Mart 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Lise Sporları: Durk, IPCA Point Card College / Indiana Dönüşümsel Koç Ödülü’nü kazandı (3/31/22)

Dört Indiana Lisesi yardımcı antrenörü, 2022’de Indiana Basketbol Birliği’nden özel ödüller alacak.

Eminence Boys için Üniversite Koçu Kevin Bradshaw ve Cloverdale Boys’un Asistanı Carl Durk, Point Guardian College / Indiana Dönüşümsel Koç Ödülü ile ödüllendirilecek. Ayrıca Eastern (Pekin) erkek basketbol asistanı Ray Weatherford ve Crown Point kadın basketbol asistanı Scott Reid, bu yılki IPCA yardımcı antrenörleri olarak ödül alacaklar.

Bu, PGC / Indiana Dönüşümsel Koç Ödüllerinin, okullarında ve toplumlarında sporcularının ve diğer koçların hayatlarını etkileyen koçlara verildiği altıncı yıl. Alıcılar, bağlılıkları, olumlu tutumları ve dürüstlükleri nedeniyle oyuncuları ve diğer koçlar tarafından saygı duyulan koçlardır. IPCA’nın Point Guard College Kurumsal Ortağı.

Bu, IPCA’nın yardımcı antrenörleri ödülle tanıdığı beşinci yıl. Ödüller, 40 yılı aşkın bir süredir kendi okullarının spor programlarına önemli katkılarda bulunan iki antrenöre veriliyor.

Ödüller 22 Nisan’da Indianapolis’teki Lawrence North Lisesi’ndeki 2022 IPCA Kliniği sırasında verilecek.

“Mütevazı,” dedi Durk. “Daha fazlasını verilenlerden daha fazlasını bekleme mantrası altında yaşıyorum ve bu kadar çok iyi mentora, öğrenciye ve öğrenci-sporcuya sahip olduğum için çok ayrıcalıklıyım, kendimden çok şey bekliyorum.

“Öğretmenlik mesleğindeki meslektaşlarıma baktığımda, kimsenin yaptığından fazlasını yaptığım söylenemez. Hepimiz aynı yöne çekiyoruz.

Dirk, “İşimi zaten yapmış olduğum için ödülü almaktan onur duyuyorum,” diye ekledi. “Düşündüğümde, eyalet genelinde bunlardan sadece ikisini seçiyorlar, bu yüzden büyük onur duyuyorum.”

1994’te Karl Durk’un hayatta kalamayacağı endişesi vardı. Ya da bir daha olmayabilir. Veya çoğu insanın normalde yapacağı pek çok şeyi yapamayabilirler.

Neyse ki Karl Durk o insanlardan biri değil.

Aksine, ömür boyu basketbol tutkunu olan Durk, büyük bir tıbbi zorluğun üstesinden geldi, bazı hedeflerini ayarladı ve daha iyi bir koç, öğretmen ve vatandaş oldu. Böylece Cloverdale Lisesi Erkek Basketbol Üniversitesi Asistanı ve Ortak Girişim Antrenörü, Indiana Basketbol Antrenörleri Derneği tarafından belirlenen Point Guard College / Indiana Dönüşümsel Antrenör Ödülü 2022’yi kazandı.

Dirk’le üç okulda çalışan ve onu ödüle aday gösteren Cloverdale Boys’ Basketball University’nin koçu Patrick Roddy, “Carl, hizmetkar bir liderin özüdür” dedi. “Carl, yaşam boyu öğrenen ve hayatın her alanında sürekli rol modeli olan bir kişidir. Bulunduğu yerden asla memnun değildir. Hiç kimseyi, kendisinden daha iyi olması için daha fazla zorlamaz.

READ  Türkiye Varlık Fonu, Durk Telecom'un %55 hissesini satın almak için anlaşma imzaladı

“Carl ile olan deneyimimde, her oyuncunun kişiliğini tanıyarak ve ardından her birine kendi kişisel makyajını uyarlamaları için ilham vererek, oyuncular için tam potansiyellerine ulaşma konusundaki benzersiz yeteneğini gördüm. İnançlarından biri, ilişki olmadan ahlaki olamayacağınızdır. Carl, oyunculara hem olumlu hem de olumsuz geribildirim verebilir ve bu, zaten ilişkiler geliştirmiş olduğu için açık fikirli oyunculardan elde edilir.

Şimdi Durga’yı anlamak için önce kat ettiği yolu anlamak gerekir.

21 Ocak 1994 Flashback. Durk, Indianapolis’teki Forest Manor Jr. High’da sekizinci sınıf öğrencisi ve bir basketbol hayranı ve genç bir basketbol oyuncusu. O gece 14 yaşındaki bir çocuk televizyonda Chicago Bulls’un Indiana Pacers’ı ciddi bir maçta yenmesini izledi. Yatağa yürüdü. O felç oldu. Hastaneye kaldırıldı. İki hafta boyunca belden aşağısı felç oldu ve geçici olarak görme yeteneğini kaybetti.

Birkaç testten sonra Durk’a omurilikte iltihaplanmaya neden olan ve beynine ve alt ekstremitelerine sinyal göndermesini engelleyen “transvers miyelit” teşhisi kondu. Hastaların çoğu iyileşmedi ve genç Carl sonraki 66 günü hastanede geçirdi.

