Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sızıntı, Google’ın Samsung telefonlarını ‘Pixie’ AI ile güncelleme planını ortaya koyuyor.

Sızıntı, Google’ın Samsung telefonlarını ‘Pixie’ AI ile güncelleme planını ortaya koyuyor.

Birkaç gün önce Google, yapay zeka görevleri için en yeni büyük dil modeli (LLM) olan Gemini’yi tanıttı. Şirket, gelecekte Pixels ve Galaxy cihazları da dahil olmak üzere amiral gemisi Android akıllı telefonlara Gemini’nin daha küçük bir versiyonunun geleceğini duyurdu. Şimdi yeni bir rapor, Google’ın Pixie adlı en yeni yapay zeka asistanıyla Samsung dahil diğer Android telefon markalarını nasıl geride bırakmayı planladığını ortaya koyuyor.

Pixel 9, Pixie adında mevcut AI asistanlarından çok daha fazlasını yapabilen özel bir AI asistanına sahip olabilir

uyarınca Rapor bilgileri (9To5Google aracılığıyla), Google, Pixel 9 ve Pixel 9 Pro’dan başlayarak Pixie adlı özel yapay zeka asistanını akıllı telefonlarına getirecek. Daha kişiselleştirilmiş öneriler sunmak için kullanıcının Pixel akıllı telefonundaki Gmail, YouTube ve diğer Google ürünlerinden veriler toplanacak. Örneğin, kullanıcıya fotoğrafını çektikleri belirli bir ürün için alışveriş yapabilecekleri en yakın mağazaya yol tarifi önermek gibi karmaşık multimedya görevlerini gerçekleştirebilir. Samsung ayrıca Galaxy S24’ten başlayarak yakında çıkacak akıllı telefonları için yapay zeka destekli birçok özellik sunuyor.

Merak ediyorsanız Pixie, Google’ın birkaç hafta önce gösterdiği Bard’lı Google Asistanı değil. Bard’lı Google Asistan’ın da gelecekte Gemini Nano tarafından destekleneceğini ve Samsung telefonlar da dahil olmak üzere Google dışındaki akıllı telefonlarda da kullanıma sunulacağını hatırlatmak isteriz. Google Asistan ayrıca iPhone için Bard ile bağımsız bir uygulama olarak da sunulabilir.

Birkaç yıl önce, Google Asistan’ın yeni bir sürümü ilk olarak Pixel telefonlarda kullanıma sunuldu ve bir süre bu cihazlarla sınırlı kaldı. Pixie, Pixel akıllı telefonlara da özel olabilir. Rapor, Google’ın bu yeni AI özelliklerini daha düşük özellikli akıllı telefonlar ve akıllı saatler de dahil olmak üzere daha fazla ürüne getirmek istediğini iddia ediyor.

READ  PS5, Xbox konsolları, DualSense kumandaları, TV'ler, AirPod'lar ve daha fazlasında en iyi Black Friday fırsatları

Görünüşe göre Google, artırılmış gerçeklik gözlüklerini kendi bünyesinde de tartıştı. Bu gözlüklerde kameralar ve bir yapay zeka asistanı bulunabilir. Kullanıcının gördüklerini görebilir, nesneleri tanıyabilir, kullanıcının belirli araçları kullanmasına yardımcı olabilir, bir matematik problemini çözebilir veya müzik enstrümanlarını çalmaya yardımcı olabilir. Artırılmış gerçeklik gözlüklerini en son duyduğumuzda Google, Samsung’un Android üzerinde çalışan ve Qualcomm çipi içeren yakında çıkacak XR cihazını tercih ederek bu gözlükleri rafa kaldırmıştı.