığına güvenebileceğiniz en düzenli işletmelerden biri. Satmak için hala 26 farklı lisansa ve NOC’ye ihtiyacımız var. Sandviç. Birkaç yıl önce, yaklaşık 36 işlem gerçekleştirdik. ama bulunduğunuz şehre bağlı olarak 24’ten 26’ya düştü.

“Zorluklarımızdan biri, restoranlar için tek tip bir kodumuz olmamasıdır – bu şehirden şehre, şehirden şehire, şehirden şehire, belediyeden şehre, belediyeden şehre, şehirden şehre, şehirden şehre, şehirden şehre değişir. şehir, şehirden şehre, şehirden şehre, şehirden şehre, şehirden şehre, şehirden şehre, şehirden şehre, şehirden şehre, şehirden şehre, şehirden şehre, şehirden şehre, şehirden şehre, şehirden şehre. “Biraz daha kolaylaştıralım” dedi.

İlginç konuşmanın tamamı için videoyu izleyin.

İlk yayınlanan: Orada