Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

KT, Türk Telekom üzerinden dijital dönüşüm hizmetleri sunmayı kabul etti

KT, Türk Telekom üzerinden dijital dönüşüm hizmetleri sunmayı kabul etti

[Courtesy of KT]

Güney Kore’nin lider telekomünikasyon şirketi SEOUL – KT, Türk ortağı Türk Telekom aracılığıyla çeşitli dijital dönüşüm hizmetleri sağlayacak. 5G, yapay zeka, bulut ve büyük veriye dayalı olarak, her iki şirket de işbirliğini robotlar, akıllı şehirler, otonom sürüş ve medya hizmetleri gibi çeşitli sektörlere genişletecek.

KT, Barselona’daki yıllık mobil cihaz fuarı MWC’de Türk Telekom ile stratejik ortaklık için bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladığını söyledi. KT’nin dönüşüm bölümü başkanı Yoon Kyung-lim, 3 Şubat’ta yaptığı açıklamada, “KT’nin dijital dönüşüm yeteneklerini Türk pazarına uyum sağlamak için Türk Telekom ile ortaklaşa geliştireceğiz.” Dedi.

2016 yılında Türk şirketi, KT’nin mobil cihazlar ve veri terminalleri için kablosuz geniş bant iletişimi için standart WiFi ve uzun vadeli evrimi (LTE) birleştiren teknoloji çözümünü kullanarak müşterilere 4.5G LTE sağladı. Hizmet. KT’nin bir iştiraki olan Altimedia, 2021 yılında Türk Telekom’un IPTV işletim sistemi için ara katman çözümleri sunacak.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “KT ve Türk Telekom’un her iki ülkede ilk kez telekomünikasyon altyapısını geliştirmek ve dağıtmak gibi birçok ortak yönü var, bu nedenle 5G’ye dayalı geleceğin teknolojilerini geliştirmek için işbirliğine devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi. . .


© Aju Business Daily & www.ajunews.com Telif Hakkı: Bu sitedeki tüm ürünler Aju News Corporation’ın onayı olmadan çoğaltılamaz, dağıtılamaz, gönderilemez, görüntülenemez, yayınlanamaz veya yayınlanamaz.

READ  Turks ve Caicos plajları CARBA sertifikası aldı