Mayıs 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kasırgadan zarar gören Grand Turk yolcu gemisi çağrıları bu hafta kadar erken başlayabilir

Yolcu gemileri, adanın tek yolcu gemisinin Cyclone Fiona tarafından hasar görmesinden sonraki üç haftaya kadar Salı gününden Grand Turk’e dönebilir.

Carnival Cruise Line sözcüsü Matt Lupoli, Pazartesi günü TPG’ye gönderdiği bir e-postada, hattın 2,984 yolcu kapasiteli Carnival Sunrise’ın Salı günü adayı ziyaret etmesi planlandığını ve o günün sonlarında, aramanın gitmediğini söyledi.

Hat, önce Fiona Kasırgası’nın yaklaşması, ardından da adanın geçişinin neden olduğu kalıcı hasar nedeniyle son dört hafta içinde Grand Turk’te yaklaşık bir düzine gemi seferini iptal etti.

Günlük bültenimize kaydolun

Daha fazla seyahat haberi, rehber ve ipucu için TPG’nin seyahat haber bültenine kaydolun.

Carnival, Grand Turk’ün yolcu gemisi iskelesine ev sahipliği yapan Grand Turk Cruise Center’ı işletiyor ve adaya her yıl daha fazla gemi gezisi gönderiyor.

Grand Turk aramalarının son haftalarda iptal edilmesi, Carnival Sunrise ve Carnival’ın 5.282 kişilik Mardi Gras, 2.124 kişilik Carnival Legend ve 2.974 kişilik Carnival Freedom güzergâhlarını etkiledi.

Celebrity Cruises, son dört hafta boyunca Grand Turk’e yapılan tüm aramaları iptal etti. Adaya düzenli seferler düzenleyen 2.170 yolcu kapasiteli Celebrity Infinity, 7 Eylül’den beri adaya uğramadı.

İlgili: Karnaval Gezileri ve Seyahat Programları İçin En İyi Rehber

Grand Turk’ü arayan son yolcu gemisi, 16 Eylül’de 2.052 yolcu kapasiteli Carnival Ecstasy idi.

Grand Turk, Bahamalar’ın güneydoğusunda, yılda 1 milyondan fazla gemiyi çeken 40 alçak mercan adasından oluşan bir grup olan Turks ve Caicos’un başkentidir.

READ  Avusturyalı Volker Türk BM tarafından yeni insan hakları şefi olarak tanındı

Grand Turk Cruise Center’daki rıhtım, 20 Eylül’de Fiona Kasırgası, Turks ve Caicos’u güçlü bir Kategori 3 fırtınası olarak vurduğunda ve fırtınanın gözü Grand Turk yakınından geçerken hasar gördü. 200 metrelik geminin videoları fırtınadan sonra sosyal medyada yayınlandı ve altyapısının parçaları koptu ve yakındaki kıyılara vurdu.

Grand Turk Cruise Center yolculukları sadece Turks ve Caicos’ta. Grand Turk’ün güney ucunda, 13 dönümlük merkezde bir havuz, bir spa, mağazalar, Karayipler’deki en büyük Margaritaville dahil olmak üzere restoranlar ve barlar bulunmaktadır. Bir günde üç yolcu gemisi merkeze yanaşabiliyor.

Covid-19’un yolculukları durdurmasından önceki son normal yıl olan 2019’da yaklaşık 1,1 milyon kişi Turks ve Caicos’a yolcu gemisiyle geldi. Tipik bir yılda, kruvazörler destinasyona gelen tüm ziyaretçilerin yaklaşık %70’ini oluşturur.

Bir seyir mi planlıyorsunuz? Bu hikayelerle başlayın: