Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kayla Harrison, PFL aksiyonunda Aspen Ladd’i domine ediyor, Cris Cyborg’a sesleniyor

Kayla Harrison, PFL aksiyonunda Aspen Ladd’i domine ediyor, Cris Cyborg’a sesleniyor

Brett OkamotoESPN personel yazarı25 Kasım 2023 01:01 ETOkumak için 3 dakika

WASHINGTON, D.C. – İki kez PFL şampiyonu Kayla Harrison ile Bellator MMA şampiyonu Cris Cyborg arasındaki potansiyel süper dövüş, hayranlarını yıllardır heyecanlandırıyor. Ancak ilk defa bu olayın önünde hiçbir engel bulunmuyor.

Harrison (16-1) kesinlikle bunu biliyor ve 2023’teki ilk maçında Aspen Ladd’i üç turluk bir kararla mağlup ettikten sonra Cuma günü Cyborg’u 2024’te NFL’de buluşmaya davet etti.

Bu haftanın başlarında MMA, Bellator MMA’yı Paramount’tan satın aldığını duyurdu, bu da hem Harrison hem de Cyborg’un kariyerlerinde ilk kez aynı şirketle sözleşme altında olduğu anlamına geliyor. Harrison, Cuma gecesi galibiyetten hemen sonra Cyborg’la kavgaya işaret etti.

Harrison, “PFL kısa süre önce Bellator’u satın aldı” dedi. “Bellator’da kendisinin kötü biri olduğunu düşünen bir kız olduğunu duydum. Neden öğrenmiyoruz?”

Ocak ayında profesyonel boksa başlaması planlanan Cyborg (27-2), X’e yanıt verdi.

“Ben bir kadınım (aynen böyle). Kız değilim” diye yazdı. “Kadınlar kendilerinden fahişe olarak bahsetmezler. Sen basitsin.”

Harrison ve Cyborg arasındaki hesaplaşma şu anda kadınlar MMA’daki tartışmasız en ilginç dövüş olacak. Judoda iki kez altın madalya kazanan Harrison, ilk yenilgisini 2022’nin sonunda Larissa Pacheco’ya yaşadı ancak 2018’de spora geçtiğinden beri dominantlığını korudu. 38 yaşındaki Cyborg, Judo’nun en madalyalı kadın sporcularından biri. Kadınlara yönelik karma dövüş sanatları sporu. tarih. Ekim ayında Bellator şampiyonluk savunmasının ilk turunda Cat Zingano’ya karşı elendi.

PFL, Bellator’ı ayrı bir lig olarak işletmeye devam etmeyi planladığını, ancak aynı zamanda 2024’ün başlarında, muhtemelen Şubat ayında, PFL şampiyonu ile Bellator şampiyonu karşılaşmasını da planladığını söyledi. Bu tema, Cuma günü 2023 PFL Şampiyonası Finalleri’nde, şirketin birçok şampiyonu maçlarından sonra canlı olarak karşıladığı The Anthem sahasında akşam boyunca gerçekleştirildi.

READ  2022 Fransa Grand Prix FP1 raporu ve öne çıkanlar: Leclerc, Fransa GP antrenman açılışında Verstappen'i en hızlı şekilde yendi

PFL, şampiyon-şampiyon müsabakalarını güçlendirmenin yanı sıra, Marina Makhnatkina’yı (11-4) oybirliğiyle aldığı kararla ikinci PFL Şampiyonasını kazanan ilk iki sıklet şampiyonu Pacheco’yu (22-5) taçlandırdı. Pacheco, 2022’de Harrison’ı yenerek 155 kiloluk hafif sıklet unvanını kazandı ve Cuma günü 145 kiloluk tüy sıklet kemerini ekledi. PGA uzun süredir Harrison’a karşı yüksek profilli bir maçı tercih etse de, o aynı zamanda sonunda Cyborg ile yüzleşmeye de aday.

Sık sık kategorisinde Olivier Aubin-Mercier (21-5), Clay Collard’ın (24-11) cesur çabasına rağmen şampiyonluk serisini tamamladı. Aubin Mercier, Collard’ı oy birliğiyle mağlup etti ve üç hakemin de skoru 49-46 oldu. Aubin-Mercier bundan sonra muhtemelen Bellator şampiyonu Usman Nurmagomedov ile karşılaşacak ancak kendisi kamuoyu önünde emekliliği düşündüğünü ve en azından ailesiyle vakit geçirmek için ara vereceğini söyledi.

Ağır sıklette Renan Ferreira (12-3), Denis Goltsov’a (32-8) karşı şaşırtıcı bir yenilgiye uğradı ve ikinci raundun sadece 26. saniyesinde tecrübeli Rus sporcuyu sağ eliyle nakavt etti. Son, Ferreira’nın açılış çerçevesinin çoğunu sırtüstü geçirmesi, yer ve pound yemesi ve Goltsov’un teslim girişimlerini savunmasıyla geldi. Ferreira bundan sonra Bellator şampiyonu Ryan Bader ile karşılaşabilir ancak eski UFC şampiyonu Francis Ngannou da rakipler arasında yer alıyor.

Rus ağır sıklet Magomed Magomedkerimov (34-6), üçüncü turun 1:17’sinde 2022 şampiyonu Sadibou Sy’ye (16-6-2) karşı giyotinle bitirerek ikinci PFL şampiyonluğunu kazandı. Bu, Magomedkerimov’un Sy’e karşı kariyerindeki ikinci galibiyetiydi. Vize sorunları 2022’deki kampanyasını kesintiye uğratmasaydı üç kez NBL şampiyonu olabilirdi. Daha önce namağlup Yaroslav Amosov’u yenerek kemeri kazanan yeni Bellator şampiyonu Jason Jackson ile karşılaşacak.

Hafif ağır siklet Emba Kasanganaye (15-3), Josh Silveira’ya (12-2) karşı beş turluk baskın bir kararla kariyerinin en iyi performanslarından birini sergiledi. Kasanagay bahislerin favorisi olarak girdi ancak işi beklenenden çok daha kolay gösterdi. 25 dakika boyunca Silveira’yı sürekli olarak yendi ve Bellator şampiyonu Vadim Nemkov ve Ngannou’ya seslenmeye devam etti.

READ  Phillies vs. maçının başlangıç ​​kadrosu Braves NLDS 1 ve 2023 atış karşılaşması

Perulu tüy siklet Jesus Pinedo (23-6-1), 2023’teki muhteşem sezonunu Gabriel Braga’ya (12-1) karşı üçüncü turda galibiyetle tamamladı. Maç, hakem Fernando Yamasaki’nin Braga’nın kafes boyunca vuruşları takip ederken TKO’yu durdurma çağrısı yapmasıyla tartışmalarla sona erdi. Braga’nın sol kroşe ve uçan dizinden açıkça sakatlanmış olmasına rağmen, her şey bitmiş gibi görünmüyordu. Ancak bu yıl Bubba Jenkins ve Brendan Loughnane’i de yenen Pinedo için harika bir performanstı. Bellator tarihinin en baskın şampiyonlarından biri olan tüy sıklet kralı Patricio Pitbull ile karşılaşacak.