Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları’nda Ev Avı: Açık Hava, Okyanus Dostu Yalnızlık

Turks ve Caicos Adaları’nda Ev Avı: Açık Hava, Okyanus Dostu Yalnızlık

Bu üç yatak odası Villa Güney Caicos adasının açıklarında Atlantik Okyanusu’na bakan 40 metrelik görünmez bir uçurumdan çekilmiş, Turks ve Caicos Adaları’ndaki dokuz ada ve Sezar’dan biridir.

Coral Villa olarak adlandırılan Karayip esintili ev, metal çatılı birbirine bağlı pavyonlara sahiptir. 2.020 metrekarelik iç mekanı, 1.54 dönümlük arazi üzerinde 2.580 metrekarelik ek bir açık yaşam alanına açılıyor.

2019 yılında tamamlanan otel, doğal bitki örtüsü, eşsiz manzaralar ve çeşitli plajlar içinde yer alan 770 dönümlük bir alana yayılmış 300 ev ile Sailrock Resort’un Peninsular Villaları civarındaki tamamlanmış dokuz evden (ve ilk yeniden satış) biridir.

Sotheby’s International Realty Turks and Caicos satış temsilcisi Michael Powell, “Bu, çıplak ayakla lüks bir yaşam tarzı” dedi.

Tek katlı ev, asfaltsız bir yolla, evin önünde harap taşlarla kaplı, bir tarafında ayrılmış bir araba garajı ile toprak yola ulaşıyor.

Cam kaplı bir ön kapı, yaklaşık 17 metrelik tonoz tavanları, çıplak ahşap ve traverten tabanları olan merkezi bir büyük odaya giden bir koridora açılmaktadır. Bir tarafta özel ahşap raflı mutfak, beyaz kuvars tezgahlı orta ada ve şarap soğutucu. Kahvaltı barının altına dört ahşap tabure sığar.

Her iki tarafında ahşap banklar bulunan bir masa, yemek alanını sabitler. Yaşam alanında uyumlu kanepeler, hasır halı ve ağacın yanında bir TV bulunmaktadır. Kiralık ev, tatil köyünün otel programı aracılığıyla döşenmiş ve satılmaktadır.

Büyük, kasırga dereceli cam sürgülü kapılar, oturma alanından Janus et Sea süslemeleri, sıcak yüzme havuzu ve geniş deniz manzarası ile pergola kaplı terasa açılır. Başka bir pergola gölgelik terası, geniş odanın karşı ucundadır.

Yatak odaları pavyonları işgal eder ve büyük oda parantezleri içine alınır. Her birinde taş kaplı bir bahçe içinde açık hava duşu olan bir duş vardır. Yatak odalarından ayrı bir kapı, deniz kıyısındaki özel teraslara açılmaktadır.

İki ana yatak odasının banyolarında gömme dolaplar ve kuvars lavabolar, küvet lavaboları ve Grohe sıhhi tesisat armatürleri bulunur. Her oda klimalıdır.

Bu villa, Great House of Sailrock’a beş dakikalık bir golf arabası yolculuğu mesafesindedir. Tatil tesisleri arasında iki restoran ve bar, bir spa, bir fitness merkezi, bir sonsuzluk havuzu, bisiklet yolları ve tenha plajlar bulunmaktadır.

READ  Berg Uğurlu Beşiktaş'la yeniden sözleşme imzaladı Mahir Akwa Türk Telekom'a transfer oldu

Yaklaşık 1.200 nüfuslu sekiz mil karelik Güney Caicos Adası, doğal limanı, tüplü dalışı ve derin deniz balıkçılığı ile tanınır. Evden iki mil uzaklıktaki Cockburn Limanı’nda restoranlar ve anne ve baba marketleri var. Uluslararası bir terminal olan South Caicos Havaalanı, Sailrock’a sadece 20 dakika uzaklıkta yapım aşamasındadır. Turks ve Caicos Adaları’nın nüfus bakımından en büyük illerine uçuş 25 dakika; Tekne 90 dakika sürer.

Turks ve Caicos’un pudra gibi yumuşak beyaz kumlu plajlarının ve kristal berraklığındaki turkuaz sularının huzurunun ötesinde, emlak ısınıyor.

