Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kentucky'den John Calipari, NCAA Turnuvası yenilgisine değindi: 'Hepimiz acı çekiyoruz'

Kentucky'den John Calipari, NCAA Turnuvası yenilgisine değindi: 'Hepimiz acı çekiyoruz'

Pazartesi gecesi haftalık radyo programında bir saat süren Kentucky koçu John Calipari, NCAA Turnuvası'nın ikinci haftasonuna katılamadan üst üste dördüncü sezonun ardından işi tehlikeye giren bir adama benzemiyordu. Ancak son sonuçların Wildcats programı için yeterince iyi olmadığını fark eden bir adam gibi görünüyordu ve ilk 10 sezonunda yedi Elit Sekizli, dört Final Four ve bir ulusal şampiyonluğa ulaştı.

Calipari, “Çalışacağım” dedi. “Bu, hayranlara verdiğim sözdür. (Beklenti) asla kaybolmaz ama onu seviyorum. İstediğim bu. İstediğim şey bu. Bu yüzden hiç ayrılmadım. Şimdi bir araya gelip özel bir şey yapalım. . Yapabiliriz. Ben yaptım. Hadi yapalım. “Yine.”

Geçtiğimiz hafta NCAA Turnuvası'nın ilk turunda sezon sonunda 14. sıradan Oakland'a yenilmesinden bu yana atletik direktör Mitch Barnhart ile henüz görüşmediğini ancak Salı günü gibi erken bir tarihte görüşmeyi planladığını söyledi.

“Her yıl yapıyoruz” dedi. “Uçaktaydım (onunla birlikte). “O da bizim kadar acı çekiyor ve nasıl daha iyi olabileceğimize dair düşüncelerini duymayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Calipari'nin patronuyla görüşmeyi planladığı şeylerden biri de kadro oluşturmak. Bu sezon ağırlıklı olarak beş yıldızlı birinci sınıf öğrencilerine dayanıyordu ve genç bir takım zorlu, tecrübeli takımları savunmak ve idare etmek için mücadele etti.

Calipari, “Bugünkü ortamda bu programa sahip olmak artık biraz farklı” dedi. “Bunu birinci sınıf öğrencileriyle yapmaya nasıl devam edeceksiniz – fiziksel olarak nasıl görünmeleri gerekiyor – ve kapıdan bazı transferleri nasıl yapacaksınız? İkisinin kombinasyonunu seviyorum. Sadece bizi anlayan doğru transferi almalıyız. Bu neyle ilgili. Bu küçük çocuklara koçluk yapmaya devam etmeliyiz.” …Belki de yazı biraz farklı kullanmalıyız, çünkü tüm bunlar sona erdiğinde, daha fiziksel hale gelmeli, ağırlık salonunda daha fazla zaman geçirmeliyiz. .

READ  Tiro Estrada'nın Maç Öncesi Güçlü Konuşması Giants Takım Arkadaşlarını Nasıl Canlandırdı - NBC Sports Bay Area & CA

Calipari ayrıca, mağlubiyetin ardından “gözleri ağlayan” oyuncularla önce onları rahatlatmak, ardından da gelecek sezon planlarını tartışmak için birebir görüşmeler yapmayı planlıyordu.

“Biri bana 'Geri dönüyorum' derse, sekiz aydan kısa bir süre sonra yılın ilk maçını oynayacağız ve gidelim derdim” dedi. “Çünkü bu tadın ağzımdan çıkmasını istiyorum.”

Gösterinin açılışında konuşan Calipari, “Takımımız, oyuncularımız, personelimiz, onların aileleri, hepimiz acı içindeyiz” dedi. Kaybın ardından telefonu iki gün boyunca kapalı kaldı.

Dedi ki: “Hayranlarımız için acı çekiyorum ve birçok hayranın da acı çektiğini biliyorum ama şunu söylemek istiyorum ki şu anda benden daha fazla acı çeken kimse yok.” “Burada bir standardımız var. Daha önce de söyledim, (antrenman sahasında) Final Four pankartları asmıyorlar, sadece ulusal şampiyonluk pankartları asıyorlar. Benim standardım, NCAA Turnuvasında derinlere inmek ve rekabet etmek için oynuyoruz. Ulusal unvanlar için ve ulusal unvanlar kazanmak için… Bu işi bilerek istedim “Böyle olduğunu bilerek bu işi sevdim. O işi hiç bırakmadım. Benim için norm bu.”

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Jordan Prather/USA Today)