Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kevin Durk, Rotterdam’daki L’Age d’Or heykelinin açılışını yaparak Dünya Mülteciler Günü’nü destekliyor

Açık Dünya Mülteciler Günü (20 Haziran Pazar), Rotterdam Belediye Başkanı – Abbottolbe, Rotterdam’daki Mass Nehri kıyısında Gavin Durk’un ‘L’Age d’Or’ (2019) heykelini tanıttı. parça satın alındı Heykel Uluslararası Rotterdam, Ve yakında FENIX Göç Müzesi’nin dışında kalıcı olarak sergilenecek. ‘L’Age d’Or’ sanatçının eski ve yeni iki hayal dünyası arasındaki geçişi simgeleyen 3.5 metre yüksekliğinde boyalı bronz bir kapıdır. Tutabilir. FENIX, Rotterdam, Katendrecht’teki Fenix ​​​​II deposunda yer almaktadır ve şu anda birkaç yıl içinde halka açılmak üzere sıfırlanmaktadır.

Gavin Durk ‘L’Age D’Or

Lee Sharrock: ‘l’Age d’Or’ 2020, Londra, Regent’s Park’taki Frieze Sculpture Park’ta sergileniyor. Bu, insanları kapıdan geçmeye davet eden çok etkileşimli bir alandır ve kapıdan geçme fikrini uyandırır. Başka bir evrene (zaten benim için!). Gerçeküstü bir tür Lilliputian veya Alice Harikalar Diyarında estetiğine sahiptir. Heykelin arkasındaki ilham neydi ve onu Regents Park’ta görenlerden nasıl tepkiler aldınız?

Gavin Durk: Sanatın izleyiciyle etkileşimi ve bilinçaltı gözün rehberlik etme biçimi hakkındaki düşüncelerimde gerçeküstücülükten uzak görünmüyorum. Gerçeküstücülüğün sembolleri, elmalar, mumlar, yumurtalar, anahtar delikleri ve kapılar, işlerimde yeniden beliriyor ve yeniden beliriyor, işte MacDonald’ın ‘La Victor’ resmini bir kapı çerçevesinde serbestçe açılan bir kapı olarak önermede bir sıçrama noktası. İçeride ve dışarıda. Kapı 45 derecede açılıp kapanmıyor, bu pozisyonun ingilizce karşılığı var: Azar

Soru: Bir kapı ne zaman kapı değildir?

Cevap: Ajara olduğunda.

Büyütülmüş dönemin iç kapısı olan kapı, iki ayrı oda, oturma odası ve çalışma odası ya da belki yatak odası ve hol ile iki tarafı farklı şekilde boyanmıştır.

Heykel her zaman iyi karşılanır ve bazı açılardan, eski ya da küçük heykel, seyirciler arasında bir performans yaratmak için mükemmel bir engeldir. Bu bölüm gösterildiğinde ve her türlü iş fotoğraflandığında etkileşimden gerçekten zevk alıyorum ve Instagram’daki etiketleri seviyorum!

READ  'Susturulmayan' Suriyeli protestocu Riyad el-Türk sürgünde öldü

Heykeli Rotterdam’da, geleceğin Phoenix Göç Müzesi’nin bulunduğu yerin karşısına yerleştirmek, Mass Nehri, Kuzey Denizi ve Atlantik geçişinin manzarasını ortaya çıkardığı için göç ortamına tamamen yeni bir anlam kazandıracak. 19. ve 20. yüzyıllarda Rotterdam limanından 3 milyondan fazla göçmen geçti. Heykeli yaratırken, bu bağlamda sergilemeniz gerektiğini hiç düşündünüz mü?

Kapı bence zaman içinde ya da boyutlar arasında seyahat eden bir kapı, yuva ve yeni başlangıçlar hakkında fikir veriyor, bu yüzden doğru evi bulmuşsunuz gibi görünüyor!

Ai WeiWei, göçmenlik ve binlerce insanın zulmü veya savaştan kaçmak için tehlikeli denizleri aşması üzerine çalıştı. Çağdaş bir sanatçı olarak toplumun en acil güncel sorunlarını keşfetmenin önemli olduğunu düşünüyor musunuz?

Tüm sanatların bazı açılardan politik olduğunu düşünüyorum, sanat, büyük P ile bahsetmesi zor, ancak ilham ve yumuşak bir güç olarak, yeniye başkalarını ekleme potansiyeli olan çok kör bir araçtır. Düşünmenin yolu.

Gavin Dirk ‘L’Age D’Ore Rotterdam’da serbest bırakıldı

Şu anda hangi sergiler/projeler üzerinde çalışıyorsunuz?

Şu anda uygun bir fiyata yeni bir ham petrol finansmanı kampanyası üzerinde çalışıyorum, bunun çok kişisel olduğunu söyleyebilirim! Gelecek yıl Cambridge’deki Hyung Gallery’de, Cambridge Station Square’de delici bir heykel açacak bir sergiye hazırlanıyorum. Londra’daki yaklaşan etkinlikten önce Ben Brown Galerisi’ni memnun edecek resim yapmaya başladım. 200’den fazla sunmayı planladığım bir dizi Kilitleme haritam var.

gavinturk.com fenix.nl

FENIX Travels ile ilgili aşağıdaki videoyu izleyin:

Türler

Etiketler

  • Gavin Durk
  • Dünya Mülteciler Günü

Yazar

Lee Şarak

Lee Sharak, küresel bir Yaratıcı PR danışmanı, serbest küratör, sanatçı ve FAD, Creative Review, F22, State ve Soho House Magazine’e katkıda bulunuyor. Sanat dünyasında ve reklamcılıkta bir kariyere başlamadan önce Lee, Norwich Sanat Üniversitesi’nde, Londra Üniversitesi Koleji’nde (UCL) ve La Universita de Bologna’da okudu. Kariyerine Sotheby’s Auctioneers’da başladı ve Contemporary Art Institute (ICA), M&C Saatchi, Timothy Taylor Gallery ve Saatchi & Saatchi’de çalıştı, ardından Lee Sharak PR’a Bespoke Cultural PR Danışmanı olarak başladı. Dünya çapında iletişim.www.leesharrock.co.uk

READ  Türkler ve akrabaları Mariupol camisinde mahsur kaldı

Diğer sanat sergileri arasında Tracy Emin, Gavin Dirk ve Jake and the Dinosaurs gibi uluslararası üne sahip bir grup sanatçı yer alıyor. […]

“İşediğimi düşünebilirsiniz, aslında işiyorum.” – Sanatçı Gavin Dirk […]

Goldie, Gavin Dirk, Jamie Reid, Lauren Baker ve Rukman, Elak Collective tarafından 4 Kasım Çarşamba günü düzenlenen müzayedeye yeteneklerini bağışlayan 21 sanatçı arasında yer aldı.

‘Bir Yumurtanın Portresi’, Gavin Durk’un devasa bronz yumurta heykeli ‘Ouevre’nin bir fotoğrafının 14 Nisan’da Londra’da sergilendiği benzersiz bir projedir.