Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NCAA’nın Oyun Kuralları Gözetim Komitesi önerilen 14 değişiklikten 13’ünü geçti

NCAA’nın Oyun Kuralları Gözetim Komitesi önerilen 14 değişiklikten 13’ünü geçti

Perşembe günü NCAA’nın Oyun Kuralları Gözetim Komitesi, Kolej Güreşi Kuralları Komitesi tarafından Nisan ayında önerilen 14 kapsamlı değişikliğin 13’üne onay mührü verdi.

Sonuç olarak, gelecek sezon, kurallar komitesi tarafından tavsiye edildiği gibi, pek dönüştürücü olmasa da bir dizi önemli değişikliği açıklayacak.

Üç puan kaldı ve kolej güreşi bu sonbaharda geri dönene kadar düzinelerce kural değişikliği yapılacak.

Gerçekleşmeyen önerilen bir değişiklik: Bir güreşçinin bir sürüş süresi puanı kazanmak için düşmeye yakın puanlar alması ve bir dakika veya daha fazla avantaj süresi biriktirmesi şartı.

NCAA güreş kuralları komitesi, değişiklikleri uygulamak için her iki yılda bir şans elde ediyor ve grup, puanlamayı ve aksiyonu artırmak için bu yıl büyük bir adım attı. Geçen ay kolej koçlarından iki haftalık bir geri bildirim döneminden sonra, NCAA Oyun Gözetim Komitesi Perşembe günü bu tavsiyelerden 13’ünü ileriye taşımak için oy kullandı.

Princeton koçu Chris Ayres, Nisan ayında “Nasıl daha fazla heyecan yaratabileceğimizi ve belki de daha hayran dostu hale getirebileceğimizi görmek için olaylara bakmamız hoşuma gidiyor” dedi. “Bu tür şeyleri her zaman destekliyorum ve sadece sporu ilerletiyorum. Bazen kendi yollarımızda sıkışıp kaldığımızı ve sporun geleneklerini benimsediğimiz için bazı değişiklikler yapmaktan korktuğumuzu düşünüyorum. Birkaç farklı şey yapmaya çalışmaları hoşuma gidiyor. ”

Spor puanlama sisteminin uzun süredir devam eden mihenk taşı olan iki puanlık alt etme ihmal edildi ve alt etme değeri üçe çıkarıldı.

Stanford koçu Rob Cole Nisan ayında “Kucaklarında olan ve bundan memnun olmayan insanlar, her zaman geri dönebiliriz” dedi. “Bu işler sabit değil. Neden bir denemiyorsunuz? Bakalım ne olacak. Açıkçası puanlama biraz düşüktü. Üç puanlık alt etme fikrini seviyorum.”

READ  Rus oyuncu Wimbledon'da oynamak için milliyetini değiştirdi

Cole, “İlk yarının sonunda dört sayı için sırtınızı alt etmekten vazgeçersiniz, oyun temelde biter,” dedi. “Yetişemezsin. Bunu her zaman serbest stil ile karşılaştırırım – ve belki de burada yapmaya çalıştığımız bu değil – ama dört ya da beş puan geridesin ve o maç hala devam ediyor. şans. Ama bu alt etme (iki puan) ile, onu beş kez alt etmeniz gerekir. .Bunu iyi bir insana karşı kim yapar? Oyun bitti. Bu, kişiye oyuna geri dönmesi için bir şans verir.”

Üç puanlık düşüşe ek olarak, üç puanlık yakın düşüş, 2015’te NCAA’nın rakibini dört- saymak. Gelecek sezon, yakın bir düşüşün bedeli, güreşçinin iki, üç veya dört vuruş yapmasına bağlı olarak iki, üç ve dört puan olacak.

Ayrıca onaylanan değişiklikler listesinde:

– Daha yüksek konumdaki güreşçilerin sadece rakibi kırmak için çok çalışması gerektiğini belirten kural, onların yakın düşme noktalarını ve/veya bir iğneyi de takip etmelerini gerektirecek şekilde değişecektir.

Kurallar komitesinde yer alan Kuzey Carolina teknik direktörü Coleman Scott, “Kural kitabında belirtildiği gibi – ve bunu biraz değiştirdik – bu bir yıkma girişimi” dedi. “Adamların yaptığı buydu, bu yüzden teknik olarak bozulmadı. (Ama) benim için izlemek zor. Sporu 30 yıldır izliyorum ve adamların önde yapışkan olmasını ve dönüş yapmak istiyorum. . Bunu yapmak için motive değilseniz, bunu neden yapasınız ki?”

– Mevcut zorunlu beş saniyelik bel ve ayak bileği sürüşü sayısı artık en iyi güreşçinin en alttaki güreşçinin ayak bileğini kavradığı tüm pozisyonları içerecek.

– El değmeden yapılan elemeler ortadan kaldırılmıştır, bu da tüm kaldırma işlemlerinin emniyete alınması için bir reaksiyon sonrası süre kontrol ekranı gerektireceği anlamına gelir.

READ  2023 MLB Taslağında en iyi draft seçimlerine sahip takımlar

– Video incelemesi artık hakeme, tek bir adımda değil, meydan okuma dizisinin videosunu incelerken tüm aramaları veya cevapsız aramaları onaylama veya iptal etme yetkisi sağlayacak.

– Geç kalan bir antrenörün video incelemesi talebinin cezası, mat ihlal kontrolü ve takım puanı kesintisinden, video inceleme talebinin kaybına dönüştürülecektir.

– Turnuvanın ilk tıbbi kaybı, tıbbi kayıp bir turnuva varsayılan sakatlığının hemen ardından meydana gelmediği sürece, güreşçinin rekorunda bir kayıp olarak sayılacaktır.

– Tüm yarışma türlerinde standartlaştırılmış tartımlar, şampiyonalar için 2 saate veya 2 saatin altına ve ikililer için 1 saate taşınacak.

– Yöneticiler artık yasadışı bir tutma cezalandırıldıktan sonra bir eylemin devam etmesine izin verebilir ve güreşçilerin güvenliği tehlikede değilken yaklaşan bir kayıt bittikten sonra durdurma talebinde bulunmayabilir.

– Güreşçileri yarım inçten uzun olmayan sakallarla sınırlayan sakal kuralı kaldırıldı.

– Turnuvadaki herhangi bir gerçek sıralama maçı, takımın nihai sonucunu değiştirmeyecektir.

Tüm kurumlar için ağırlık sertifikasyonunun 1 Eylül’de başlamasına izin verilir.

Oklahoma Eyaleti teknik direktörü John Smith, “Bir şeyi halletmeye çalışmak bazen zordur,” dedi. “(Kurallar) Komitesindeydim ve bu grubun bir araya gelip hepimizin gerçekten sevdiğini düşündüğüm bazı şeyler önermesi gerçekten güzeldi.”