Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nissan SUV alev aldı. Otomotiv endüstrisini araştırmak: videoyu izleyin

Nissan SUV alev aldı.  Otomotiv endüstrisini araştırmak: videoyu izleyin

Oynar

İtfaiye ekipleri gelmeden önce Maryland garajında ​​bir Nissan SUV alev aldı ve kontrolden çıktı, bir aileyi korkuttu ve onları evlerinden kaçmak zorunda bıraktı.

Bethesda’dan Vicki ve Phillip Hill USA TODAY’e Cuma günü yaptıkları açıklamada, 2015 Nissan Murano’larının 14 Mayıs günü sabah saat 5:30 civarında kendileri ve üç çocukları uyurken alev aldığını söyledi.

Kapı zili görüntüleri, Murano’nun alev almadan önce kaputun altında sigara içtiğini ve arabanın hava yastıklarının patlamasına neden olarak Hills’i ve 5 yaşındaki ikizleri ve 7 yaşındaki üç çocuğunu uyandırdığını gösteriyor.

Vicki USA TODAY’e “Birinin balyozla eve girmeye çalıştığını sanıyordum” dedi. “Şanslıyız ki, komşumuzun köpeği sanırım duman kokusu aldığı için onu erken uyandırdı. Onu dışarı çıkarmaya gitti, arabamızın yandığını gördü ve benden yaklaşık dört dakika önce 911’i aradı.”

Yangın korkutucu olsa da çok daha kötü olabilirdi

Aile, SUV’yi garajın benzin hattının yanına değil, sokağa bakan sokağa park ettiği için kendilerini şanslı görüyor. Araba garajda olsaydı evin patlayacağından emindiler.

Vicki, ailenin arabalarını park edebilmek için garajı bitirme sürecinde olduğunu ancak işlerin geciktiğini, bu yüzden SUV’yi garaj yoluna park ettiklerini söyledi.

Artık arabaları muhtemelen bir daha garaja park etmeyeceklerini söyledi.

Arabasında çıkan yangın nedeniyle bir aile evlerinin kirasını ödemek zorunda kaldı

Vicki’nin Nissan Murano’nun yanına park etmiş bir Mercedes Benz’i var. “Şu anda sürülmesi mümkün değil” dedi.

“Sağ tarafın tamamı hasar görmüş” dedi. “Tüm tekerlekler hasar gördü ve yangın çok sıcaktı… Garaj yolunun ve garaj kapısının bir kısmı hasar gördü.”

READ  Tahvil getirileri düşerken ve yatırımcılar Fed toplantı tutanaklarını sindirirken Wall Street yükselişte

Hills, ailenin kiralık araba kullandığını ve Nissan’ın kendilerine bir tane almasını istediğini ancak şirketin başlangıçta bunu reddettiğini söyledi. Vicki, şirketin kendilerine Cuma öğleden sonra kredi teklif ettiğini ancak bunun Pazartesi veya Salı gününe kadar hazır olmayacağını söyledi.

Nissan’ın Cuma günü yaptığı açıklamada USA TODAY’e verdiği demeçte, olayla ilgili bir soruşturma başlattığı belirtildi.

Nissan, “Bir teknisyen Hills’teki evi ziyaret etti ve aracı hareket ettirmeden önce ilk incelemeyi gerçekleştirdi” dedi. “Geri çağırmaya tabi olduğuna inanıyoruz ancak soruşturma tamamlanana kadar bu özel olay hakkında daha fazla yorum yapamayız.”

Hills, başlangıçta Nissan’ın garaj yolundaki enkazı değerlendirmesinin altı ila sekiz hafta süreceği söylendiğini söyledi.

Aile yerel televizyon kanalıyla konuştuktan sonra Fox 5DCNissan onlara bölgede gelip durumu değerlendirebilecek bir müfettiş olacağını söyledi. Hills, USA TODAY’e, bir müfettişin Çarşamba günü arabaya baktığını ve onu alıp başka bir yere sakladığını söyledi.

Aracın geri çağırma geçmişi var

2015 yılından bu yana Murano çok sayıda geri çağrıldı.

Geri çağırmalardan üçü, en son 8 Kasım 2019’da bildirilen de dahil olmak üzere yangınlarla ilgili. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresiKilitlenme önleyici fren sistemi (ABS) pompasındaki sıvı sızıntısı kısa devreye neden olabilir ve SUV’unuzda yangın riskini artırabilir.

Philip, 2016 yılında Nissan Murano’daki bir pompanın geri çağrıldığını söyledi. Üzerinde çalışılması için servis merkezine götürün.

İtfaiye son olayla ilgilenmek için geldiğinde çağrılardan bahsettiler ancak Hills yangının sebebinin ne olduğundan emin değil.

“Geri çağırma olabilir ya da araçla ilgili başka bir sorun olabilir” dedi. “Nissan araştırmasını tamamlayana kadar bunu bilemeyiz.”

Hills, ailenin arabayı yeni satın aldığını ve sadece 62.000 mil yol kat ettiğini söyledi. Arabalarındaki hasar nedeniyle yakın zamanda iki arabanın ödemesini yapmakla yükümlü olacaklarından korkuyorlar.

READ  ABD Temsilciler Meclisi, Demokratların desteğiyle FIT21 kripto para birimi tasarısını onayladı

Çocuklar araba yangını nedeniyle psikolojik travmaya maruz kalıyor

Kimse yangından fiziksel olarak zarar görmedi ancak Hills, çocuklarının uyumadığını ve gerçekten korktuklarını söyledi.

Vicki USA TODAY’e “Sirenleri her duyduklarında dehşete düşüyorlar” dedi. “Ağlıyorlar.” “Sonunda bu kiralık arabayı aldık. Arabaya binmeye korkuyorlar. Geceleri diğer arabanın şimdi alev alacağından endişeleniyorlar.”

Vicki, yangının psikolojik etkisinin hala görülebilen hasar nedeniyle devam ettiğini belirterek, çocuklarının araba kullanacak yaşa geldiklerinde arabalarını garaja park etmelerine asla izin vermeyeceğini söyledi.

“Evimizi ve garaj yolumuzu, çocukların ona bakmaması ve her zaman hatırlamaması için düzeltmek istiyoruz” dedi. “Araba gitmiş olsa bile orada hâlâ onun kokusunu duyabiliyorsun.”

Cuma öğleden sonra aile Nissan’dan haber bekliyor. Müfettiş Çarşamba günü ortaya çıktıktan sonra şirket iki hafta içinde iletişime geçeceğini söyledi.

Philip, “Soruşturmada ne olacağını görmek için bekliyoruz” dedi. “‘Kiralık bir araba almanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız’ sözünü duymak harika olurdu.”

Vicky, “Bunun gerçekleşmesi çok endişe verici, ancak en önemli şey şirketin bunu ele alma şeklidir” dedi. “Eğer umursuyormuş gibi davransalardı bu bizim için bir fark yaratabilirdi diye düşünüyorum.”

Diğer ailelerin bunun kendilerini nasıl etkileyeceğini bilmesi için hikayelerini paylaşmak istediklerini söylediler.

Philip, “Bunlar olmaz” dedi. “Bu yaygın bir durum değil. İnsanların bilinçli olması gerekiyor.”

Saleen Martin, USA TODAY’in NOW ekibinin muhabiridir. Kendisi Norfolk, Virginia’dan – 757. Onu Twitter’da takip edin: @SallenMartin Veya şu adrese bir e-posta gönderin: [email protected].