Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Knicks az elli ve hantal ama onun için en iyi ayarlama ona benzemek

Knicks az elli ve hantal ama onun için en iyi ayarlama ona benzemek

INDIANAPOLIS — Jalen Brunson acıma partisi için burada değil.

New York Knicks, Pazar günü başka bir şeye dönüştüğünde kendisinden farklı görünüyordu; hücum ribauntları için yarışmayan, şutları geç kaçıran ve geçiş sırasında forvetlerle bağlantısı kopan bir uyuşukluk karışımı.

Indiana Pacers, ikinci tur serisinin 4. maçında takımı 121-89 mağlup etti ve maç 2-2 berabere kaldı. Taraftarların yaşam beklentisini yıllarca kısaltan ve oyuncularının kilometre sayacına kilometreler ekleyen bir play-off koşusu sırasında ilk kez oyun hiç de yakın değildi.

Indiana’nın bir noktada 43 sayıya kadar yükselen farkı o kadar aşılmazdı ki, şimdiye kadar gördüğü her liderliğin veya yeniden ele geçirmenin şokuna hâlâ tutunan New York koçu Tom Thibodeau, üçüncü çeyrekte ilk beş oyuncularını çıkardı.

Brunson, “Daha taze bacaklar hakkında konuşabiliriz, bize istediğimiz tüm şefkati verebiliriz. Evet, eksiğimiz var ama bunun artık bir önemi yok” dedi Brunson, “Sahip olduğumuz şeye sahibiz ve devam etmeliyiz. Bununla birlikte. Yani “elimiz kısa” diye bir şey yok. Hiçbir gerekçe yok. Hiçbir şekilde mazeret yok. Kaybedersek kaybederiz.”

Pazar günü kaybettiler. Bunu alışılmadık bir şekilde yaptılar.

Knicks iyi oynamasa bile kavga etme eğilimindeler. 4. maça kadar 5 Mart’tan bu yana 11 sayıdan fazla kaybetmemişlerdi.

Ancak OG Anunoby, Bogan Bogdanovic, Mitchell Robinson ve Julius Randle’da dört rotasyon oyuncusu eksik olan Knicks, bugünlerde ACE bandajıyla bunu bir arada tutuyor. Ve Pazar günü dört çeyreğin tamamını gösterin.

Pacers boşta toplarla oynadı ve tahtalarda erkenden öne geçti. Knicks’in potaya isabet eden her şutuyla Indiana sahada bir adım öne çıktı ve geniş açık turnikeler veya üçlükler yarattı. Pacers kaçırırsa ribaunt alıyorlardı. Maçın sadece 10 dakikasına 34-11 önde girdiler.

READ  Bugünün kadın jimnastiği canlı güncellemeleri

Bu eşleşmede yer alan takımlardan biri normal sezonda NBA’in camda en iyisiydi. Diğeri ise ligin sonlarına yakın bir yerde tamamladı. Pazar günü Pacers’ın devre arasında New York’u yenerken Knicks’i geride bırakmasıyla bu roller tersine döndü.

Cleaning the Glass’a göre Indiana bu maçta geçiş oyunu başına 1,87 sayı attı. Bu, tüm zamanların en isabetli serbest atış atıcısı olan Stephen Curry’nin iki atış için çizgiye gitmesinden daha iyi bir verimliliktir. New York geçişte sadece 0,58 puan aldı.

Bronson, “Bu L’yi almak zorundayız” dedi. “Bahane yok.”

Genellikle canlı olan grup bitkin görünüyordu.

Sakatlıklar arttıkça Knicks’in en iyi oyuncularının üzerindeki yük de artıyor. Patlama nedeniyle Josh Hart, Pazar günü ilk dokuz play-off maçının toplamından daha fazla dinlendi. 4. maç öncesinde Donte DiVincenzo üst üste dört maçta 43 dakikanın üzerinde süre almıştı.

Ancak DiVincenzo sadece yedi sayı attı ve patlama sırasında sadece bir üçlük attı. İki sayı ve üç ribaund alan Hart, 4. maç mağlubiyetini “omuzlarıma” yükledi çünkü o “enerji getiren, enerji getiren, bugün yapmadığım şeyleri yapan biri.”

Rahatsızlık artıyor ve bu sadece takım dışındaki oyuncular arasında da geçerli değil.

Isaiah Hartenstein’ın sol omzu ikinci çeyrekte düşerek sahaya çarptı. Acıdan yüzünü buruşturarak hemen onu yakaladı ve maçtan sonra sakatlığın “muhtemelen sinir sıkışmasına benzediğini” düşündüğünü söyledi. Röntgenlerin negatif çıktığını da sözlerine ekledi. Ancak Hartenstein oynamaya devam etti ve 5. maçta oynamaya hazır olacağını söyledi.

