Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Başkan Biden veto etme sözü verirken, ABD Temsilciler Meclisi SEC kripto politikasının silinmesi için oylamaya hazırlanıyor

Başkan Biden veto etme sözü verirken, ABD Temsilciler Meclisi SEC kripto politikasının silinmesi için oylamaya hazırlanıyor

ABD Temsilciler Meclisi yasayı oylamaya hazırlanıyor çözünürlük Çarşamba günü SEC’in, sektörün bankaların kripto para müşterileriyle iş yapmasını engellediğini söylediği kripto para birimi muhasebesi rehberini reddetmesi bekleniyor, ancak Başkan Joe Biden zaten masasına ulaşırsa bu çabaları veto edeceğine söz veriyor.

SAB 121 olarak da bilinen SEC Personel Muhasebe Bülteni 121, yayınlanmasından bu yana dijital varlık şirketlerinin ve Cumhuriyetçi milletvekillerinin eleştirilerine konu oldu. Genelgenin amacı, kripto varlıklarının muhasebe işlemlerini açıklığa kavuşturmak ve müşterinin dijital tokenlarını tutan bankayı bunu bilançosunda yapmaya yönlendirmek ve potansiyel olarak büyük sermaye harcamalarına neden olmaktı. Ancak daha sonra yapılan bir hükümet denetiminde, kurum ve başkanı Gary Gensler bunu savunmasına rağmen politika rehberliğinin kötü bir şekilde ele alındığı ortaya çıktı.

Nebraska Cumhuriyetçi Temsilcisi Mike Flood, “Gary Gensler, dijital varlıklara karşı cihadında, büyük, halka açık bankaların dijital varlıklara el koymasını önlemek için sözde standart çalışan muhasebe rehberini kullandı” dedi. Çabanın resmi sponsoru Çarşamba günü CoinDesk ile yaptığı röportajda şunları söyledi. Flood, SEC’in konu hakkında bankacılık düzenleyicilerine danışmadığını belirterek, Gensler’in “bankacılık dünyasında işi olmadığını” savundu.

Biden’ın açıklamasına göre Beyaz Saray, bu politikayı veto yoluyla savunmaya değer buluyor.

Biden, “SAB 121, önemli tüketici kayıplarına neden olan açık teknolojik, yasal ve düzenleyici risklere yanıt olarak yayınlandı” dedi. Çarşamba günü yaptığı açıklamada şunları söyledi:SEC’in konuyla ilgili eyleminin sekteye uğramasına “şiddetle karşı çıktığını” söyledi.

Flood, Meclisin bugün geç saatlerde SEC politikasını yürürlükten kaldırmak için oylama yapmasını beklediğini söyledi.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Temsilci Patrick McHenry, “Bu bir kural koyma şakasıydı ve diğer düzenleyicileri görmezden geldi” dedi. Temsilciler Meclisi’nde konuşma Çarşamba günü, SAB 121’i “yüksek düzeyde denetime tabi bankaların geleneksel olarak müşterileri adına varlık işlemleri yapmalarının gerekli olduğu ölçüden büyük bir sapma” olarak nitelendirdi.

READ  31 Ocak Çarşamba günü borsa açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey

Ancak Temsilciler Meclisi’nin önemli bir Demokratı, kararın daha da ileriye gittiğine inanıyor.

“Bu tasarı, neşter gerektirebilecek bir sorunu çözmek için bir balyoz gerektiriyor ve bunu yapıyor çünkü koridorun diğer tarafındaki meslektaşlarım sadece özel çıkar gruplarının emirlerini yerine getirmekle kalmıyor, aynı zamanda onlara saldırmakla da ilgileniyorlar.” McHenry Komitesi’ndeki Demokrat Sıralaması’ndan Temsilci Maxine Waters (D-Calif.): “SEC’i mümkün olan her şekilde baltalamak.”

SAB 121 başlangıçta personel kılavuzu olarak tanıtıldı, ancak daha sonra Devlet Sorumluluk Ofisi (GAO) tarafından yapılan incelemede, kurumun bunu bir kural olarak ele alması, kamuoyunun tam yorumu ve Kongre’ye sunulması gerektiği belirlendi.

Temsilci Flood, iki Demokratla birlikte düzenleyicinin rehberliğini resmi olarak reddetme kararını sundu ve Senatör Cynthia Lummis (R-Wyo.), ortak kararın yürürlüğe girmesinden önce ihtiyaç duyulacak olan benzer bir kararı Senato’da da almak için bastırıyor. . Biden’ın ofisine.

Ajans tabanı ne zaman Kongre İnceleme Yasası ile tersine çevrildiYalnızca silinmekle kalmaz, aynı zamanda benzer herhangi bir şeyin gelecekte yürütülmesi sonsuza kadar engellenir. Waters, SAB 121’in tartışmalı saklama bileşeninin yanı sıra, Kongre’nin politikayı yürürlükten kaldırması durumunda tehdit altına girecek gerekli kripto para birimi açıklamaları konusunda da rehberlik sağladığını savundu ve Biden, hangi politikaların engelleneceği konusundaki endişelerini yineledi.

Biden, “Kongre İnceleme Yasasını yürürlüğe koymak, aynı zamanda SEC’in uygun koruma önlemleri alma ve finansal istikrar da dahil olmak üzere kripto varlıklarıyla ilgili gelecekteki sorunları ele alma becerisini de uygunsuz bir şekilde kısıtlayabilir” dedi. “SEC’in kripto varlıkları için kapsamlı ve etkili bir mali düzenleme çerçevesini sürdürme becerisini sınırlamak, önemli mali istikrarsızlığa ve piyasa belirsizliğine yol açacaktır.”

Flood, başkanın tam federal kural koyma işini gerçekleştirmek için genelgenin uygunsuz kullanımını onaylamasını “hayal kırıklığı” olarak nitelendirdi. Kendisi ve müttefikleri, “şu andan itibaren yıl sonuna kadar başkanın ofisine gidecek ve bu dili oraya ekleyecek her aracı arayacaklar” dedi.

READ  Elon Musk, anlaşmayı kapatmak için Twitter ve SEC'e üçüncü bir bildirim gönderdi