Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kablolu TV şirketlerinin canlı oran toplamlarını ve FCC kurallarını sağlamaları gerekmektedir.

Kablolu TV şirketlerinin canlı oran toplamlarını ve FCC kurallarını sağlamaları gerekmektedir.

Federal İletişim Komisyonu'nun fiyat şeffaflığını artırma çabaları kapsamında kablolu ve uydu TV sağlayıcılarının video aboneliklerinin toplam maliyetini göstermesi gerekecek.

içinde Yeni sürüm FCC Perşembe günü yaptığı açıklamada, toplam maliyetlerin kullanıcılar için genellikle beklenmedik şekilde birikebilecek üçüncü taraf ücretlerini içerdiğini söyledi. Yeni yönergelere göre tüketiciler, sağlayıcıların maliyetlerini ve programlarını yayın hizmetleri gibi diğer rakiplerle karşılaştırma olanağına sahip olacak.

FCC, “Kablolu yayın ve DBS (doğrudan yayın uydusu) sağlayıcıları tarafından sunulan video programlama ücretleri ve ücretleri, genellikle promosyon materyallerinde ve yanıltıcı faturalarda gizleniyor, bu da tüketiciler için önemli ve maliyetli bir kafa karışıklığına neden oluyor” dedi. “Bu güncellenmiş 'hepsi bir arada' fiyatlandırma formatı, tüketicilerin bilinçli seçimler yapmasına olanak tanıyor.”

FCC, yeni talimatlar uyarınca kablo ve uydu şirketlerinin tüm maliyetleri tek bir kalemde açıkça tanımlaması gerektiğini söyledi. Bölgesel spor programları gibi ücretlerin durdurulması veya yeniden yayınların onaylanması artık mümkün değil.

FCC, kablolu yayın erken sonlandırma ücretlerini sona erdirmeyi planlıyor

FCC'nin son talimatı, grubun istenmeyen ücretlerle mücadele etme ve şeffaflığı artırma yönündeki çalışmalarının yalnızca en son örneğidir.

Komisyon, zorunlu “geniş bant tüketici etiketlerini”, İnternet hizmetlerinin maliyeti ve performansına ilişkin anlaşılması kolay bilgileri ve şirket erken fesih ücretlerini uygulamaya koymaya hazırlanıyor.

Kullanıcılar genellikle bir miktar ödeme yapar Ekstra 37$ 2023 Tüketici Raporları ve Genel Bilgi raporu, bölgesel spor izlerken, TV yayınlarken veya kiralık set üstü kutular kullanırken ortalama aylık faturanın ne kadar olduğunu gösterdi.

NCTA ve İnternet Televizyonu Birliği karara karşı çıktı 6 Mart raporu Ancak bölgesel ücretler konuma göre değiştiğinde kesin bir rakam vermek zor olacaktır.

Raporda, “NCTA, promosyon sonrası fiyatı açıklama zorunluluğuna uymanın imkansız olmasa da pratik olmayacağını ve kafa karıştırıcı ve aşırı karmaşık reklamlara yol açacağını açıkça ortaya koydu” dedi.

READ  Wall Street, bankacılık krizinden bulaşma korkusuyla geri çekiliyor