Aralık 4, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İsveç’in Eurovision’u kazanmasıyla Rusya, Ukrayna’nın girişinin evini bombalıyor – POLITICO

İsveç’in Eurovision’u kazanmasıyla Rusya, Ukrayna’nın girişinin evini bombalıyor – POLITICO

Tüylü önlükler, duman makineleri, kendi kendine çalışan piyanolar ve bir sopa sallayabileceğinizden daha fazla LED ışık ve payet arasında, güçlü bir vokal performansı, bir kaide ve bazı gerçekten çarpıcı tırnak sanatı, İsveç için Eurovision 2023’ü kaptı.

Lauren lakabıyla tanınan Lauren Zeinab Noura Talhawi, “şarkısını harika bir şekilde seslendirdi.dövmeAncak İsveç, her biri yedi galibiyetle renkli rekabet tarihindeki en başarılı iki ülke olarak İrlanda’yı eşitlemeye zorladı.

Ancak 2. Dünya Savaşı ile parçalanan Avrupa ülkelerini şarkı, ihtişam ve ihtişamla bir araya getirmek için yaratılan bir yarışmada, Rusya’nın Ukrayna’yı topyekûn işgal edeceği hayaleti, duruşmaların üzerinde asılı kaldı.

Ukrayna şovu Tvorchy’nin Eurovision sahnesine çıkmasına sadece birkaç dakika kala, raporlar Rusya’nın, Polonya sınırına arabayla yaklaşık üç saatlik mesafede, Ukrayna’nın batısındaki memleketi Ternopil’e saldırdığı ortaya çıktı. Süslü kostümleri ve gülünç sahne düzeni kadar şarkı yazımı ve şarkı söylemesiyle de bilinen bir olayı kasvetli bir şekilde yorumladı.

Andrii Hutsuliak ve Jeffery Kenny’den oluşan elektronik müzik ikilisi Tvorchi, “Ternopil, Eurovision sahnesinde çelik kalplerimiz, yılmaz ve irademiz hakkında şarkı söylerken Rusya’nın bombaladığı şehrimizin adıdır” dedi. Twitter’dan. instagram performanslarından sonra. Bu, Ukrayna’nın her gün bombalanan tüm şehirlerine bir mesajdır. Kharkiv, Dnipro, Khmelnitsky, Kiev, Zaporizhia, Uman, Sumy, Poltava, Vennytsia, Odessa, Mykolaiv, Chernihiv, Herson ve diğerleri. Avrupa, barış için kötülüğe karşı birleşin! “

Tvorchi liderliğindekiDemir kalpSahnede, ulusal renkleri sarı ve mavi olan Ukraynalı bir trident veya trizub ile aydınlatıldı. Şarkının adı, geçen yıl küçük bir Ukraynalı askerin Rus kuşatmasına karşı korkunç koşullarda haftalarca direndiği Mariupol’daki Azovstal çelik fabrikasına gönderme yapıyor.

Her yıl düzenlenen şarkı yarışmasının organizatörleri, Eurovision’un “hiçbir şekilde politize edilemeyeceği ve/veya bir araç olarak kullanılamayacağı” konusunda ısrar ediyor. Bu nedenle Avrupa Yayın Birliği, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’nin finalde konuşma yapmasını apolitik tutma gereğini gerekçe göstererek yasakladı. Ancak eylemler, uzun zamandır çarpık siyasi ifadelerle kuralları aşmanın yollarını buldu.

READ  26 Haziran 2023 günlük burç yorumunuz

2023 yarışmasını altıncı sırada bitiren Tvorshi, geçen yıl Kalush’un orkestrasının kazanmasının ardından Ukrayna’nın üst üste ikinci Eurovision galibiyetini hedefliyordu.

Son şampiyon olarak, Ukrayna genellikle bu yılki yarışmaya ev sahipliği yaptı. Ancak devam eden Rus işgalinin ortasında organizatörler, Ukrayna adına yarışmayı yürütmek için 2022 ikincisi Birleşik Krallık’a döndü. Beatles’ın evi olan Liverpool daha sonra ev sahibi şehir olarak seçildi; Rusya’nın rekabet etmesi yasaktır.

Akşam boyunca, Liverpool’dan bir dizi ikonik müzikal katkı ve şehirle eşanlamlı bir şarkı olan “Asla Yalnız Yürümeyeceksin”in dokunaklı bir yorumuyla birlikte Ukrayna’nın içinde bulunduğu kötü duruma selam verildi.

Galler Prensesi Catherine, Ukrayna mavisinin parıldayan tonlarında dökümlü bir balo elbisesi giyerek ve Kalush Orkestrası’nın kazanan şarkısının yıldızlarla dolu açılış perdesinde piyano çalarak Eurovision’daki ikinci kraliyet peçesini yaptı “Stefania. (Kral III.Charles ve Kraliçe Camilla, yarı finalde bir video dizisinde yer aldı.)

Lauren “Tattoo” şarkısını seslendiriyor | Getty Images aracılığıyla Peter Kneffel/Görüntü Koalisyonu

Favori 67. Eurovision finalisti ve 2012’de Şarkı Yarışması’nı kazanan Lauren, İrlanda’dan Johnny Logan’a katılarak iki gıpta ile bakılan ödülü alan ikinci sanatçı oldu. Hayranların favorisi Finlandiya ikinci olurken, İsrail üçüncü oldu.

İlk kez, katılımcı olmayan ülkelerden gelen insanlar oy Yarışmada, seyircilerin genel puanın yüzde 50’sini oylaması ve katılımcı ülkelerden müzik endüstrisi profesyonellerinden oluşan jürilerin değerlendirmeleri.

Jüri oylarının ardından İsveç 163 puan önde ama dördüncü sırada yer alan Finlandiya seyircilerden 376 puan alarak sıralamada zirveye sıçradı. Açıklanacak son ülke olan İsveç, kazanmak için 187 oya ihtiyaç duydu ve 243 oy alarak, ilk korkuya rağmen nispeten rahat bir zafer sağladı.

İsveç, yarışmayı ilk kez 1974’te, ABBA dörtlüsü Waterloo’yu icra ettiğinde kazandı ve en son galibiyetleri 2015’te oldu.

Norveç, halk oylamasının ardından sıralamada beşinci sırada yer alırken, Fransa, Belçika ve İspanya gibi ülkeler jüri oylamasındaki güçlü performanslarını artıramadı.

READ  Kanye West'in Instagram hesabı Twitter'a geri döndü

Liverpool’daki M&S Bank Meydanı’nı dolduran 7.000 seyirci, ulusal bayraklar giymiş, parıldayan sopalar sallayarak ve tamamen çılgına dönerek. Kalabalığın favorileri arasında Finlandiya’nın şarkısı var,”CHA Cha Cha. “

Bu hafta İrlanda, Malta, Azerbaycan, Letonya, Hollanda, Romanya, Danimarka, Gürcistan, İzlanda, San Marino ve Yunanistan’ın elendiği iki yarı final karşılaşmasının ardından Cumartesi günkü büyük finale yirmi altı ülke katıldı.

Büyük Beş olarak bilinen İngiltere, Fransa, İspanya, Almanya ve İtalya, kendi yayıncıları aracılığıyla yarışmanın düzenlenmesine en büyük mali katkıyı sağlayan ülkeler olarak otomatikman finale kalmaya hak kazandı. İngiltere, 2022’de ikinciliği bu yıl ikincilikle değiştirdi.

Kazanan İsveç, gelecek yılki etkinliğe ev sahipliği yapacak.