Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jamaika ragbi takımı Turks ve Caicos’ta turnuva şampiyonluğunu kazandı

Jamaikalı ragbi takımı, 2021 Fireminds Rugby Americans North Sevens şampiyonluğunu 17 Ekim 2021’de Providence, Turks ve Caicos’taki Meridian Field’da kazandı. Jamaika, Meksika’yı 21-17 mağlup etti. Turnuva, 2022 World Rugby Sevens Challenger Series için eleme etkinliğidir.

Fireminds yarışması, iki gün boyunca, İngiliz Virgin Adaları ve Turks ve Jamaika Kötülük Havuzu’nu, Barbados ve Curaao ile Caicos ve Meksika’nın havuzunda çekti; Guyana, Bermuda ve Belize C Havuzu’ndaydı ve turnuva kurallarına göre her havuzdan ilk iki takım ilk gün oynadıktan sonra Kupa’ya yükseldi.

İlk gün Jamaika, TCI’yi 24’e 5 ve Bermuda’yı 31’e 7 yenerken, Guyana bir sonraki tura 24’e 0 yükseldi. Finalde Meksika Barbados’u 12-5, Curacao’yu 33-0, Barbados’u 22-19 ve İngiliz Virgin Adaları’nı 50-0 yendi.

Fireminds sponsorluğunda düzenlenen yarışmada Türkler ve Kafkaslar, Jamaika, Meksika, Barbados, Bermuda, Guyana, Belize, Britanya Virjin Adaları, Curacao ve Dominik Cumhuriyeti’nden takımlar yer aldı. 2022 Rugby Sevens Challenger Serisi. Turnuvanın galibi, HSBC World Rugby Sevens’e 16. ve son takım olarak katılacak. Govt-19 salgını nedeniyle 2020 yılında rekabet olmayacak. Maç, uluslararası ragbinin salgından bu yana ilk kez Karayipler’e dönüşünü işaret etti.

Fireminds, Kuzey ve Latin Amerika ve Karayipler’de teknoloji hizmetleri sağlayıcısıdır. Rugby America’s North (RAN) genel müdürü Niall Brooks’a göre, organizasyon rugby’nin isim sponsoru Fireminds ile ittifakına geri dönmesini memnuniyetle karşılıyor. Bu oyun, oyunu geliştirmek ve dünya serisine doğrudan bir yol oluşturmak için önemli bir aracı temsil ediyor.

Fotoğraf kaynağı: Ragbi Kuzey Amerika

READ  Fenerbahçe, Dirk Telecom'u kolay galibiyete taşıdı / Haber