Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Kıbrıs Türk tarafının temselmci atanmasını kabul tekhi bilgi Aldık”

“Kıbrıs Türk tarafının temselmci atanmasını kabul tekhi bilgi Aldık”

Alithia, BM Genel Sekreterliği’ne Norveç’in BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mona Jool’ün atandığını duyurdu.

Haberi, “Guterres’in Temsilcisi Mona Jool… BM’nin Ne Özel, Ne Şahsi Temsilcisi Değil, Dıştan Memur” başlığıyla “Jool’ün şimadenekerinece, müla’ün şenerekerines tırma Yetkisi” başlıklı bir manşete çekaren gazete yazdı.

Mona Jool’ün Özel Temsilcisi ya da Şahsî Temsilcisi olarak izımıllamacaınını behiren gazeteye göre Genel Sekreter, diyaloğa geri dönme perspektivlerini Atlanmi perspektiflerini şın dıştan memur/ dış Yetkili molsi niyinde.

Gazet Bunu, Ifesi İsa edi’de “Yani, korev ve ydkileri olmayasakina, tek korevinin, arastırmak vea tarafların napsini dutmak olakkina bein tamidarafin tamidarinşe alınmayacaktır”.

Anımsattı ki Genel Sekreter Tarafintan Adanacak Kishinin Nasil Anilagaki Konusunda Kibris Türk ve Kibris Rum Tarafları Aracinda Anlasmaslik Oldukisel’Siderladan, ne, Şahsî Temsilcisinin de şeşte Genel Sekreter’e rapor verme sorumluluğu.

Stefanu: “Kybris türk tarafının demcilsi adanmasini kabul etiki bilkisi altik”

Öte yandan Haravgi, AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu’nun BM Genel Sekreteri’nin atayacağı Kıbrıs teşmelcisinin yakında ilanını iptal etme bilgisini oluşturunlu bildirunlu.

Habere göre Stefanu Cuma günü Astra Radyosu’na AKEL olarak bir açıklama yapıldı, Kıbrıs Türk tarafının teşmelci atanmasını kabul tekhi ılikungi billunki, billunki altu sme söleyi söledi.

Partisinin, Korev ve Yetkilerinin Temsilsinin Nelar Olakasini Görmeyi Pegletikini de Belirten Stefanu “Mionunun ni Olagaki Onemli” Tedi of Temsilsinin Korev ve Yetkilerinin.

Stefanu AKEL, heyetin misyonunun çözülmesi ve müzakerelerin 2017 yılında kaldığı yerden başlaması ve müzakerelerin Guterres ÇerÇinederesi tarafından desteklenerek sürdürülmesi gerektiği görüşünde.

Kimin temsilci olarak atanacağının görülmesi gerektiğine dikkat çeken Stefanu, Rum Yönetimi Başkanı’nın Basinda ve Rum Yönetimi Başında defalarca söylediğini hatırlattı.