Türk lider Joe Jam, 2021’in ikinci çeyreğinde adanın satış hacminin 2020’nin ikinci çeyreğine göre yüzde 105 artışla 328 milyon dolara ulaştığını ve “Türkler ve Caicos’un genel olarak çok güçlü bir yıl geçirmesi için yeterli” dedi. Ve verilerden alıntı yapan Caicos Sotheby’s International Realty Turks ve Caicos Emlak Derneği. Konut ve Ticari Fiyatlar ortalama yüzde 26 arttı.

Adaların vergiden bağımsız durumu, İngiliz denizaşırı topraklarına yatırım yapmak için güvenlik ve New York’tan üç saatlik uçuşla kolay erişim ile salgın, zengin alıcıların akın ettiği son zamanlarda bir patlamayı tetikledi.

“İnsanların ikinci ev deneyimini istedikleri bir yer” olarak ortaya çıkan Grace Bay Resorts’un CEO’su Mark Derliat, “Turks ve Caicos, Hükümet protokollerini nasıl hızlı bir şekilde yöneteceklerini anladılar” dedi.

“Cennette İzolasyon.” Regency-Christie’s International Real Estate’in ortağı ve yöneticisi Robert Greenwood, Turks ve Caicos’a seyahat edenleri böyle tanımladı. Adaların nüfus yoğunluğunun düşük olması nedeniyle Kovit, “Bir sigorta poliçesinden çok bir sigorta poliçesi haline geldi. Hükümet döneminde çok iyi satışlarımız oldu” dedi. dedi Greenwood.

3 Eylül itibariyle, yaklaşık 39.000 yaşındaki Turks ve Caicos’ta 2.624 Kovit-19 vakası ve 20 ölüm bildirildi. 1 Eylül’den itibaren, bölgeye girmek için tam aşı kanıtı gerekiyor ve acenteler, alıcıları rahat ettirmek ve piyasanın mırıldanmasını sağlamak için güvenlik önlemleri bekliyor.

“Amacımız sizin gelebileceğiniz güvenli bir yer olmaktır” dedi. dedi Greenwood.

Turks ve Caicos Emlak Birliği’ne göre 2021’in ikinci çeyreğinde 82 müstakil ev ortalama 2,31 milyon dolara satıldı. 2020 yılının aynı döneminde 45 konut ortalama 1,85 milyon dolara satıldı. Kat mülkiyeti pazarında, fiyatlar yıllık yüzde 10 arttı ve 2021’in ikinci çeyreğinde 69 adet satıldı ve ortalama 1,02 milyon dolar oldu. Bir yıl önce 30 adet ortalama 928.600 dolara satıldı.

READ  Turks ve Caicos Adaları, 9. Yıllık Dünya Spa Ödüllerinde Karayipler'in En İyi Spa Destinasyonu olarak aday gösterildi.

Pazar genelinde faaliyet güçlü olmasına rağmen, “yeni büyümede yeniden satıştan daha fazla satış vardı” dedi. Dedi Jam. Kupa varlıkları da yükseldi. Providential’da, yaklaşık beş dönüm arazi üzerinde geniş bir sahile sahip bir mülk, Mayıs ayında 20 milyon dolardan fazla satıldı.

Karayip merkezli bir aracı kurum olan 7th Heaven Properties’in direktörü Robert Cooper, “mevcut sınırlı hisselere ve lüks yaşam tarzı alıcılarına yönelik artan talebi yansıtıyor” dedi. Orta Amerika. “Dünya standartlarında plajları, yüksek kaliteli yaşam tarzı, Amerika Birleşik Devletleri’ne yakınlığı ve çok çekici bir taksonomisi ile Turks ve Caicos Adaları, bölgenin önde gelen seçkinlerinden biridir” dedi.

Providentials’ın kuzey kıyısındaki Capri benzeri kaya evi tesisinin 2022’nin başlarında açılması ve 28 evden 26’sının ilk aşamasında satılması bekleniyor. dedi Durliad. Kalan iki yatak odalı kulübeler, 130 metrelik bir iskele, bir plaj kulübü ve 25 metrelik kireçtaşı bir uçurumun üzerinde 100 metrelik bir sonsuzluk havuzu dahil olmak üzere 2.25 ve 2.025 milyon dolara mal oldu.

Adaların karşısında iki veya üç yatak odalı bir ev 500.000 dolardan başlıyor. Denize sıfır evler, lüks sahil evleri için 700.000 ila 15 milyon dolar arasında değişiyor. dedi Cooper.