Brunson, ikinci maçta yaşadığı ayak sakatlığıyla mücadele ediyor. Fiziksel kanat oyuncusu Aaron Nesmith liderliğindeki Pacers defans oyuncularından ayrılmakta zorlanırken bile “iyi” olduğunu ve artık sakatlanmadığını ısrarla söylüyor. Brunson, 4. maçta 6/17 şut ile 18 sayı attı, buna 3 üzerinden 0/5 de dahil.

READ  Serbest oyuncu notları: Bellinger, Turner, Longoria

Daha da kötüsü, sekiz şutunun tamamını kaçırmış olması. Bunlardan altısı başarısız oldu. Uzun süre attığı çift ilk çeyrekte bacakları diriyken iki atıştı.

Hartenstein, “Bu noktada bu bir mazeret değil” dedi. “Herkesin bir şeyler yaşadığını düşünüyorum, bence bir yol bulmanız gerekiyor, muhtemelen son iki maçta bizden daha iyi yaptıkları şey bu.

Knicks 5. maç için New York’a dönecek ama Pacers Pazartesi sabahına enerjik uyanacak gibi değil. All-Star oyun kurucu Tyrese Haliburton, 3. Maç basın toplantısını bitirdikten sonra üç adım yürümekte zorlandı, sağındaki ve solundaki parmaklıklara ağır bir şekilde yaslanırken yer seviyesine bir buçuk metre kadar topalladı.

Pacers, bel spazmı yaşadığını, sağ ayak bileğinin burkulduğunu ve kuyruk kemiğinde ezilme olduğunu söyledi. Ancak 4. maçı sadece 27 dakikada 20 sayı, 6 ribaund ve 5 asistle tamamladı.

Halliburton kendine benzemenin bir yolunu buldu. Ancak Knicks bunu yapmadı ve bunun nedeni sadece enerjinin azalması değildi. Bu da temelde aynı takım değildi.

Bu öğleden sonraki hiçbir oyun, Knicks’in kafa karışıklığını, takımın zaten 14 sayı geriye düştüğü ve ipleri bırakmaya başladığı ilk çeyrekteki sekiz saniyelik ihlalden daha iyi örnekleyemezdi. Nadiren kullanılan yedek pivot Jericho Sims, gelen pası yakalayarak sahada kendi manevrasını yapmaya çalıştı, neredeyse takılıp düşüyordu, top sürmeyi yakaladı ve birkaç dakika sonra topu tersine çevirdi. Oyunu nedeniyle eleştirilere maruz kalacaktı ama o an, topun kimin elinde olduğu kadar, kimin topa sahip olmadığıyla da ilgiliydi.

O dönemde Knicks’in sahada iki guardı vardı; Brunson ve Myles “Deuce” McBride. Her ikisi de Sims’le birlikte geri sahadaydı ancak açık değildi. Hart, Sims’e ulaştığında acele etmeleri gerektiğini bilmeleri gerekirdi. Simms bir oyuncu değil. Basına çıkmıyor.

READ  Oyuncular, devre arasında çifte oyuna girmelerine rağmen Korsanlar gol atarken garip 'dördüncü vuruş kuralı' yüzünden hüsrana uğradı

Orada durdu ve korumalardan birinin yanına gelmesini bekledi. Kimse yaklaşmadı. Top sürmeye başladığında McBride oyundan çıkıp neredeyse sahanın yarısına kadar sürüklenmişti. Bronson uzun adamına bakmadan sahada koşuyordu.

En stresli anlarda beden tek başına gidemez; Odaklanma da titreyebilir.

“Hissediyor muyum? Evet. Ama bence herkes hissediyor” dedi Hart, “Yani günün sonunda play-offlar var. Bunu kendin için olduğu kadar vücudun için de yapmalısın.

Knicks 5. maç öncesinde düzeltmeler arayarak vakit geçirecek.

Brunson’ı topun dışında bırakmaya çalışabilir, onu perdelerin etrafında gezdirebilir ve Hart veya DiVincenzo’yu hücuma başlamaya teşvik edebilirler. Ya da belki yeni başlayanlarla oynuyorlar. McBride, 4. oyunun ikinci yarısına Precious Achiuwa’nın yerine başladı ve bu da hücumu daha da yaygınlaştırdı. Bronson-McBride-DiVincenzo-Hart-Hartenstein kadrosu küçük ama aynı zamanda Clean the Glass’a göre normal sezonda da rakiplerini 100 pozisyon başına 33 sayı geride bırakarak üstünlük sağladı.

Ancak Knicks’in yapabileceği en iyi düzenleme, her türlü planı veya düzenlemeyi gölgede bırakacak şekilde, kendilerine daha çok benzemektir.

Hartenstein, “Basketbol oynamaya geri dönmemiz gerekiyor” dedi. “Bence bu daha fiziksel bir takım, küçük şeyler yapıyor, topun üzerine atlıyor, ikinci denemeleri yapıyor, bunu son iki maçta yaptığımızı düşünmüyorum.”

(Fotoğraf: Donte DiVincenzo, Jalen Brunson ve Mamadi Diakite: Dylan Boyle/Getty Images)