Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jussie Smollett’in cezası Cook County Hapishanesindeki ilk gecesiyle başlıyor; Oyuncu, karara cevaben “İntihar değilim” diye bağırdı.

Jussie Smollett'in cezası Cook County Hapishanesindeki ilk gecesiyle başlıyor;  Oyuncu, karara cevaben "İntihar değilim" diye bağırdı.
CHICAGO (WLS) – Jussie Smollett, bir yargıcın kendisini sahte bir nefret suçundan beş ay hapis cezasına çarptırmasının ardından ilk gecesini parmaklıklar ardında geçirdi.

Perşembe günkü oturum, Smollett’in koltuğundan kalkıp masumiyetini ve güvenliğinden endişe duyduğunu beyan etmesiyle büyük bir şekilde sona erdi.

izle | Jussie Smollett’in mahkemedeki duygusal patlaması

39 yaşındaki Cook County Yargıcı James Lane kararı verdiğinde mahkeme salonunda sessiz kaldı ve ailesini ve diğerlerini hayrete düşürdü.

Yargıç Lane, “Cook County Hapishanesinde cezanızın ilk 150 gününü çekeceksiniz ve o gün başlayacak. Burada, şimdi,” dedi.

Lane, cezayı değerlendirirken, Smollett’in suçu işlemek için “aşırı” kasıtının ağırlaştırıcı bir faktör olduğunu söyledi. Ayrıca aktörün gerçek nefret suçu mağdurlarının deneyimlerini karaladığını ve kendisini “sahtekar” ve yalancı olarak nitelendirdiğini söyledi.

“Tanık kürsüsüne çıktın. Zorunda değildin. Bunu yaptın. Kesinlikle haklıydın. Ama saatlerce yalancı şahitlik yaptın,” dedi Lin.

izle | Yargıç Lin’in kararla ilgili tam yorumları

Hapishanedeyken, Smollett ayrıca Chicago Şehri’ne 120.000 $ ‘dan fazla tazminat ve 25.000 $ para cezası ödemeye karar verilmesinin yanı sıra 30 aylık denetimli serbestlik süresine de başladı.

Daha sonra rezil temsilci mahkemeye hitap etti.

Smollett, “Ben intihara meyilli değilim” dedi. “İntihar değilim! Masumum! Ve intihar da değilim. Bunu yaparsam, 400 yıldır bu ülkedeki siyah Amerikalıların korkularına ve LGBTQ’ların korkularına yumruğum var demektir. Şeref, sana saygım var, jüriye de saygım var ama bunu ben yapmadım ve intihar da değilim. İçeri girdiğimde başıma bir şey geldiyse, bunu kendim yapmadım! hepinizin hangisi olduğunu bilmelisiniz!”

Karar, Smollett’in Şikago polisine yalan söylemekten beş farklı ağır suçtan suçlu bulunmasından üç ay sonra geldi.

Smollett hala Charles ile masumiyetini ilan ediyordu ve mahkum edildikten sonra mahkemeden çıkarıldı.

READ  Andrea Riseborough'nun Oscar adaylığıyla ilgili tartışma seçmenler tarafından tartışıldı

“Ben masumum!” dedi. “Suçlu olduğumu uzun zaman önce söyleyebilirdim!”

izle | Aile, mahkum edildikten sonra Jussie Smollett’in masumiyetini savunuyor

Karar, kararın açıklanmasının ardından yargıcı eleştiren Smollett’in ailesini kızdırdı.

Josie’nin kız kardeşi Jazz Smollett, “Kardeşim Josie masum ve bu tartışmalı bir açıklama olmamalı çünkü nihai gerçek bu” dedi.

Josie’nin kardeşi Josie Smollett, “Kardeşim rezil oldu” dedi. “Kibirinden bahset. Kardeşimin çektiği acıları bilmiyor.”

Kim Foxx’un ofisinin Jussie Smollett’in davasını ele almasıyla ilgili rapor kamuoyuna açıklandı, yargıç kuralları

Bu arada, Özel Savcı Dan Webb yargıcı övdü.

Webb, “Bu, ağır cezayı hak eden bir davranış biçimiydi” dedi. “Bunu yapmanın doğru yolu olduğunu düşündüm. Ve sanırım verdiği cezaya dayanarak Yargıç Lin bu davada ne olduğunu açıkça anladı.”

Smollett’in savunma ekibi hayrete düştüklerini ve temyize gideceklerini söylediler.

Savunma avukatı Nene Uchi, “Tüm kariyerimde bir avukat olarak hiç görmedim ve buradaki diğer avukatların hiçbiri dördüncü derece bir suçun şiddet içeren bir suçla aynı muameleyi gördüğü bir durum görmedi” dedi.

Chicago Belediye Başkanı Lori Lightfoot, yargıcın kararını alkışlayarak şunları yazdı: “Josie Smollett’in bir jüri arkadaşı tarafından cezai mahkumiyeti ve bugün mahkum edilmesi, Chicago kentindeki herkese yanlış iddialara ve iddialara müsamaha gösterilmeyeceğine dair açık bir mesaj göndermelidir. Kötü niyetli ve uydurma iddialar tamamen yönetildi Smollett, polisin fazla mesai yapması için şehre 130.000$’dan fazlaya mal olan 1.500 saatten fazla polis çalışması sağladı.Şehir, bugün verdiği kararın doğrulandığını ve kendisinin sorumlu tutulacağını ve bize uygun cezalar alacağını düşünüyor. eylemleri için tazminat.”

İlgili: Jussie Smollett Karar: ‘İmparatorluk’ oyuncusu düzensiz davranıştan suçlu; Savunma yemini temyiz

Smollett’in ceza duruşması, aktörün kendisine karşı nefret suçu işlemekten suçlu bulunmasından üç ay sonra geldi. Smollett, Chicago polisine Ocak 2019’da Streetville Caddesi’nde ırkçı ve homofobik bir saldırının kurbanı olduğunu söyledi.

READ  "Seinfeld'in Çılgın Joe Davola'sı 71 Yaşındaydı - Son Tarih".

Telif hakkı © 2022 WLS-TV. Her hakkı saklıdır.