Bu yılın başlarında, lüks bir aracı kurum olan The Agency Real Estate’in kurucusu ve yöneticisi Ian Hurdle, ada hayalleri, bataklık mimarları ve mimarlar yaratmak isteyenler için arazi satışlarının büyütüldüğünü söyledi. Konut ve arsa fiyatları yükseldi, “çok yumuşadı”, konut piyasası bu yılın ilk çeyreğinde yükseldi. Engel eklendi.

Kat mülkiyeti 250.000 ila 9 milyon dolar arasında değişiyor. Greenwood, “kısa vadeli kiralamaların” yüzde 99’unun piyasaya geri döndüğünü söyledi. Adalarda gelir vergisi olmadığı için, “okyanusta bir yuva yumurta tutmanın harika bir yolu, bu da gelir getirecek.”

Tesisin satış müdürü Walter Gardiner, Providenciales’teki Grace Bay Plajı’ndaki yeni bir Ritz-Carlton Residences’ın 1 Ekim’e kadar tamamlanması planlanıyor. Tesisin satış müdürü Walter Gardiner, 12 katlı iki kuledeki 60 kat mülkiyetinden 59’unun satıldığını veya sözleşmeye bağlı olduğunu söyledi. İki yatak odalı, denize bakan, 2.200 metrekarelik Kondo, 2 milyon dolara satışa çıktı. 5.000 metrekarelik üç yatak odalı çatı katı yaklaşık 7 milyon dolara satıldı. dedi Gardiner.

READ  Türk Telekom'dan siber güvenlikte yerelliğe destek

Özel adalar da mevcuttur. Water Cain’in 432 dönüm ve 7.000 fit beyaz kumlu plajı şu anda 49 milyon dolara piyasada.

“A-listers ve endüstri liderleri için iyi tanınıyoruz” dedi. Greenwood, alıcıların yaklaşık yüzde 85’inin ABD’den geldiğini söyledi.

Son yıllarda, “coğrafi iz”, geleneksel Doğu Yakası pazarlarından Los Angeles, Houston, Dallas ve Miami’ye kadar genişledi, Mr. Jam, “Coğrafi olarak kesinlikle daha geniş bir grup görüyoruz” dedi.

Avrupalı ​​alıcıların yüzdesi düşüktür, ancak birçoğunun net değeri daha yüksek olduğundan, “dolar cinsinden, daha yüksek” diyor Bay Mr. Jam, Kanadalıların seyahat edemeseler bile satın almaya devam ettiğini söyledi.

Ayrıca Panama ve Güney Amerika’dan da alıcılar geliyor Sayın Başkan. dedi Greenwood.

Turks ve Caicos’ta yabancıların gayrimenkul mülkiyeti konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Sahipler tapuda kayıtlıdır ve Kraliyet, mülkiyeti garanti eder, Mr. dedi Greenwood. Tapu sigortası gerekli değildir.

Üç Kanada bankasından yüzde 50 gibi düşük oranlar ve yüzde 5 ila 7 faiz oranlarıyla ipotek alınabiliyor. Engel dedi.

Mülkün çoğu ücretsizdir ve net bir başlığı olan Mr. dedi Durliad.

Kapatma işlemini bir avukat yürütür; Ücret, sözleşmeye bağlı olarak yüzde 0,5 ila 1’dir. Dedi Jam.

İngilizce; Amerikan Doları

Bu mülk için ev sahibinin dernek ücreti yıllık 1.800 $ ‘dır.

Turks ve Caicos’ta mülk satışları veya mülkiyeti üzerinden yıllık emlak vergisi, veraset vergisi veya sermaye kazancı vergisi ve emlak yoluyla kazanılan gelir üzerinden gelir vergisi yoktur.

Damga vergisi ekonomiye göre değişir ve adadan adaya değişir. Güney Caicos’ta 100.000 doların üzerindeki mülkler yüzde 6,5 oranında vergilendirilir. Providentials’da vergi, 250.000 ila 500.000 ABD Doları arasındaki varlıklarda yüzde 8 ve 500.000 ABD Doları üzerindeki varlıklarda tapu değişikliklerinde yüzde 10’dur.

Michael W. Powell, Sotheby’s International Reality Turks ve Caicos, 649-232-1163; turksandcaicossir.com

Konut Emlak Haberleri ile ilgili haftalık e-posta bildirimleri için buradan kaydolun. Bizi Twitter’da takip edin: @nytrealestate.