Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kredi Raporlama Kuruluşları Tıbbi Borçların Çoğunu Silecek

Kredi Raporlama Kuruluşları Tıbbi Borçların Çoğunu Silecek
ekifaks (EFX)Ve deneyim (EXPGF) Ve TransBirlik (DOĞRU) Bu, ödeyemeyecekleri beklenmedik tıbbi faturalarla karşılaşan tüketicilerin hesaplarından milyarlarca doları silecekti. Üç şirket, aylarca süren araştırmaların ardından harekete geçtiklerini söyledi.

İki şirket ortak bir açıklamada, “Tıbbi tahsilat borçları genellikle öngörülemeyen tıbbi durumlardan kaynaklanmaktadır. Bu değişiklikler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanların finansal ve kişisel refahlarına odaklanmalarına yardımcı olmak için birlikte attığımız bir başka adımdır.” Dedi.

Sonraki reklam Araştırma Haziran 2021 itibariyle Amerikalıların tüketici kredi kayıtlarında 88 milyar dolarlık tıbbi borç biriktirdiğini gösteren Tüketici Mali Koruma Bürosundan. CFPB, bunun kredi kayıtlarında borç tahsilatı için en yaygın kredi hesabı olduğunu söyledi.

Tıbbi borç değişken, tahmin edilemez ve olumsuz olabilir. Finansal olarak güvenli birçok tüketiciyi etkiler. Büro, siyahi, İspanyol, genç ve düşük gelirli tüketicilerin tıbbi borçtan etkilenme olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi.

COVID-19 pandemisinden bu yana tıbbi borç korkuları arttı Milyonlarca insanı iyileştiriyorCFBP direktörü Rohit Chopra, açıkça eleştirmek Kredi raporlama kurumları tarafından tıbbi borç tahsilatı için. 1 Mart’ta Chopra, CFPD’nin üç büyük kredi raporlama kurumunu “yakından inceleyeceğini” söyledi.

Chopra, “Onların, dürüstlüğü ve doğruluğu yüz milyonlarca insanın finansal geleceğini belirleyebilecek bir sistem olan kredi raporlama sisteminde kilit oyuncular olarak rollerini ciddiye almalarını bekliyoruz” dedi.

1 Temmuz itibariyle ödenen tıbbi tahsilat borcu artık tüketici kredisi raporlarında yer almayacaktır. Milyonlarca Amerikalı daha önce kredi puanlarını düşürmüştü, çünkü tahsilatlara gönderildikten sonra ödenen borçlar yedi yıla kadar kredi raporlarında görünebilir.

Daha fazla değişiklik bekleniyor. Ödenmemiş bir tıbbi tahsilat borcunun tüketici raporunda görünmesi için önceki standart olan altı ay yerine bir yıl geçmesi gerekecek.

Üç şirket ayrıca 2023’ün ilk yarısından itibaren 500 doların altındaki tıbbi tahsilat borçlarının kredi raporlarına dahil edilmeyeceğini söyledi.

READ  Biden'ın tartışmalı emeklilik kuralı hakkında bilmeniz gereken beş şey