Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Güncellemeleri Giriş Koşulları, COVID-19 Protokolleri

bu Türkler ve Caicos Adaları adalar 24 Ocak’tan Şubat sonuna kadar giriş koşullarını değiştirerek, iki yaş ve üstü tüm ziyaretçileri ve geri dönen sakinleri girişten önce negatif test etmelerini zorunlu kılmıştır.

Nüfusunun yüzde 80’i aşılı olan adalarda ibadethanelere de yüzde 50 kapasite sınırı getirildi.

REKLAM

Bu aralar moda

16 yaş ve üstü barlara, restoranlara ve gece kulüplerine giren kullanıcılar, girişten sonraki 24 saat içinde tam aşılı olmalı veya negatif bir COVID-19 testi sonucu almış olmalıdır. Ek olarak, sosyal toplantılarda aşı kanıtı veya yakın zamanda negatif bir COVID-19 testi istenmelidir.

Yeni giriş kuralları, gezginlerin 16 yaş ve üzeri tüm yolcular için aşı kanıtı yüklemelerini, negatif bir COVID-19 testi, sağlık veya seyahat sigortası gerektiren bir seyahat öncesi program ve portal olan TCI Assured aracılığıyla halihazırda mevcut giriş gereksinimlerinin bir parçasıdır. bir sağlık hizmetini, bir sağlık taraması anketini ve portalın gizlilik politikasını okuyup kabul eden gezginin sertifikasını kapsar.

Gezginler tüm bu bilgileri adalarda TCI Assured ile tamamlayabilirler. resmi turizm sitesi.

Kaldıkları süre boyunca testi pozitif çıkan yolcuların, tüm seyahat partisiyle birlikte on gün karantinaya almaları gerekiyor. Serbest bırakılmalarından önceki yedinci günde bir COVID-19 testi yapacaklar.

Turks ve Caicos’a seyahatle ilgili en son bilgiler için aşağıdaki kılavuza göz atın:Güncellenen protokoller hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

READ  Türk ulusal bayrak taşıyıcısının adı Türk Hava Yolları olacak