Temmuz 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Taylor Swift, Tokyo gösterisinden Super Bowl'a özel bir uçakla gidiyor

Taylor Swift, Tokyo gösterisinden Super Bowl'a özel bir uçakla gidiyor

TOKYO (AP) — Zamanında yetişebilecek mi? Cesur çevrimiçi uçuş takipçileri böyle düşünüyor gibi görünüyor.

Sosyal medyadaTaylor Swift hayranları ve havacılık gazetecileri, Swift'in “Futbol Çağı” olarak adlandırılan özel uçağını bulduklarına inanıyorlar ve uçak şu anda Los Angeles'taki Los Angeles Havalimanı'na doğru yola çıkıyor ve yerel saatle öğleden sonra 3 civarında varması bekleniyor.

Onu erkek arkadaşı NFL yıldızı Travis Kelce'nin Pazar günü Super Bowl'da oynayacağı Las Vegas'a götürme planları henüz açıklanmadı.

Swift ve dünyanın tek küresel özel havayolu şirketi VistaJet'in temsilcileri Associated Press'in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Swift'in son şarkısı, cumartesi gecesi Tokyo Dome'da, şarkıcı muhtemelen Kelsey'i görmek için sıkı bir incelemeden geçirilmiş bir uçuşa çıkmak üzere Haneda Havaalanında özel bir uçağa koştuğunda hâlâ binlerce hayranının kulaklarında çınlıyordu.

Swift daha önce kalabalığa “Hepimiz inanılmaz bir maceraya çıkacağız” dedi. Müzikten bahsediyordu ama aynı zamanda dokuz saat dilimini ve uluslararası tarih çizgisini geçmesi gereken zamana karşı yarışını da anlatıyor olabilirdi.

Tükenen gösterisinin sonunda, mavi pullu bir kıyafet giymiş, seyircilerin çığlık attığı, yanıp sönen flaş ışıklarının olduğu ve konfetilerin düştüğü son selamla Swift, sahnenin altında kayboldu ve dünyanın diğer ucuna yolculuğuna başladı.

Kelce'nin Kansas City Chiefs'in Las Vegas'ta San Francisco 49ers'la oynadığı maçı görmek için beklediği gezi, haftalarca fantezilere ve spekülasyonlara yol açtı.

Arkadaşıyla uyumlu Taylor Swift tişörtleri satın alan ve Tokyo Dome'un dışında fotoğraf çeken 29 yaşındaki ofis çalışanı Hitomi Takahashi, “Umarım zamanında geri gelebilir. Çok romantik” dedi.

İnsanlar fotoğraf çektirmek için bir posterin yanında kuyrukta beklerken, diğerleri Taylor Swift'in 10 Şubat 2024 Cumartesi günü Tokyo'daki Tokyo Dome'daki konseri öncesinde selfielerine tepki gösteriyor. (AP Fotoğrafı/Hiro Kumai)

Törenin bitiminden yaklaşık bir saat sonra, AP gazetecileri Haneda'nın özel jet alanının yakınındayken minibüsler geldi ve birisi kapı alanına girdi, burada büyük siyah şemsiye taşıyan dört ila beş kişi kişinin görüşünü engelledi.

READ  "Özür Dilemedi" - Son başvuru tarihi

Cumartesi gecesi partide, Swift ile Kelsey arasındaki ilişki ve profesyonel futbol ile Swift'in muazzam yıldız gücü arasındaki bağlantı gibi benzersiz bir kültürel olguya dair pek çok kanıt vardı. Swift'i kutlamak için pullu elbiseler giyen insanların yanı sıra Kelce tişörtleri, şapkaları ve Chiefs'in diğer kıyafetleri de vardı.

Bazıları bu hafta pop yıldızının konserlerine katılmak için binlerce dolar harcadı.

Swift, “Romeo, beni yalnız kalabileceğimiz bir yere götür” dedi.

Bırakın dünya çapındaki milyonları, kalabalığın izleyeceği Las Vegas'ta o Pazar gününü bulamazsınız.

Swift'in seyahatlerinin küresel incelemesini yoğun olarak tanımlamak yetersiz bir ifadedir.

Hayranlar uçağını takip etti. Gezegensel sıcaklık artışı Karbon salınımı Dünya çapında yaptığı seyahatler eleştirildi. Yetkililer uçağını Las Vegas havalimanlarına park etme yeteneğini inceledi.

Japon diplomatlar bile harekete geçti. Washington'daki Japon Büyükelçiliği, uygun bir zamanda Super Bowl'a katılabileceğini sosyal medyada paylaştı ve açıklamasına Swift'in şarkılarının üç başlığına yer verdi: “Speak Now”, “Fearless” ve “Red”.

Açıklamada, “Konserinizin ardından akşam Tokyo'dan ayrılırsanız, Super Bowl başlamadan önce rahat bir şekilde Las Vegas'a varmalısınız” denildi.

Tokyo Dome'un bir hayranı olan Takahashi, Swift'in özel jetleri nedeniyle karşılaştığı eleştirilerin farkındaydı ancak şarkıcının haksız yere dışlandığını söyledi.

Takahashi, “Birçok insan iş için seyahat ediyor ve o da işi için burada. Ünlü ve ayrıcalıklı olduğu için eleştirilere maruz kalıyor” dedi.

Kadınlar, Taylor Swift'in 10 Şubat 2024 Cumartesi, Tokyo'daki Tokyo Dome'daki konseri öncesinde selfie için poz veriyor. (AP Fotoğrafı/Hiro Komae)

Kadınlar, Taylor Swift'in 10 Şubat 2024 Cumartesi, Tokyo'daki Tokyo Dome'daki konseri öncesinde selfie için poz veriyor. (AP Fotoğrafı/Hiro Komae)

Swift bu hafta zaten dünyayı dolaşıyor.

Asya'ya gelmeden önce Los Angeles'taki Grammy Ödülleri'ne katılarak 14. Grammy Ödülü'nü ve “Midnights” ile rekor kıran dördüncü Yılın Albümü ödülünü kazandı. Program yaklaşık kişi tarafından izlendi 17 milyon insan. Kendisiyle ilgili sürpriz bir açıklama da yaptı Bir sonraki albüm hazır Nisan ayında düşüş yaşanacak.

READ  Chris Rock, Will Smith'i tokatladıktan 5 ay sonra Oscar'a ev sahipliği yapma teklifini geri çevirdiğini söyledi

Sonra Tokyo'daki dört konser ve şimdi de Amerika Birleşik Devletleri'ne dönüş yolculuğu. Kelsey'i takip ettim Chiefs sezonunun çoğunda.

Swift'in bu hafta sonunda turnesine devam etmek için Avustralya'ya gitmesi bekleniyor.

“Bu hafta gerçekten de kaosun en iyi türü” dedi. Çarşamba yayınlandı Instagram'da.

___

Associated Press Yazarı Mari Yamaguchi ve Los Angeles'taki AP Müzik Yazarı Maria Sherman bu rapora katkıda bulundu.