Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NCAA, LSU futbolunu denetimli serbestliğe sokar, askere alma ihlalleri için okuldan kendi kendine uygulanan cezaları kabul eder

NCAA, LSU futbolunu denetimli serbestliğe sokar, askere alma ihlalleri için okuldan kendi kendine uygulanan cezaları kabul eder

NCAA, LSU futbol programını bir yıllık denetimli serbestliğe soktu ve eski bir teknik direktör yardımcısına karşı üç yıllık bir ihale davası açtı; bu, bir potansiyel müşteriyle görüştüğünü ve COVID-19 işe alımı sırasında ona takım ekipmanı verdiğini kabul ettiğini söyledi.

Tigers, NCAA kurallarını ihlal ettiğini kabul ettikten sonra Haziran 2021’de hücum hattı koçu James Craig’i bir nedenle görevden aldıklarını söyledi. 25 Ağustos’ta, bir Louisiana yargıcı, LSU’nun sözleşmesini sebep göstermeden feshettiğine karar verdikten sonra ona yaklaşık 500.000 dolar verdi. O sırada üniversite, hakimin kararına itiraz etmeyi amaçladığını söyledi.

Teste ek olarak, LSU zaten 5.000 $ para cezası, temaslıların işe alınması ve resmi olmayan ziyaretlerde bir haftalık yasak ve resmi ziyaretlerde ve değerlendirme günlerinde indirimler uyguladı.

LSU yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Eski bir LSU yardımcı futbol antrenörünün karıştığı yanlış davranışlarla ilgili NCAA panelinin bugünkü kararı, üniversite ve NCAA arasındaki 21 aylık bir işbirliği sürecini sona erdiriyor. gerçeği ortaya koymak ve kendimiz yaptırım uygulamak Komiteye ve uygulama personeline çalışmaları ve kendi kendilerine uyguladığımız yaptırımları kabul etmeleri için minnettarız ve bir organizasyon ve bir futbol programı olarak ilerlemekten heyecan duyuyoruz. diğer kural ihlali iddiaları ile ilgili olarak IARP süreci boyunca çalışın.”

İhlaller doğası gereği önemli olmasa da, salgın sırasındaki zamanlamaları NCAA soruşturmasının önemli bir endişesiydi.

“olmasına rağmen [committee] NCAA’nın İhlaller Komitesi kararında, “Bu davadaki suistimaller, önceki davalara göre daha korkunç davranışları temsil ediyor ve bu davadaki ihlaller, üyeleri endişelendirmesi gereken kasıtlı suistimalleri temsil ediyor.” Dedi. Potansiyel müşterilerin, sporcuların ve kurumsal çalışanların sağlık ve güvenliği. Ayrıca, hükümet tarafından uygulanan COVID-19 kısıtlamalarının ülke genelinde değiştiği bir zamanda oyun alanını düzleştirdi.”

READ  Florida vs Utah: canlı yayın, tv kanalı, çevrimiçi izle, tahmin et, seç, yay, futbol maçı oranları

NCAA’nın suistimal raporuna göre, potansiyel bir üyenin annesi, 14 kişilik bir grup için, o sırada NCAA kuralları uyarınca izin verilen Eylül 2020’de LSU kampüsüne resmi olmayan bir ziyarette bulunmalarını ayarladı. Raporda, LSU yetkililerinin Cregg de dahil olmak üzere futbol koçlarıyla bir araya geldiği ve “çalışanların acemilerle herhangi bir kişisel temas kuramayacağını iddia ettiği” belirtildi.

NCAA raporu, potansiyel müşterinin annesinin, oğlu LSU’ya devam ederse, Louisiana’daki Baton Rouge’a taşınmayı planladığını söyledi. Ziyaret edilecek mahalleler hakkında öneriler istedi.

Otoritenin raporunda, “eski antrenör yardımcısı, kendi bölgesi de dahil olmak üzere birkaç mahalleyi tavsiye etti, oturduğu mahalleye talimat verdi ve mahallede araba sürerken müstakbel ve ailesini almak için ayarladı. ölüm döneminin kuralları.” “Müstakbel aday ve ailesiyle olan bu karşılaşma sırasında, yardımcı antrenör, adaya, askere alınma cazibelerini yasaklayan NCAA kurallarını ihlal ederek, ayrılmadan önce evinden topladığı kullanılmış LSU ekipmanından oluşan bir çanta da verdi.”

