Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Karnaval Yolcu Gemisi Başka Bir Karayip Limanına Girişi Reddetti

Karnaval Yolcu Gemisi Başka Bir Karayip Limanına Girişi Reddetti

karnaval özgürlüğü sekiz günlük Karayip seyahati sırasında başka bir kruvaziyer limanında reddedildi. Karnaval yolcu gemisinin, COVID endişeleri nedeniyle 7 Ocak’ta Turks ve Caicos’taki Grand Turk’e planlı bir ziyaret yapmasına izin verilmedi.

Grand Turk’te Karnaval Yolcu Gemisi Reddedildi

Conquest sınıfı gemi, mevcut sefer sırasında başka bir kruvaziyer limanında reddedildiği için son zamanlarda uğranılan limanlar konusunda pek şansı olmadı. karnaval özgürlüğü varması planlanıyordu Grand Türk Kruvaziyer Terminali sekiz günlük Karayip seferinin bir parçası olarak Cuma sabahı.

O sırada Carnival Cruise Line Ambassador, gemideki bir yolcuya yanıt verdi, “Bildirdiğiniz için teşekkür ederim, evet limanda işlerin devam ettiğini biliyorum ve umarım geminin girmesine izin verirler. Tartışmaların hala devam ettiğini biliyorum.”

Fotoğraf Kredisi: alexvu / Shutterstock.com

Turks ve Caicos Yerel Sağlık Bakanlığı, gemi tarafından sunulan detayları inceledikten sonra, konukların gemiden inmelerine izin verilmemesine ve halk sağlığı açısından geminin girişine izin verilmemesine karar verdi.

Kruvaziyer hatları, ziyaret etmeden önce her limana gemideki vaka sayısını göndermelidir. Gemi kaptanının 5 Ocak’ta yaptığı açıklamaya göre, mürettebat arasında COVID vakaları vardı, belirli bir sayı açıklanmadı.

Mevcut seferdeki konuklara göre, geminin Bahamalar, Nassau’da bir uğrak limanı yapmasına izin verilmesi ihtimali var. ünlü apeks Nassau’da araması reddedildi 7 Ocak’ta, yani karnaval özgürlüğü kabul edilip edilmeyeceği görülecektir.

Şimdiye Kadar Yalnızca Tek Bir Bağlantı Noktası

karnaval özgürlüğü ziyaret etmesi planlanıyordu. 5 Ocak’ta Kitts ancak yerel yetkililer tarafından girişi reddedildi. Bunun yerine gemi, Grand Turk’teki liman iptalinden önce günü denizde, ardından bir gün daha denizde geçirdi. Yolculuk, yerel makamlar ve St. Maarten, Antigua ile değiştirildi.

Karnaval Özgürlük Yolcu Gemisi
Fotoğraf: Telif hakkı Cruise Hive

Misafirler, şimdiye kadar sadece bir liman ziyareti ve denizde altı gün ile şüphesiz hayal kırıklığına uğrayacaklar. Ancak, tüm konuklara gönderilen yakın tarihli bir mektupta Rezerve edilen seferlerde, devam eden durumdan dolayı sefer sırasında liman iptalleri olabileceğine dair bir uyarı vardı.

READ  Pakistan büyükelçiliği, Pakistanlılar için Türk vize politikasında değişiklik yapıldığına dair raporları reddetti.

Karnaval mektupta şunları söyledi:Bir varış noktasında yerel yetkililerin geminin limana girmesini sınırlama veya engelleme kararıyla karşılaşabileceğimizi bilmenizi isteriz. Bazı destinasyonlar sınırlı tıbbi kaynaklara sahiptir ve varyanta kendi yerel yanıtlarını yönetmeye odaklanmıştır. ”

Cruise Line demeye devam ediyor” “Bir limanı iptal etmek gerekirse, alternatif bir varış noktası bulmak için elimizden geleni yapacağız. Ancak, bunu yapmakta başarısız olursak, kaçırılan bir liman için, önceden satın alınan herhangi bir Karnaval kıyı gezisinin iadesinin ötesinde herhangi bir tazminat olmayacaktır”.

karnaval özgürlüğü ayrıca Bonaire ve Aruba’da reddedildi 18 Aralık 2021’de PortMiami, Florida’dan kalkan bir Karayip gezisi sırasında. Geminin bir sonraki tarifeli seferi Miami’den 9 Ocak’ta, Princess Cays, Grand Turk ve Amber Cove’a yapılan altı günlük Doğu Karayip seferi sırasında hareket edecek.

Carnival kruvaziyer gemisi, 15 Aralık’ta Grand Turk’e dönen filodaki ilk gemi oldu ve 2020 Baharında sektör genelindeki operasyonlara ara verilmesinden bu yana ilk kez kruvaziyer hattına geri döndü.

Karnaval Yolcu Gemisi Başka Bir Karayip Limanına Girişi Reddetti