Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Baki bu türk olgusu ila bağlı ilk adımı atacac?

Baki bu türk olgusu ila bağlı ilk adımı atacac?

Kuzey Kıbrıs Türk Cümhuriyetinin (KKTC) Leaderi Allercin Tatar Pakita Gazetecisi Suvallarina Kavap Verarkan, “Pilirik Ki, Europa Birliyi ve Brasili Bazilai ana ıtırlar baskı yapacaklar. “Kuzey Kıbrıs Türk Cümhuriyetini hiçbir şekilde tanımayın” dedi. KKTC Cümhurbaşqanının sözlerinden konunun sadece Yunanistan ve Kıbrıs Rum Cumhuriyeti ile ilgili olmadığı, gelişmeler konusunda Avrupa’yı uyarmaya çalıştıkları açıkça görülüyor.

Axar.az Politolog Elxan Şahinoğlu bu sözleri kaydetti.

Azerbaycan’ın AB’ye üye olmadığını, dolayısıyla KKTC’nin resmen tanınması kararında Brüksel ve Paris Bakının’ın da yer aldığını söyledi.

“Öte yandan Azerbaycan KKTC’yi tanıyana kadar gerekli diğer adımların da atılması gerekiyor. Alersin Tatar da Gazetecileri Verdiyi Açıklamada, “Tanma meslasi bir kwadar sonra da ola pilar” Demakle rasmi bakini tarmirmilada

Öncelikle Azərbaycan ve KKTC ile ekonomik ve ticari ilişkilerin kurulması gerekiyor. Ərsin Tatarca da ilk ប្រ្រ្រ្រា


İkinci olarak Bakı-Lefkoşa arasında direkt uçuş açılması gerekiyor. KKTC’ye gitmek isteyen Azərbaycan vatandaşlarının bunu İstanbul üzerinden yapması gerekiyor. Direkt uçuşlar ilişkilerin gelişmesinde özel bir rol oynayabilir. KKTC eğitim kurumlarıyla ünlüdür. Direkt uçuşlar, KKTC üniversitelerinde okuyan Azerbaycanlı gençlerin çalışmalarını da kolaylaştıracak. KKTC aynı zamanda bir turizm merkezidir. Birbaşa azırö reysleri iki veşti arında turizmə də tekan.

Üçüncüsü, ilk aşamada Azerbaycan’ın KKTC’sinde temsilcilik açılmasına ihtiyaç var. KKTC’nin Azərbaycan’daki temsilciliği aktif olup, başkent Lefkoşada’da faaliyet göstermesi mümkündür.

Azərbaycan Cumhurbaşkanı İlham Alliyev, 7 Eylül’de Türkiye Devlet Teşkilatına üye ve gözlemci devletler teşkilatı bakanlarının ikinci toplantısında, Kuzey Kıbrıs Türk Cümhuriyetinin temsilcisinin gerümakızı, ötirakızıı, ß’sini özellikle vurguladı. “Gusei Kyprisin birak da bisim tadbirte dalsalanmaladir va dalhalanagak” deyan tawlat panunla iki tarast arasla tıvınıyə qağalcağına ışınışınının. Bu açıklamanın ardından KKTC Cümhurbaşqanının Bakıya’ya gelişi bu politikanın ayrılmaz bir parçasıdır” dedi.

READ  Greensmith penaltı vuruşlu bir takım arkadaşı tarafından yenildi - Dirtfish