Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

John Turk’ün son kitabı Kenya’yı ve büyük soruları araştırıyor – The Free Press

John Turk’ün son kitabı Kenya’yı ve büyük soruları araştırıyor – The Free Press

Bir Sampur köy lideri ona bir sopa verip onunla bir aslanı nasıl etkisiz hale getireceğini bilip bilmediğini sorduğunda, John Durk kitabın elinde olduğunu fark etmeye başladı.

Samburu’da Aslanları, Efsaneyi ve Vahşi Doğayı İzlemek’teki deneyimi ve daha fazlasını tartışan bir kitap yayınladı. Rocky Mountain Books tarafından 26 Eylül’de yayınlandı. İlk geleneksel kitap lansmanı 28 Eylül’de Fernie Seniors Center’da gerçekleşti. Montana’da yaşıyor ama 28 kışı Fernie’de geçirdi.

Maceracı olarak uzun bir geçmişe sahip olan Durk, Ağustos 2017’de Kenya, Sampur halkı arasında bilimsel bir yolculuğa çıkmayı kabul etti.

Geziye katılmayı kabul ettiğinde, bir süredir merak ettiği “küresel ısınma, nüfus patlaması ve su kıtlığı” gibi sorunları nasıl çözeceği sorusunun bu kadar güzel biteceğini anlamamıştı. “Duygusal devrim” olarak adlandırıldı. Böyle bir devrim, yaklaşık 70.000 yıl önce Homo sapiens’imizin atalarında meydana geldi ve yıkımın üstesinden gelmelerine yardımcı oldu, dedi.

Durk’un dediğine göre genel kavram, aletlerin kullanılmasının insanlara hayatta kalma avantajı sağlamasıydı. Görünen meydan okumalar.

“Modern arkeolojiden gelen hikaye, olan ilk şey sanattı. Sembolikti. Orada olmayan şeyleri düşünüyordu. İşbirliği, dans, müzik.

Taş Devri atalarımıza yaşama arzusunu veren bu duygu ve Kültür Devrimiydi.

Durk’un kitabı bu büyük soruyu ele alıyor ve onu Kenya’daki ayında çıkan hikayeye dokuyor.

Turk, “Bir ayda 70.000 yıllık evrimi etkili bir şekilde yaşadım” dedi.

Bu hızlı evrim yolculuğunun başlangıcı, köy şefinin aslana karşı savunma için sopayı ona vermesiyle başladı.

“Artık gündüz savanın sıcağında yürüyorum, izler çok taze, aslan var. Tahta bir sopam var. Önce kızdım” dedi. Etrafta silah ve bıçaklar vardı. Kulüp şaka gibiydi.

Ancak kısa süre sonra öfkenin o günün üstesinden gelmesine yardımcı olmayacağını anladı.

READ  Yunanistan, yerinden edilme korkusuyla Türklerin AB'ye vizesiz seyahatini destekliyor

“Hayatta kalmak için başka bir bilinç durumuna ulaşmam gerekiyor.”

O ve arkadaşları, bir aslan tarafından yenen bir ineğe rastladılar. İzleri takip ettiler. Daha sonra yeni bir cinayet daha buldular: Wardak. Durg, öfke ve korku halinden bir “tam farkındalık” ve “tamamen varoluş” durumuna geçmek zorunda kaldı.

Aslanı asla bulamadılar ve Türkler asla sopayı kullanmadı. Ancak kitap fikrini gerçeğe dönüştüren ilk hikaye öğelerine rastladı.

O günden sonra ortalık sakinleşti. Sampur, halkın kültürel yaşamını yaşayarak ve tadını çıkararak zaman geçirdi.

Ama uzun süre sessiz kalmadı. Nairobi’de seçim yapıldı. İşler yeniden tehlikeli olmaya başladı.

“Birdenbire silahlar ortaya çıkmaya başladı ve dost canlısı eski gece bekçisinin yerini bir AK47 ve çapraz kartuş kemerleri olan bir savaşçı ve her şey aldı.”

Birdenbire modern bir sorunla karşılaşır: Hikaye anlatımı, gruplar arasında savaşı kışkırtmak için kullanılır.

Sebepsiz yere öleceğini düşünmeye başladı. Saldırganların kendisine karşı ne yapacağını merak etti. Sonra kafalarında onunla ilgili hikayeler olduğunu fark etti. O bir semboldü.

O zamana kadar Durkin’in kitabı tamamlanmıştı. Anlattığı hikaye anlatma eğiliminin aynısı Taş Devri’nde insanları birleştirmek ve onlara güç vermek için kullanılıyordu, şimdi ise kötülükler yaratmak için kullanılıyor, dedi.

Normal yolu kullanarak köyü terk etmek çok tehlikelidir. Eve giden yol yakındaki pistten geliyordu. Beladan kurtulmak için uçağa binmek için 300 dolar ödedi.

Durk’un Kenya’daki zamanı ona bir hikaye ve insanlık tarihine dair kitabını doğrulayan geniş bir bakış açısı verdi.

“İnsanlık tarihinin büyük akışına bakarsanız, güçlü ve zayıf yönlerimizi görebilirsiniz” dedi.

Tarım, sanayi ve bilgisayar devrimleri bizi birçok yönden çok uzaklara getirdi, ancak Türk bizi derinden belaya soktu. 70.000 yıl önce olduğumuz yere geri döndük ve hayatta kalmak için bir çözüm bulmamız gerekiyor” dedi.

READ  Corcoran, Turks ve Caicos'taki en son küresel yan kuruluşunu memnuniyetle karşılıyor

“Bu yeni çözüme, sevgi ve topluluk, işbirliği ve dayanışma gibi temel ilkelere geri dönmemiz ve bu dikkat dağıtıcı 21. yüzyıl hikayelerinden kurtulmamız gereken Bilinçli Devrim diyorum.”

Türkiye’nin Samburu’daki aslanları, mitleri ve ormanları takip eden son kitabı. Amazon’da her ikisi de beş yıldız olmak üzere iki derecelendirmesi var.


@fishynewswatch
[email protected]
Bizim gibi Facebook ve bizi takip et heyecan.

Yazar Booksferny