Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jays’ten Anthony Bass, paylaştığı LGBTQIA+ karşıtı gönderinin nefret dolu olmadığını söyledi

Jays’ten Anthony Bass, paylaştığı LGBTQIA+ karşıtı gönderinin nefret dolu olmadığını söyledi

ESPN Haber Hizmetleri9 Haziran 2023, 14:15okumak için 2 dakika

toronto – Toronto Mavi Jays kavanoz Anthony Bas Perşembe günü yaptığı LGBTQIA+ karşıtı sosyal medya gönderisinin nefret dolu olduğunu düşünmediğini söyledi.

Sağ elini kullanan yardımcısı ayrıca, aktivist grup Pride Toronto’nun yönetici direktörü ile görüşmesi de dahil olmak üzere kendini eğitmek için “çok çalıştığını” söyledi.

Bass, Cuma günkü Minnesota maçından önce Toronto LGBTQIA+ aktivisti Leslie Lee Cam’in şenlikli ilk adımını yakalayacak ve Blue Jays dördüncü yıllık Onur Hafta Sonu kutlamalarına başlayacak.

Bass, 30 Mayıs’ta Milwaukee’ye karşı oynanan maçtan önce, Instagram Hikayelerinde LGBTQIA+ topluluğuna verdikleri destek nedeniyle Target ve Bud Light’a LGBTQIA+ karşıtı boykot çağrısı yapan bir gönderi paylaştıktan bir gün sonra özür diledi. Her iki şirket de, düşmanca ve homofobik eleştirileri ve LGBTQIA+ aktivistlerinin LGBT karşıtı gruplara teslim olmama çağrılarını içeren bu kampanyaların sonuçlarıyla uğraşıyor.

Bass, özür dilediğinden bu yana evinde oynadığı iki maçta Toronto taraftarları tarafından yuhalandı.

Bass, “Bunu kesinlikle anlıyorum,” dedi. “Sadece kendim üzerinde çok çalıştığımı, çok fazla öz-düşündüğümü bilmelerini istiyorum.”

Ancak Bass daha sonra, LGBTQIA + ürünlerinin satışını “kötü” ve “şeytani” olarak nitelendiren gönderinin nefret dolu olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünmediğini söyledi.

“Bilmiyorum,” dedi Bas. “İlk olarak bu yüzden yayınladım. Baktığımda insanların nasıl bakacağını görebiliyorum ve bu yüzden özür diliyordum.”

Bass, “yapılacak doğru şey olduğu” için ve takımın dikkatini dağıtmasını istemediği için gönderiyi silmeyi seçtiğini söyledi.

“Ama ben kişisel inançlarımın arkasındayım,” dedi Bass, “ve herkesin kendi kişisel inançlarına hakkı vardır, değil mi? Ayrıca, hiçbir insan grubuna zarar vermek istemiyorum.”

Bass, “Başından beri odak noktam işimi yapmak ve herkesin hayata dair kararlarını ve görüşlerini kabul etmek olmalıydı” diye ekledi. “Bu süreçte şunu öğrendim. İleride kesinlikle kişisel inançlarımı sosyal medya platformlarımda yayınlamaktan daha iyisini bileceğim.”

READ  Blue Jackets, Caps'i 7-6 yendi (OT)

Blue Jays genel menajeri Ross Atkins konu hakkında ilk olarak Perşembe günü, Bass’ın konuşmasından kısa bir süre önce konuştu.

Atkins, Bass’ın işinden “kişisel olarak yaralandığını” kabul ederken, atıcı ve menajer John Schneider’in geçen ay kendisine yaptığı özrü kabul ettiğini söyledi.

Atkins, “Özrü ve sorumluluğu geçerli hissettirdi, yoksa farklı bir sonuçtan bahsediyor olurduk,” dedi. Toronto Blue Jays’in bu toplulukta kaydettiği ilerleme hakkında ne kadar güçlü hissettiğimizi anlamak için bir araya gelmemiz kesinlikle gerekliydi.”

Atkins, “Devam etmek zorunda,” diye ekledi. “Yeterince yapabileceğinizi düşünmüyorum. Bu ortamı olabildiğince kapsayıcı hale getirme taahhüdümüze sadık kalacağız.”

Perşembe günkü Houston galibiyetinin ardından işçiler, stadyumu Cuma günkü şenliklere hazırlamak için Rogers Center’ın içine gökkuşağı bayrakları asıyorlardı.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.