Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kanye West, Parler’ı satın alacak, Crowd of Right-Wing Social Media’ya katılacak

Kanye West, Parler'ı satın alacak, Crowd of Right-Wing Social Media'ya katılacak

Bu ayın başlarında Ye, Paris Moda Haftası’ndaki YZY defilesini, üzerinde şu kelimelerin yazılı olduğu bir tişört giyerek bozdu. “Yumurtanın hayatı önemlidir”, şu cümle Hakaretle Mücadele Birliği Nefret söylemi denir. Gösteride, benzer bir gömlek giyen ve Bay Farmer ile evli olan muhafazakar bir yorumcu olan Candice Owens ile birlikte resmedildi.

Twitter hesabı olan Bayan Owens, 2020’de geçici olarak askıya alındı Facebook gönderileri bazen gerçek kontrol etiketleriyle işaretlenen pandemi ile ilgili gönderilerde, Ye’ye desteğini açıkça dile getirdi. Bu ay tweet attı, “Sen benim kız arkadaşımsın.” Nisan ayında, düşündüğü şekilde sevdiğini tweetledi.

Geçen hafta Yi, “Şimdiye Kadarki En Büyük Yalan: George Floyd ve BLM’nin Yükselişi”nin Nashville galasında Bayan Owens ile kırmızı halı fotoğrafları için poz verdi. Bay Floyd polis nezaretinde öldüDünya çapında protestolara yol açan Black Lives Matter hareketi, huzursuzluğu milyonlarca dolar toplamak için kullandı. Bayan Owens hareketi kınadı ve Bay Floyd’u “korkunç bir insan” olarak nitelendirdi.

Ye “White Lives Matter” tişörtünü giydikten sonra, adidas onunla olan ortaklığını gözden geçirdiğini söyledi. Geçen ay, Yeezy Gap, Yeezy Gap’in giyim hattını içeren ortaklığını sona erdirdiğini mektupla bildirdi. Sözleşmenin ihlaline atıfta bulunan Yi, kendi mağazalarını açma planlarını sürdürdüğünü söyledi. Gap marka başkanı Mark Brittbard, çalışanlara bir notta Gap ve Ye’nin ortak vizyonlarını sunmak için birlikte nasıl çalışacakları konusunda “uyumlu” olmadıklarını yazdı.

Ye, defileden sonra Instagram’da “Tek gömleğim herkesin dikkatini çekti” diye yazdı, ancak tepkilerin çoğu olumsuz oldu. Sean Combs, Diddy olarak bilinen rapçi, Video yayınla Podyumda durumu eleştiriyor, “şaka değil” diyerek hayranlarını gömleği giymemeye veya satın almamaya çağırıyor.

Ekim ayının başlarında Yi, Instagram’da Yahudilerin Bay Combs’u kontrol etmesini önerdi. Instagram gönderileri kaldırdı ve hesabını kısıtladı; Instagram’ın sahibi Meta, sık sık kurallarını ihlal eden hesaplara kısıtlamalar getirdiğini söyledi.

READ  Elon Musk'ın transseksüel kızı, adını değiştirmek ve Musk'ı devirmek için başvuruda bulundu

Günler sonra, yaklaşık iki yıllık bir aradan sonra Twitter’a dönen Yi, bir dizi gönderide “Yahudi Halkında Ölüm Suçu 3’e” gideceğini söyledi; DEFCON olarak. Ayrıca şunları yazdı: “Beni manipüle ettiniz ve gündeminize karşı çıkan herkesten uzak durmaya çalıştınız.”