Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kaliforniya Kamu Hizmetleri Komisyonu aylık 24 dolarlık sabit ücreti oyladı – NBC Los Angeles

Kaliforniya Kamu Hizmetleri Komisyonu aylık 24 dolarlık sabit ücreti oyladı – NBC Los Angeles

Kaliforniyalıların geçmişte elektrik için ödeme yapma biçiminden radikal bir şekilde farklı olarak, bir eyalet komisyonu, vergi mükelleflerinden yalnızca kullandıkları elektrik için değil, aynı zamanda gelirleri ve onu kullanma imtiyazlarına göre ücretlendirmeyi düşünüyor.

Beş üyeli Kaliforniya Kamu Hizmetleri Komisyonu Perşembe günü, sakinlerin çoğunun elektrik için kullandıklarına ek olarak ayda 24 dolar, yani yılda yaklaşık 300 dolar ödemesini gerektiren bir plan üzerinde oylama yapacak.

Aynı zamanda “tüketime dayalı” fiyatlar da kilovatsaat başına 5 sentten 7 sente indirilecek.

Southern California Edison, Pacific Gas & Electric ve San Diego Gas & Electric ile birlikte elektrik ücretlerinin “yeniden yapılandırılması” olarak adlandırdığı şeyi güçlü bir şekilde savundu.

Kamu hizmetleri, yeni sabit orandan sağlanan fonun, yüksek kullanımlı bölgelerde yaşayan çok sayıda düşük gelirli sakinin haksız yere karşıladığını söyledikleri elektrik şebekesinin bakımına gideceğini ileri sürüyor.

“Central Valley’de yaşayan insanlar çok sıcak ve klimayı eyaletin diğer yerlerine göre daha fazla kullanıyorlar.” Kamu hizmet şirketlerini ve değişim arayan diğer grupları temsil eden Öngörülebilir Enerji Koalisyonu’nun sözcüsü Cynthia Martinez şöyle konuştu: “Şu anda bu insanlar enerji tasarrufuna yönelik olarak daha yüksek ücretler ödüyor.” [power] ağ. Sabit ücretler, elektrik tüketimini tek bir grupta toplayacak ve bu ücretler artık ayrı olacak. “Daha eşitlikçi ve adil bir sistem.”

Ancak planın destekçileri teklif edilen şeyin faiz artırımı olmadığında ısrar ederken, çevre ve kiracı hakları grupları bunun olacağını söylüyor. Zaten az elektrik kullananların enerji faturalarının artmasına neden oluyor.

Çevre avukatı ve PUC’nin eski başkanı Loretta Lynch, “Apartmanlarda yaşayanlar, daha küçük birimlerde yaşayanlar, ev ayak izinin daha küçük olduğu kentsel alanlarda yaşayan insanlar bu sefer daha fazla ödeyecek” dedi.

READ  Devlet yardımı alanlar için üyeliğin yarı fiyatına

California Kamu Çıkarı Eylem Grubu’ndan Gene Engstrom, yeni ödeme sisteminin daha az değil, daha fazla güç kullanılmasıyla sonuçlanacağını söylüyor.

“Düşük enerji kullanan kullanıcıların faturalarını artırmak ve yüksek enerji kullanan kullanıcıların faturalarını düşürmek, yüksek sabit ücretlerin enerji israfını teşvik edeceği ve enerji tasarrufu ve çatı güneş enerjisi kullanımını caydıracağı anlamına geliyor” dedi.

Martinez, eleştirmenlerin hatalı olduğunu söylüyor.

“Müşteriler enerji tasarrufu yapıp daha az kullanırlarsa faturalar yine de daha düşük olacak.”

Sabit oranlı ücret, bir belediye hizmeti olan Los Angeles Su ve Enerji Bakanlığı’nın müşterilerini etkilemeyecektir.