Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Musk, Twitter’ın dikkatinin dağılmasıyla ilgili endişeler arasında “Tesla 7/24 aklımda” diyor

Musk, Twitter'ın dikkatinin dağılmasıyla ilgili endişeler arasında "Tesla 7/24 aklımda" diyor

SAN FRANCISCO (Reuters) – Tesla (TSLA.O) CEO Elon Musk Perşembe günü yaptığı açıklamada, yatırımcıların Twitter tarafından dikkatlerinin dağılmasına ilişkin korkuları gidermek amacıyla “Tesla 7/24 aklımda” dedi. (TWTR.N) Elektrikli otomobil şirketinin hisselerinde düşüşe yol açan anlaşma.

Erkek arkadaşından (Elon) rahatsız olan bir kadını (Tesla) başka bir kadını (Twitter) kontrol ederken gösteren bir fotoğraf yayınlayarak, “Aşağıdaki gibi görünebilir ama bu doğru değil” dedi.

“Açık olmak gerekirse, zamanımın <%5'ini (ama aslında) Twitter'ı satın almak için harcıyorum. Bu roket bilimi değil!" Tweetlendi.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

“Dün Giga Texas’tı, bugün Starbase. Tesla 7/24 aklımda.”

Bu yıl Tesla, Teksas’taki yeni otomobil fabrikasını açtı ve Musk’ın roket şirketi SpaceX, Teksas, Boca Chica’da Starbase olarak bilinen bir fırlatma alanına sahip.

Tesla hisseleri, milyarderin Nisan ayı başlarında Twitter’daki hissesini açıklamasından ve 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını finanse etmeye yardımcı olmak için görülen bir hareketle 8,5 milyar dolarlık Tesla hissesi satmasından bu yana değerinin üçte birini kaybetti.

Hisse senetleri, Tesla’nın üretimini azaltan ve Tesla’yı geniş çapta takip edilen S&P Sürdürülebilirlik Endeksi’nden çıkaran Çin’in kapatma önlemleri tarafından da en çok etkilendi. Daha fazla oku

Wedbush’ta bir analist olan Daniel Ives, Perşembe günü Çin’deki üretim kesintileri nedeniyle Tesla’nın hisse fiyat hedefini düşürdü ve Musk’ın Twitter’daki anlaşmasından “dikkat dağıtma riskleri” konusunda uyardı.

Tesla’nın ana bireysel yatırımcısı Leo KoGuan Perşembe günü elektrikli otomobil üreticisini hisselerini geri almaya çağırdı.

“Tesla, Sıfır Borçlu 18 milyar dolarlık mevcut nakit rezervlerini etkilemeden, bu yıl 5 milyar dolarlık serbest nakit akışı ve gelecek yıl 10 milyar dolarlık serbest nakit akışındaki Tesla hissesini derhal açıklamalı ve geri almalıdır. Tesla’nın Yatırımcı İlişkileri Başkanı Martin Visha.

READ  Joe Biden, ABD petrol rezervlerinin bir başka büyük tahliyesini duyurmaya yakın

Visha yorum yapmak için hemen müsait değildi.

Geçen yıl, Tesla’nın üçüncü en büyük bireysel hissedarı olan KoGuan, “Musk’un paylaştığım büyük misyonuna” inandığı için Tesla’ya milyarlarca dolar yatırım yaptığını söyledi. Mart ayında, hisseler düşerken satmamak için daha fazla Tesla hissesi aldığını söyledi.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

(Raporlama Hyunjo Jin; Kurgu) Nick Ziminski ve Chris Reese tarafından yazıldı

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.