Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom Yapay Zeka Projesi Birincilik Ödülü

Durk Telekom'un Yapay Zeka Projesi için birincilik ödülü
Durk Telecom’un Yapay Zeka Projesi için birincilik ödülü

Dirk Telekom, tamamen yerli ve milli olarak geliştirdiği “Ağ Yapay Zeka Fonksiyonel Uç Destek Programı” ile “IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri”nde “Zekanın Geleceği” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin dijital dönüşümünün mimarı Türk Telekom, yenilikçi teknolojileri ile ödüllere yeni bir boyut kazandırdı. Türk Telekom, International Data Corporation (ITC) tarafından IDC TX Summit kapsamında düzenlenen “Dijital Dönüşüm Ödülleri”nde “Ağ Yapay Zeka Operasyonlarını Son Destek Programı” ile “Zekanın Geleceği” kategorisinde birincilik ödülü aldı.

190 firmadan 75 projenin değerlendirildiği etkinlikte Dirk Telekom, tamamen yerli ve milli olarak açık kaynak teknolojilerle geliştirilen “Ağ Yapay Zeka Fonksiyon Sonuç Destek Programı” ödülüne layık görüldü. Proje kapsamında Ağ Yapay Zeka Projesi, makine öğrenmesi ve ileri analiz yöntemleri kullanılarak 90’dan fazla senaryo tartışıldı. Ağ operasyonları yapay zeka ile dönüştürülmüş, akıllı zeka, hatalı tepki sürelerini azaltarak optimize edilmiş, etkin hata yönetimi ve durumlarda performans performansı sağlanmıştır.

Türk Telekom’a 3 yıl üst üste ödül

Türkiye’de dijital dönüşümün öncülerinden Türk Telekom, kendi kaynakları ve ekip şirketi İnnova’nın kaynakları ile yerli ve milli projelerle 3 yıl üst üste IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri’nde yer aldı.

ITC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri Hakkında

ITC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri, teknoloji, bilişim ve telekomünikasyon alanlarında araştırma ve değerlendirme alanlarında çalışan International Data Corporation (ITC) tarafından her yıl dijital ve yenilikçi teknolojileri ile başarılı şirketlere veriliyor. Ödül türleri ve seçim kriterleri günümüzde iş dönüşümünün en önemli alanlarını yansıtacak şekilde belirlenir.

READ  Türk Telekom Yoan Makoundou'yu ekledi, Devon Dotson Joventut'a katıldı