Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Köpeklere yönelik havayolu şirketi BARK Air, New York’tan ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Köpeklere yönelik havayolu şirketi BARK Air, New York’tan ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Köpekler artık yapabiliyorhavlıyor Yeni bir macerada.

Park Havasıİlk köpek dostu havayolu resmi olarak uçuşa geçti.

Havayolunun ilk uçuşu Perşembe günü saat 16:00 EST’de New York’tan kalktı ve Los Angeles’a indi.

2011 yılında kurulan evcil hayvan şirketi Bark, köpek odaklı uçak deneyimini Nisan ayında başlatacağını duyurdu. Bark Air/Instagram

buna göre BARK Air rezervasyon web sitesiAçılış uçuşunun biletleri tamamen tükendi.

Her biletin fiyatı 6.000 dolardır ve her bilete bir köpek ve bir insan refakatçi dahildir. İki kişi seyahat etmek istiyorsa iki bilet alınması gerekmektedir.

2011 yılında kurulan Park Pets, Nisan ayında “köpekler için uçmada devrim yaratmanın” bir yolu olarak köpek merkezli uçuş deneyiminin başlatıldığını duyurdu.

Şirket ilk uçuşun ayrıntılarını paylaştı Instagram paylaşımı“Şu anda 30.000 feet’te köpeklerle dolu bir uçuş var” diye yazdı: “Daha önceki herhangi bir uçuştan farklı olarak, bu köpekler sonradan akla gelen bir düşünce değil, mürettebat ve diğer yolcular için bir yük veya yük olarak da görülmüyor. Burada köpekler önceliklidir”.

“Bu uçuş deneyiminin her ayrıntısı, ‘önce köpekler’ anlayışıyla tasarlandı. 10 yıl sürdü, ancak sonunda tüm köpeklere hak ettikleri, onları ön planda tutan hava yolculuğu deneyimini sağlayabileceğimizden eminiz.

Havayolunun ilk uçuşu Perşembe günü saat 16:00 EST’de New York’tan kalktı ve Los Angeles’a indi. Bark Air/Instagram

Bir kişi, ilk uçuşu görmenin ne kadar heyecan verici olduğunu yorumladı ve bir veteriner olarak “köpeğini asla kargoya koymayacağını” ekledi.

“Bu gerçekten mükemmel bir yolculuk!” bir başkası yazdı. “Her cins ve boyuttaki köpeklerin yetişkin insanlarla huzur içinde uçabileceği, gökyüzünde mutlu bir yer yarattığınız için teşekkür ederiz.”

BARK Air, şu an itibariyle Westchester County Havaalanı (HPN) aracılığıyla New York ile Van Nuys (VNY) aracılığıyla Los Angeles ve Biggin Hill (BQH) aracılığıyla New York ve Londra arasında gidiş-dönüş uçuşlar sunuyor.

BARK Air’in rezervasyon sitesine göre, açılış uçuşunun biletleri tamamen tükendi. Bark Air/Instagram

30 Mayıs’ta New York’tan Los Angeles’a yapılacak uçuşta yalnızca üç koltuk kaldı ve Mayıs ayında Los Angeles’tan New York’a (24 ve 31 Mayıs) yapılan uçuşların biletleri tükendi.

READ  ABD borsaları TÜFE sürprizinin ardından yükseldi

BARK Air’de uluslararası uçuşların bilet başına ücreti 8.000 dolardır ve bu ay Londra’ya gidiş-dönüş uçuşların biletleri şimdiden tükendi.

Havayolu Gulfstream G5 uçağını işletiyor ve site “Sizin ve köpeğinizin rahatça yayılabileceği yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olmak için” asla tam kapasitede rezervasyon yapmadıklarını söylüyor.

Her biletin fiyatı 6.000 dolardır ve her bilete bir köpek ve bir insan refakatçi dahildir. Reuters/Eduardo Munoz

Her uçuşa 15 köpek artı insan sığıyor, ancak hiçbir zaman uçuş başına 10’dan fazla bilet satmıyorlar. Çocukların BARK Air’de seyahat etmesine izin verilmez ve tüm insan yolcuların en az 18 yaşında olması gerekir.

BARK’ın kurucu ortağı ve CEO’su Matt Meeker, Nisan ayında şunları söyledi: “2011 yılında BARK’ı kurduğumuzda, köpek endüstrisini altüst etme ve köpekler ve onların insanları için tasarlanmış ürünler yaratma misyonundaydık.” basın bülteni.

“Yerden gökyüzüne kadar sadece köpekleri kabul etmekten kökten farklı olan, gerçek anlamda köpek merkezli bir deneyim yaratmak için yıllar boyunca öğrendiğimiz içgörüleri kullanmaktan heyecan duyuyoruz.”