Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İtalya’daki kuraklık, Tiber üzerinde eski bir imparatorluk köprüsünü ortaya çıkardı

İtalya'daki kuraklık, Tiber üzerinde eski bir imparatorluk köprüsünü ortaya çıkardı

Roma (AFP) – İtalya’nın 70 yıldaki en kötü kuraklığı Bir zamanlar Roma imparatorları tarafından kullanılan ancak üçüncü yüzyılda yıkılan Tiber üzerindeki eski bir köprünün ayaklarını ortaya çıkardı.

Nero Köprüsü’nün iki sütunu, yazın çoğu için, şimdi martıların güneşlendiği yosun kaplı kaya yığını olan Vatikan’ın yakınında nehri geçen Vittorio Emanuele Köprüsü’nün yakınında görülür.

Tarihçi Anthony Maganlahti, köprünün birinci yüzyılda İmparator Nero’nun bugünkü Aziz Petrus Meydanı yakınlarındaki Janiculum Tepesi yakınlarındaki bahçelerine ulaşması için inşa edildiğini söyledi. Köprü üçüncü yüzyılda zaten çöküyordu ve trafik, hacıları Castel Sant’Angelo üzerinden Vatikan’a yönlendiren yakındaki Sant’Angelo Köprüsü’ne yönlendirildi.

Nero Köprüsü’nün başlangıçta dört iskeleye sahip olduğu düşünülüyordu, ancak Majanlahti, nehir trafiğinin daha iyi akışını sağlamak için ikisinin 19. yüzyılda söküldüğünü söylüyor.

Maganlahti, “İtalya’da kuraklığın yayılması nedeniyle nehir su seviyesi artık çok düşük olduğundan, genellikle görebildiğimiz çok sayıda köprü iskelesini görebiliyoruz.” Dedi.

Normal su seviyesindeki yıllarda, en kurak mevsimde genellikle bir köprü ayağı görülürken, bu yıl iki ayak görülebiliyor.

İtalyan hükümeti, uzun süreli kuraklık ve beraberinde gelen sıcak hava dalgası nedeniyle birçok bölgede olağanüstü hal ilan etti. Kuraklık ayrıca II. Dünya Savaşı’ndan bir tank ortaya çıkardı İtalya’nın en büyük nehri olan Po Nehri’nin yanı sıra yirminci yüzyılda göller hakkında kararname.

___

AP’nin kuraklık ve çevre hakkındaki tüm hikayelerini https://apnews.com/hub/climate-and-environment adresinden takip edin.

READ  Mars Wrigley, Tayvan'ı ülke olarak etiketleyen bir Snickers reklamı nedeniyle Çin'den özür diledi