Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kaitlyn Clarke, Wilson’la tarihi bir ciro anlaşması imzaladı

Kaitlyn Clarke, Wilson’la tarihi bir ciro anlaşması imzaladı
Fotoğrafa yorum yapın, Profesyonel olmadan önce Kaitlyn Clark tüm zamanların en iyi üniversite oyuncularından biri olarak kabul ediliyordu.

  • yazar, Brandon Drennon
  • Rol, BBC haberleri

Kadın basketbol yıldızı Kaitlyn Clarke, Michael Jordan’dan bu yana görülmemiş bir hamleyle ABD’li spor ürünleri şirketi Wilson ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Şirket, sınırlı sayıda üretilen basketbol topları da dahil olmak üzere Clark’ın yer aldığı özel bir ürün koleksiyonunu piyasaya sürüyor.

Bir NBA efsanesi olan Jordan, Wilson’la böyle bir anlaşma imzalayan son sporcuydu.

Bu düzenleme, Amerikan sporunun en büyük isimlerinden biri haline gelen Clark’ın giderek artan sponsorluk listesine ekleniyor.

Çok yıllı sponsorluk anlaşmasıyla Clark, marka elçisi olacak ve asırlık bir spor malzemeleri markası olan Wilson ile ek ürünler piyasaya sürecek.

Clark bir basın açıklamasında, “Wilson bugüne kadar kariyerimin en önemli anlarından bazılarında benimle birlikte oldu” dedi.

“Onlarla birlikte basketbolu ileriye taşımaya devam edeceğim için bundan daha heyecanlı olamazdım. Kendi basketbol koleksiyonuma sahip olmak gerçeküstü bir duygu.”

Clark’ın ayrıca spor markası Nike, spor içeceği markası Gatorade, sigorta şirketi State Farm ve daha fazlasıyla onay anlaşmaları var.

22 yaşındaki oyuncu, Iowa Üniversitesi’nde geçirdiği verimli üniversite kariyerinin ardından WNBA’nin Indiana Fever takımına katılarak bu yıl NBA’e genel seçimle girdi.

Üniversite sporcusu olarak düzinelerce basketbol rekoru kırarak şöhrete kavuştu ve şu anda Instagram’da 2 milyondan fazla takipçisi olan uluslararası bir hayran kitlesi yarattı.

Oyun üzerindeki etkisine Caitlin Clark Etkisi adı verildi.

Anlaşmanın bir parçası olarak Wilson, WNBA’deki ilk sezonunu kutlayan Clark’ın da yer aldığı beyaz ve altın renginde üç sınırlı sayıda basketbol topu çıkaracak.

Biri onu uzun mesafeli atış yaptıktan sonra sıklıkla vurduğu bir pozisyonda gösteriyor.

Saha dışındaki başarısına rağmen Clarke profesyonel olarak zorlu bir başlangıç ​​​​yaptı.

Clark’ın Indiana Fever takımı, maç başına 17 sayı ortalamasıyla takımın en skorer oyuncusu olmasına rağmen sezonda sıfır galibiyet ve dört mağlubiyet aldı.