Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kasım 2021’de Türkler Avrupa Birliği’ne 2.571 sığınma başvurusunda bulundu

Fotoğraf: Yerel

Kasım ayında Türkler, Afganlar, Suriyeliler, Iraklılar, Venezuelalılar ve Pakistanlılardan sonra en büyük ikinci sığınmacı grubu olan Avrupa Birliği, Norveç ve İsviçre’ye (AB+) 2.571 sığınma başvurusunda bulundu. türk dakika Bir alıntı gösterildi analiz Avrupa Birliği İltica Dairesi (EUAA) Cuma günü yayınladı.

Kasım 2021’deki sığınma başvuruları, Avrupa Birliği’nde uluslararası koruma için yapılan 71.400 başvuruyla Eylül ayında kaydedilen en düşük seviye olan beş yılın ikinci en yüksek seviyesiydi.

Kasım ayında yapılan 13.040 başvuru ile Afganistan en büyük başvuru grubuna sahip olurken, onu Suriyeliler (11,497 başvuru), Iraklılar (4.267), Venezuelalılar (3.281) ve Pakistanlılar (2.784) izledi.

Şu anda tüm başvuru sahiplerinin yüzde 3,6’sını oluşturan Avrupa Birliği’ndeki Türkler tarafından yapılan sığınma başvuruları, 2016’daki başarısız darbe girişiminden bu yana önemli ölçüde arttı.

2016’daki başarısız darbe girişiminden sonra Türk hükümeti, Gülen hareketinin takipçilerine inanç temelinde büyük bir baskı başlattı ve Türk hükümeti herhangi bir müdahaleyi şiddetle reddetse de bu hareketi hareketi suçladı.

O zamandan beri Batı Avrupa ülkelerine sığınan Türklerin sayısı artıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kasım ayında yaptığı açıklamada, darbe girişiminden bu yana Gülen hareketi yandaşlarına yönelik operasyonlarda toplam 319.587 kişinin gözaltına alındığını ve 99.962 kişinin tutuklandığını duyurdu.

Darbe girişiminin ardından Türk hükümeti, aşiret mensubu oldukları iddia edilen 130.000’den fazla memuru işten çıkardı.

Tutuklu binlerce kişiye ek olarak, Gülen hareketinin birçok takipçisi hükümet baskısından kaçınmak için Türkiye’den kaçmak zorunda kaldı.

Patron’daki Stockholm Özgürlük Merkezi’ni desteklemek için bir dakikanızı ayırın!

READ  Turks ve Caicos 2022 Bölüm 4