Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jonathan Glazer'ın mektubu Hollywood aktörlerinden ve yaratıcılarından destek buldu

Jonathan Glazer'ın mektubu Hollywood aktörlerinden ve yaratıcılarından destek buldu

Jonathan Glazer'ın Oscar kabul konuşması İlgi alanı Glazer'ın En İyi Uluslararası Uzun Metrajlı Film dalındaki Oscar ödülü, son birkaç gün içinde binden fazla aktör, yaratıcı ve Hollywood yöneticisi tarafından kınandı; ancak eğlence sektöründe Glazer'ı ve konuşmasını destekleyenler de var. (Glazer'ın konuşması ve tepkilerle ilgili tüm ayrıntılar için buraya tıklayın.)

Bağlam açısından Glazer'ın konuşmasının tamamı şöyle:

Çok teşekkürler. Okuyacağım, korkuyorum.

Bu onur için Akademi'ye, erişim için ortaklarımız A24 Films'e, güvenleri ve rehberlikleri için Polonya Film Enstitüsü'ne, Stead Müzesi'ne ve yapımcılarıma, aktörlerime ve işbirlikçilerime teşekkür ederim.

Tüm seçimlerimiz şimdiki zamanı yansıtmak ve yüzleşmekti, o zaman ne yaptıklarına bakın demiyorum, şimdi ne yaptığımıza bakın diyorum.

Filmimiz insanlıktan çıkarmanın en kötü noktaya nereye vardığını gösteriyor. Bütün geçmişimizi ve bugünümüzü şekillendirdi. Ve şimdi, Yahudiliği ve pek çok masum insanın mücadelesine yol açan işgalin gasp ettiği Holokost'u reddeden adamlar olarak burada duruyoruz.

İster Ekim kurbanları, ister İsrail'deki 7 Ekim kurbanları, ister Gazze'ye devam eden saldırı, tüm bu insanlık dışılaştırmanın kurbanları, nasıl direneceğiz? Hayatta parladığı gibi filmde de parlayan kız Alexandria bunu yapmayı seçti. Bunu onun anısına ve direnişine ithaf ediyorum. Teşekkür ederim.

Dün, dedi ki Star Zoe Kazan, kısmen şu şekilde bir tweet dizisi paylaştı: “Biraz şok edici, çünkü Zone of Interest'i izleyen herkes Glazer'ın Oscar'larda söyledikleri karşısında şok olabilirdi… izleyicisinin kaçmasına izin vermemeye kararlı bir film. duygular ya da benlik.” “Tebrikler, bunun yerine aynayı çeviriyor, kendimize bakmamızı ve düşünmemizi istiyor…bu filmi yapan kişi, eseri için ödül alırken bize de aynı şeyi sorabilir…Bu Bunun siyasi bir duruş olarak değerlendirilmesi beni çok üzüyor.”

Destek amacıyla konuşanlar arasında şunlar vardı: Ben bir Başak burcuyum Yaratıcı Boots Riley. Riley, X'e “Jonathan Glazer'a sesleniyorum” diye yazdı. Glazer'ı, diğer şeylerin yanı sıra, “Gazze'deki zulümlere karşı konuştuğu ve filminin günümüzü konu aldığını söylediği için” övdü.

Massive Attack ayrıca şunları söyledi: “Jonathan Glazer en yüksek dürüstlüğe, zanaata ve cesarete sahip bir film yapımcısıdır. Konusunu büyük bir dikkatle araştıran ve sanatsal yargılarını büyük bir dikkatle ve derin bir insanlıkla tartan bir film yapımcısı. Bu özen, yargı, ve insanlık onun söyleminin sonuçlarına ulaştı: Simbiyoz.”

Bunu dile getirenler arasında yönetmenler Asif Kapadia ve Jesse Peretz de vardı Variety'ye göre Glazer'ın konuşmasını destekleyen aktör Mark Ruffalo da gecede oditoryumda konuşmayı alkışlayanlar arasındaydı. Mektubu destekleyen sektör profesyonelleri arasında Kara Liste kurucusu Franklin Leonard ve Kızıldeniz Film Festivali programcısı Kaleem Aftab da vardı. Glazer'ın konuşmasını kınayan mektubun yayınlanmasından bu yana, Jay Lodge ve Dave Ehrlich gibi önde gelen film eleştirmenlerinden, Mark Cousins ​​gibi bağımsız film yapımcılarından ve aralarında Yahudilerin de bulunduğu kar amacı gütmeyen kuruluşlardan da dahil olmak üzere sosyal medyada Glazer'ı destekleyen çok sayıda mesaj geldi. . Barışa oy verin. Bu mesajlar övgü ve eleştirilere yol açtı.

Belki de mektuba verilen en şaşırtıcı yanıt, Auschwitz Anıtı müdürü Dr. Piotr M. A. Cywinski'nin örgütün resmi X sayfasında paylaştığı şeydi.

Açıklama şöyle başlıyor: “Jonathan Glazer, Oscar kabul konuşmasında insanlık dışılaştırmaya karşı küresel bir ahlaki uyarıda bulundu.” Amacı siyasi söylem düzeyine inmek değildi. Açık bir siyasi duruş ya da soykırımla sınırlı bir film bekleyen eleştirmenler, filmin mesajının derinliğini anlamadılar. İlgi alanı Holokost hakkında bir film değil. Öncelikle insanlığa ve onun doğasına dair derin bir uyarıdır.

Gönderisine gelen tepkilerin ardından Cywinski daha sonra şunları açıkladı: “Glazer'ın kısa, duygusal ve çokça eleştirilen Oscar kabul konuşması yoruma açık… Hiçbir zaman herhangi bir incinmeye veya öfkeye neden olmak istemedim. Amacım bize, Hafıza her birimizi en rahatsız edici etik ve ahlaki sorularla karşı karşıya getiriyor.

Bunun ötesinde bağımsız bir film yapımcısı olarak başladı (platformda kendisini Yahudi olarak tanımlıyor). Change.org imza kampanyası Glazer'ı desteklemek için. Dilekçe dün yayınlandığından bu yana 573 imza topladı ancak imzacılar şu anda kamuya açık değil.

Andreas Weissmann bu rapora katkıda bulunmuştur.

READ  Mary Poppins'in söz yazarı Richard Sherman 95 yaşında hayatını kaybetti