Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jimmy Kimmel, Norman Lear’ın ‘dehasını’ anıyor

Jimmy Kimmel, Norman Lear’ın ‘dehasını’ anıyor

Eric McCandless/Getty Images

Norman Lear, 2019’daki “Live to Studio Audience” özel etkinliğinde Jimmy Kimmel’in karşısında sağda oturuyor.CNN

Duygusal Jimmy Kimmel merhum yapımcıya saygı duruşunda bulundu Norman Lear Çarşamba gecesi ABC programının başında onu “şimdiye kadar tanışma zevkine sahip olduğum en önemli ve etkileyici insanlardan biri” olarak nitelendirdi.

Kimmel, Salı günü 101 yaşında evinde hayatını kaybeden yapımcıyla ABC özel programında bir araya geldi “Stüdyo izleyicisinin önünde yaşayın” Blair’i “tüm zamanların en iyi televizyon programlarından ve karakterlerinden bazılarını bize getiren bir dahi” olarak övdü. “Hepsi Aile İçinde” ve “Maude” gibi birkaçını listelemeye devam etti ve şunu ekledi: “Bu muhteşem bir liste ve muhteşem bir adamdı. Durumsal komediyi mümkün olan en iyi şekilde değiştirdi.”

Kimmel sözlerine şöyle devam etti: “Televizyonda çalışan, hatta televizyon izleyen herkesin ona büyük borcu var”, “101 yıl ama bu da bir şekilde yetmedi.”

Lear’ın kendisine gönderdiği eğlenceli teşekkür kartını okuduktan sonra sunucu, Lear’ın veda etmeyi sevmediğini ancak “devam edecek” demeyi sevdiğini söyledi ve konuşmasını sadece “devam edecek” diyerek bitirdi. Bundan sonra, “Jimmy Kimmel Live”, 1971’de “All in the Famiy”in ilk bölümünden önce yayınlanan CBS programını yansıtan – izleyicilerin nasıl tepki vereceği konusunda ürkek – gösteriden önce ekranda bir sorumluluk reddi beyanı göstermeye devam etti.

Kimmel, Lear’ın “All in the Family” ve “The Jeffersons” dahil olmak üzere klasik komedi dizilerinin bölümlerinin canlı versiyonlarını canlandıran aktörlerin yer aldığı “Live in Front of a Studio Audience” programında Lear’la birlikte yer aldı.

Lear, Kimmel’le birlikte özel yapımların yapımcılığını üstlendiği için 98 yaşında Emmy Ödülü’nü kazanan veya Emmy Ödülü’ne aday gösterilen en yaşlı kişi oldu.

READ  Adele'in Las Vegas'taki rezidansının şimdi Zappos Tiyatrosu'nda olduğu söyleniyor.

Ölüm haberinin ardından gün boyunca yapımcıya övgüler yağdı. Tüm yayın ağları, Lear’ın Çarşamba gecesi prime-time programlarının başlamasını onurlandıran bir hatıra kartı sergiledi; kartta onun fotoğrafı gösterildi ve sadece “Hepimizi bir aile yaptığınız için teşekkür ederiz” yazıyordu.

Ayrı bir gelişmede, Lear’ın dul eşi Lynn Lear, çalışmaları önemli konuları ele alan televizyon yazarlarının onurlandırıldığı bir etkinlik olan Sentinel Ödülleri’ne bir mesaj gönderdi. Ödüller, Lear’ın USC Annenberg İletişim ve Gazetecilik Okulu’na getirdiği bir araştırma merkezi olan Norman Lear Center merkezli Hollywood, Health & Society tarafından veriliyor.

Lynn Lear, Lear’ın pivotla gurur duyduğunu yazdı, “ve hepimizin üzülmesini istemedi. Bu gece onurlandırdığınız önemli performansları kutlamamızı istedi ve hepsinden önemlisi gülmemizi istedi.”

içinde Röportaj 2020Lear, çığır açıcı yönlerine rağmen gösterilerini hiçbir zaman “sinirli” olarak düşünmediğini belirterek, “biz sadece kültürümüzde var olan sorunlarla uğraşıyorduk” dedi.