Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Şirket, Kanye West’in Parler’ı satın almayı kabul ettiğini söyledi

Şirket, Kanye West'in Parler'ı satın almayı kabul ettiğini söyledi

Kanye West, 9 Şubat 2020’de Beverly Hills, California’daki Vanity Fair Oscar Partisine varıyor.

Evan Agostini | Görüş | AP

Uygulamanın ana şirketi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, son haftalarda birçok kışkırtıcı ve Yahudi karşıtı yorum yapan süperstar rapçi Kanye West’in muhafazakar sosyal medya platformu Parler’ı satın almayı prensipte kabul ettiğini söyledi.

Şimdi Yi’ye giden West, Parler tarafından yayınlanan bir açıklamada, “Muhafazakar görüşlerin tartışmalı olduğu bir dünyada, kendimizi özgürce ifade etme hakkımız olduğundan emin olmalıyız.” Dedi.

Bu hareket, Ye pozisyonunun dışında tutulduktan sonra gelir. heyecan ve Instagram hesapları Yahudi aleyhtarı açıklamalar yapmak için. Bir gönderide Yi, rapçi Sean “Diddy Combs”un Yahudi halkının kontrolü altında olduğuna dair uzun süredir devam eden bir Yahudi aleyhtarı komplo teorisinde rol oynadı.

Yi’nin net değeri 2 milyar dolar olduğu söyleniyor. Servetinin çoğu Yeezy spor ayakkabı markasından ve Gap ve Adidas ile olan ortaklıklarından geliyor. Ancak, Ye yakın zamanda Gap ile iş bağlarını kesti ve Adidas, onunla olan iş ilişkisini de gözden geçirdiğini söyledi. JPMorgan Chase de rapçi ile bağlarını kopardı.

Parler, Donald Trump döneminde ortaya çıkan ve eski başkanın destekçilerinin Twitter ve diğer uygulamalar aracılığıyla haksız muamele gördüğü iddiasıyla ortaya çıkan birçok sağcı platformdan biri. Ayrıca eski Trump danışmanı Jason Miller tarafından yönetilen Gettr ve ana şirketi halka açılmak istediği için federal bir soruşturma altında olan Trump’ın kendi uygulaması Truth Social da var. Muhafazakar dostu video platformu Rumble, geçen ay halka açıldı.

Parler, geçen yıl 6 Ocak 2021’de Capitol’deki isyanlarda oynadığı rolle ilgili tartışmalara yol açmıştı. Bu, dahil olmak üzere çok sayıda teknoloji şirketini yönlendirdi. Google Ve Amazonbana göre Kara liste hizmet, uygulamayı ve web sitesini kullanılamaz hale getirir.

READ  Hong Kong pop konseri sırasında dev video ekranı düştü, dansçılar yaralandı

Ancak Eylül ayında Google, şirketin bazı içerik denetleme ve uygulama politikalarını değiştirdiğini belirterek uygulamayı Play Store’a geri getirdi. Apple, uygulamayı Nisan 2021’de App Store platformuna geri yükledi.

Parler, şirket içinde kendi bulut altyapısını oluşturarak diğer şirketlerin teknolojilerine olan bağımlılığını azaltmaya çalıştı. Şirket, Eylül ayında bulut hizmetini çevrimiçi işletmeler için sağlamayı amaçlayan Parlement Technologies adlı yeni bir ana şirket kurdu. Şirket o sırada “Gelecek iptal edilemez” dedi.

Pazartesi günü yapılan bir duyuruya göre anlaşmanın şartları, ana şirketten Parler için teknik desteğin yanı sıra kendi bulut hizmetlerinin kullanımını da içeriyor.

Bu acil bir haber. . Lütfen güncellemeler için tekrar kontrol edin