Mayıs 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jack Dorsey Twitter yönetim kurulundan ayrılıyor – TechCrunch

Jack Dorsey Twitter yönetim kurulundan ayrılıyor – TechCrunch

Twitter’ın şirketteki eski CEO’su Jack Dorsey’in devri sona erdi. Dorsey, şirketin hissedar toplantısından itibaren geçerli olan bir değişiklikle Çarşamba günü Twitter’ın yönetim kurulundan istifa etti.

Dorsey, kurucu ortağı olduğu sosyal medya platformundan uzaklaşmaya başlamış ve istifa etmişti. Twitter CEO’su Rolü Geçen yılın sonlarında Block’a odaklanmak, Eskiden Meydan olarak biliniyordu.

Dorsey’in yönetim kurulundan ayrılma planı, CEO olarak görevinden ayrıldığından beri yürürlükte. O sırada şirket, Dorsey’in “2022 hissedar toplantısında görev süresi dolana kadar” yönetim kurulunda kalacağını belirtti.

Dorsey’in yönetim kurulundan ayrılması, Dorsey’in kuruluşundan bu yana şirkete resmi bir sıfatla dahil olması nedeniyle bir dönemin sona erdiğini gösteriyor. SpaceX ve Tesla milyarderi Elon Musk hala tereddüt etmeden Twitter’ı satın almaya hazırken, dünyanın en önde gelen gerçek zamanlı sosyal ağı çok fazla değişiklik görmek üzere.

Bu özel değişiklik sürpriz olmasa da Twitter, kendisini iki farklı terimle CEO olarak yönlendiren, Trump yönetiminin siyasi kaosu sırasında ve nihayetinde politikalarını şekillendiren bazen esrarengiz lider olmadan hala bilinmeyen bir aşamaya giriyor. Bir maske teklifi imzalayın Özel şirkete geçmek.

Çarşamba günkü hissedar toplantısında, Twitter yönetim kurulu, yönetim kurulu üyesini ve özel sermaye şirketi Silver Lake’in CEO’su Musk müttefiki Egon Durban’ı görevden almak için oy kullandı – şirketin devralınmasında, onu başlatan adam kadar kaotik ve öngörülemez olan son bükülme. başlangıç.

READ  Rusya'nın işgal sonrası kapalı piyasası ABD fon yöneticilerine meydan okuyor