Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kraliçe Elizabeth’in koronavirüs testi pozitif çıktı

Kraliçe Elizabeth’in koronavirüs testi pozitif çıktı
kredi…Chris Jackson’ın fotoğrafı

Pazar öğleden sonra, Kraliçe II. Elizabeth’in koronavirüse yakalandığı haberi, hafta sonu çalışırken birçok kişiye bilgi getiren telefonlardaki haber uyarılarıyla Londra’ya yayıldı. Ancak genel halk ve siyasi liderler tepki gösterince, birçoğu haberin nasıl ulaşacağını düşünmeye başladı. Hükümet kalan son koronavirüs kısıtlamalarını geri almayı planlarken.

Birkaç kişi, Kraliçe’nin hastalığının, daha geniş nüfusun virüse karşı ne kadar savunmasız olduğunu eve sürüklediğini söyledi.

Kuzey Londra’da otobüs bekleyen 34 yaşındaki Hussain Ahmed, “Sınırı yok, bize böyle söylüyor” dedi. “Kraliçe ya da kral ya da sıradan bir sivil, yüksek güç sahibi biri olmanız onun umrunda değil; anlıyorsunuz.”

Londra’nın kuzeyinde sağanak yağmurda arkadaşıyla birlikte yürüyen Gail Smith, haberi gördüklerini ve Kraliçe için üzgün ve endişeli olduklarını söyledi. Ancak Londra’da ve İngiltere’de hala çok sayıda enfekte insan olduğu için kraliyet çevrelerine girmesine şaşırmadıklarını da eklediler.

Bayan Smith, “En korunan üst düzey kişi olmalı ve o yaşlı” dedi. “Ve genellikle sağlıklı bir insan, ancak insanları bundan korumanın ne kadar zor olduğunu gösteriyor.”

Buckingham Sarayı’nın politikacılar ve yorumcularla birlikte haberi ilk kez açıklamasının ardından Pazar günü sosyal medyada ülke genelinden ve ötesinden bir teşvik ve destek dalgası patlak verdi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson Twitter’da şunları yazdı: “Eminim herkes adına konuşuyorum, Majesteleri Kraliçe’nin Covid’den hızlı bir şekilde iyileşmesini ve canlı sağlığına hızlı bir şekilde dönmesini diliyorum.”

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid de Twitter’da “Kraliçe’ye acil şifalar dilediğini” yazan hükümetin diğer üyeleri de desteklerini dile getirdiler.

READ  Ukrayna, Rusya'nın yeniden bir araya gelmek için Bakhmut'a yönelik saldırılarını hafiflettiğini söyledi | Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş haberleri

Sayman Rishi Sunak, Ona acil şifalar diledi. Ofisteyken, İçişleri Bakanı Priti Patel, saltanatının sonunda “Tanrı Kraliçeyi korusun” ifadesini ekledi. cıvıldamak.

Muhalefetteki İşçi Partisi üyeleri de sosyal medya üzerinden desteklerini dile getirdiler. Parti lideri Keir Starmer, “Yakında iyileş hanımefendi,” dedi. twitter’da yazdı.

95 yaşındaki İngiltere’nin en uzun kraliçesi olarak etiketlendi Tahta çıkışının yetmişinci yıldönümü Bu ay.

Hükümet son kısıtlamaları kaldırmaya ve insanların koronavirüsle yaşamayı nasıl öğrendiğini düşünmeye hazırlanırken, enfeksiyonunun geldiği pek çok kişi için kaybolmadı.

Bir tabloid olan The Daily Mail’in siyasi yorumcusu Andrew Pierce, “BorisJohnson, covid kısıtlamalarının sona erdiğini duyurmadan 24 saat önce, Kraliçe virüse sahip olduğunu doğruladı” dedi. twitter’da yazdı“Artık fikrini değiştirecek mi?”

Kraliçe’nin pozitif testinin zamanlaması da Pazar günü Londra sokaklarında yürekleri hoplatan birçok kişinin aklındaydı. Rüzgarlı ve rüzgarlı sabah.

Ulusal Sağlık Servisi için ruh sağlığı alanında çalışan 47 yaşındaki Matt Treadwell, bu durumun pandeminin bitmediğinin bir başka işareti olduğunu söyledi.

Bay Treadwell, Kraliçe hakkında “90 yaşında bir bayana sahip olmak harika bir şey değil, bu yüzden ne kadar ciddi olduğunu merak ediyoruz” dedi. Ancak hükümetin virüsün tonundaki değişimini hâlâ kritik bir zamanda değerlendirmekte hızlı davrandı.

“Dünyada şu anda anladığım kadarıyla bunu yapan başka bir ülke olmaması, beni büyük bir güvenle doldurmuyor” dedi. “Bu siyasi bir karar.”

Diğerleri, Corona virüsü ile enfeksiyonun uzun süredir sonuncusu olduğuna dikkat çekti. zorluklar dizisi Kraliçe’nin onunla yılın iki ayına kadar yüzleştiği, buna dahil Cinsel saldırı davasının çözümü oğlu Prens Andrew tarafından. en büyük oğlu Prens Charles tarafından yönetilen bir hayır vakfı hakkında soruşturma; Charles’ın virüs testi pozitif çıktı.

“Majestelerine bu yıl daha ne atabilirsin?” ITV News’in Britanya’daki editörü Paul Brand’e sordu.