Ertesi hafta sonu, bir NCAA raporuna göre, işe alım müdür yardımcısı, adayı ve kız arkadaşını bir otelden seçti ve onları bir tur için Tiger Stadyumu’na götürdü. NCAA raporunda, “Potansiyel müşteri ve ailesi bir kez daha eski koç yardımcısının mahallesini geçtiler. Yardımcı koç, potansiyel müşterinin annesiyle temas halindeydi ve kısa bir sohbet için ailesiyle görüşmek üzere evinin önünde durdular. ölü dönem boyunca NCAA kişisel iletişim kurallarının başka bir ihlali.” .

NCAA, işe alım müdür yardımcısının daha sonra potansiyel müşterinin oteline döndüğünü ve ona kullanılmış LSU ekipmanı verdiğini söyledi. NCAA, işe alım müdür yardımcısının NCAA’nın ölü bir süre boyunca yüz yüze temas kurallarını, eğitimsiz bir çalışanın kampüs dışı teması ve izin verilmeyen faydaları nedeniyle numaralı eğitmen kurallarını ihlal ettiğini söyledi.

READ  MLB Wild Card: Phillies, Braves'i Nick Castellanos ve David Robertson'ın arkasında yendi

Cregg’in görevi kötüye kullanma davası, LSU’nun erkek futbol ve basketbol programlarına yönelik devam eden ve bağımsız hesap verebilirlik çözüm süreciyle karara bağlanan bir NCAA soruşturmasının parçası değildi.

8 Mart’ta üniversiteye, birinci düzey kuralların ihlal edildiği iddia edilen sekiz iddiayı içeren bir bildirim geldi. Bunlardan yedisinin erkek basketbol programıyla bağlantılı olduğu iddia ediliyor. Biri özellikle futbolla ilgilidir ve iki spor da “kurumun kurumsal gözetimi yerine getirmediği ve erkekler futbol ve basketbol programlarının yürütülmesini ve yönetimini izlemediği” iddiasını paylaşmaktadır.

Ayrıca iki seviye iki iddia vardı – bir futbol ve bir basketbol – ve bir seviye üç futbol.

Tigers, 12 Mart’ta erkek basketbol koçu Will Wade’i görevden aldı. Beş birinci seviye ihlal ve bir ikinci seviye ihlal ile suçlanıyor.

ESPN tarafından Ağustos 2020’de elde edilen belgelere göre, NCAA kolluk kuvvetleri Wade’in “en az 11 aday öğrenci ve sporcuya nakit ödemeler de dahil olmak üzere yetkisiz ödemeler düzenlediği, yaptığı ve/veya yaptığı” bilgisini aldı. ve LSU’ya kaydolan adaylar karşılığında .ilişkili adayların ve/veya okul dışı koçların üyeleri.”

LSU futbol programı ayrıca, bir hastane kurumundan 500.000 dolardan fazla zimmete para geçirmek ve çalınan paranın bir kısmını eski LSU futbolcularının ebeveynlerine vermekle ilgili 1. Düzey suçlama da dahil olmak üzere üç ihlalle suçlandı.

Tigers, Kolej’de Clemson’ı 42-25 yendiği maçın ardından sahadaki dört Tigers futbolcusuna 2.000 dolar nakit veren eski bir LSU yıldızı olan yaygın NFL alıcısı Odell Beckham Jr.’ı içeren ikinci kademe bir ihlalle suçlandı. Ulusal Futbol Şampiyonası Ocak 2020’de virgül.

Şu anda San Francisco 49ers için hücum hattı antrenör yardımcısı olan Craig, Tigers’ı 2019’da Kolej Futbolu Playoff ulusal şampiyonluğuna yönlendirmeye yardım etti. Birimi o sezon FBS’de Joe Moore En İyi Hücum Hattı Ödülü’nü kazandı.

READ  NFL Draftına İçeriden Bir Bakış: Las Vegas, büyük lig etkinliklerinden birine ev sahipliği yapıyor

ESPN Kıdemli Yazarı Pete Tamil bu rapora katkıda bulundu.