Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kraliçe Elizabeth’in Covid-19 testi pozitif çıktı

Kraliçe Elizabeth’in Covid-19 testi pozitif çıktı

Saray, tahttaki 70. yıl dönümünü kutlayan 95 yaşındaki Kraliçe’nin hafif soğuk algınlığı semptomları yaşadığını, ancak önümüzdeki hafta Windsor’da hafif görevlere devam etmeyi beklediğini söyledi.

“Tıbbi bakım almaya devam edecek ve tüm uygun yönergeleri takip edecek” diye ekledi.

İngiliz medyası, Kraliçe’nin aşılarının tam olduğunu bildirdi. Buckingham Sarayı, daha önce Kraliçe ve merhum kocası Prens Philip’in de olduğunu doğrulamıştı. İlk dozunu aldılar Ocak 2021’de Covid-19 aşısı. Ancak saray, tıbbi mahremiyeti gerekçe göstererek sonraki aşılar hakkında herhangi bir bilgi açıklamayı reddetti.

Kraliyetten bir kaynak Pazar günü yaptığı açıklamada, Kraliçe’nin çevresinde Kovid-19 testi pozitif çıkan tek kişi olmadığını söyledi.

CNN’e konuşan kaynak, kimin pozitif test ettiğini belirtmeden, “Windsor Castle ekibinde bir dizi vaka teşhis edildi” dedi.

Kraliçe’nin sağlığı, geçen yılın sonlarından bu yana, doktorların bilinmeyen bir nedenle hastanede bir gece geçirdikten sonra dinlenmesi tavsiyesi üzerine halka açık etkinliklerden çekilmesinden bu yana yakından inceleniyor. Birkaç aile üyesinin virüs için pozitif test ettikten sonra kendilerini izole etmesi nedeniyle yeni endişe son birkaç gün içinde yeniden ortaya çıktı.

İngiliz tahtının varisi Prens Charles’ın testi pozitif çıktı İkinci kez Covid-19 10 gün önce karısı, Camilla, Cornwall DüşesiAyrıca Pazartesi günü virüsü kaptığını da doğruladı.

Bir kraliyet kaynağı, Kraliçe’nin en büyük oğluyla “yakın zamanda” tanıştığını doğruladı, ancak kaynak bu etkileşimin tam olarak ne zaman gerçekleştiğini söylemedi.

Galler Prensi daha önce Mart 2020’de koronavirüse yakalandı ve dünyadaki ülkeler ilk önce pandeminin etkilerini hissetti. Charles, ilk yakalandığında sadece hafif semptomlara sahip olduğu için şanslı olduğunu söyledi ve “biraz paçayı sıyırdığını” da sözlerine ekledi.

Prens William Ayrıca test pozitif 2020’de Covid-19 için, enfeksiyonu aylar sonraya kadar ortaya çıkmamasına rağmen.
Kraliçe’nin teşhisi, Sandringham’dan Windsor’a döndüğünden beri ilk kişisel nişanını tamamladıktan günler sonra geldi. Tahta çıkışının yetmişinci yıldönümü ve babası Kral VI.

Çarşamba günü, Kral, görevi sona eren Savunma Hizmetleri Bakanı Amiral James MacLeod ve halefi Tümgeneral Eldon Millar ile bir toplantı yaptı ve bu toplantıda, onun morali yerindeydi.

Windsor’a dönüşünde, bir kraliyet kaynağı CNN’ye Kraliçe’nin kalabalıklar, kimlik bilgileri ve özel konsey toplantılarından düzenli görevine devam ettiğini söyledi.

READ  Hong Konglu demokrasi yanlısı aktivist Agnes Chow kefaletten vazgeçip Kanada'ya taşındı

Önümüzdeki ay bir dizi önemli görevde yer almayı planladı: 2 Mart’ta Windsor Kalesi’nde diplomatik bir resepsiyon, 14 Mart’ta Westminster Abbey’de yıllık Commonwealth Servisi; Aynı mekanda 29 Mart’ta Prens Philip’e Şükran Günü ikramı yapıldı.

Herkes hala birkaç hafta uzakta olsa da, Kraliçe’nin pozitif Covid-19 testi, varlığını şüpheye düşürebilir.

Pazar günü, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Twitter’daki bir tweet’te Kraliçe’ye “hızlı iyileşme” diledi.

Mart 2020’de Covid-19’a yakalanan Johnson, birinci dalganın zirvesinde, “Kraliçe Majestelerinin Covid’den hızlı bir şekilde iyileşmesini ve canlı sağlığına hızlı bir şekilde dönmesini dileyen herkes adına konuştuğuma eminim.” Birleşik Krallık’ta yoğun bakım ünitesinde üç gece geçirin.