Hızlı bowling oyuncularının yıldızı ve Türkiye’nin gözdesi Reggie Miller’ın bir Türk hastanesinde buluşmasıyla bir dönüm noktası geldi. Miller ve Dirk sonraki iki saat boyunca hikayelerinin her birini tartıştılar. Miller, Turk’e kalçayla nasıl büyüdüğünü ve o sırada Turk’ün taktığı diş tellerine benzer ayak telleri takmak istediğini anlattı. NBA’de olmak için neler gerektiğinden bahsetti: birçok iyi bowling oyuncusu iyi olmadıkları şeylere uyum sağlayamıyor ve kişilik ve karakter birçok iyi oyuncuyu ayıklıyor.

Dirk, yakın tarihli bir röportajda, “Reggie beni cesaretlendirdi ve kim olduğumu kabul etmeme yardım etti” dedi. “O anda bana inandı ve büyüklük potansiyelimi gördü.”

Arlington Lisesi’ne tekerlekli sandalyeyle girdiğinde ve hayallerini düzeltmeye başladığında Turk’e takılan mesaj buydu. Tekrar yürüyebileceğinden umutluydu ama yardıma ihtiyacı vardı. Durg, lise boyunca sıkı fizik tedaviye katıldı. Yaşlılığında son bacak desteğini çıkardı ve bugün hala yaptığı bastonla yürümeye başladı.

READ  Türkler dolandırıldıklarını iddia ettikten sonra polis bir kripto para ticareti şirketi arıyor

Artık basketbol oynamıyordu, ama yine de oyunu seviyordu ve 1995-98 yılları arasında teknik direktör Larry Nix’in Altın Şövalyeleri’nin öğrenci yöneticisi oldu, istatistikleri derlemek ve sonuçları gazeteye davet etmek dahil. Durk, Indiana Eyalet Üniversitesi’ne girdi ve burada bir yılını Royce Waltman’ın Sycamore’daki yöneticisine koçluk yaparak, Terre Hot South Lisesi’nde Pat Roddy Sr.’ye yardımcı olarak ve video koordinatörü oynamaya devam ederek geçirdi. 2005 yılında İspanyolca lisans derecesi ile mezun olmadan önce Waltman ve ISU için bir yıl.

2005-06’da Durk, Hannover’deki Southwest Lisesi’nde bir erkek basketbol programında Pat Roddy Jr.’a yardım etti. 2006-08’den beri Durk, Texas A&M-Corpus Christi Erkekler Basketbol Basketbol Operasyonları Direktörü olarak görev yaptı ve 2007’de NCAA Turnuva programının bir parçasıydı. 2010-14’ten beri West Osho Lisesi’nde yardımcı antrenör olarak görev yapmaktadır. 2011 yılında Texas Class 3A eyalet unvanını kazandı. 2014-16’dan beri Durk, West Osho Üniversitesi’ne koçluk yapıyor ve Bears’ı iki sezonda 50-20’lik bir rekora götürüyor. 2015 yılında Güney Teksas Yılın Koçu seçildi ve takımını 2016 yılında Texas Bölgesi IV-4A Perth’e götürdü.

Durg, Teksas’ta 10 yıl geçirdikten sonra Indiana’ya döndü ve bu kez Cloverdale’de üniversite asistanı ve ortak girişim koçu olan Pat Roddy Jr.’a yeniden katıldı. Durk, altı yıl boyunca Cloverdale’de büyüdü, burada İspanyolca öğretiyor, okulun JAG müfredatını (Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mezunlar için işler) öğretiyor ve yönetiyor ve okul sonrası öğretmeni, birçok okul etkinliğinde atletik direktör yardımcısı ve halk için hizmet veriyor. adres spikeri

12 Mart 2022’de Putnam İlçe Ticaret Odası, 2021 Putnam İlçe Vatandaşı olarak Durk Cloverdale üzerinde bir etki yaptı.

Durk, yakın zamanda tanınmasıyla ilgili olarak, “Bunu takdir ediyorum çünkü benim ve diğerlerinin benden beklediği beklentileri karşılıyorum” dedi. “İnsanların en iyisi, oğulları ve kızları bana emanet ve bir koç ve akıl hocası gerçek tanım kılavuzudur.

READ  Devlet dairelerinin çoğu Turks ve Caicos Adaları tarafından yönetiliyor

“Kişisel düzeyde, üzücü görünebilir, ancak sınıflarımın buna tanıklık ettiğini söyleyebilirim, her sabah bu günü geçirdiğim en verimli gün haline getirmeyi umarak uyanırım. , Beni, diğer öğretmenleri ve üyelerini motive ediyor. topluluk daha fazlasını yapmak için.

Cloverdale Müfettişi Greg Lyndon, Durga’yı “harika bir öğretmen” olarak nitelendirdi ve öğrencilerin üniversiteye hazırlanmalarına yardımcı olmak için sayısız saatlerini nasıl harcadığına dikkat çekti.

Lyndon, Banner Graphic’e verdiği demeçte, “Kabul mektubunu gösteren ilk kişiydi (öğrenciler), çünkü onları hazırlamaya yardım etti.”

Cloverdale başkanı Sonny Stolts da Durga’yı övdü.

Stoltz, Banner Graphic’e “Carl benzersiz, uzman ve kendini işine adamış bir eğitimcidir” dedi. “Onunla temasa geçen her öğrenciye tüm dikkatini vermek için çok çalışıyor. Spor etkinliklerindeki varlığı ve orta öğretim sonrası eğitim konusundaki rehberliği ile bazen Cloverdale Lisesi’nin yüzü olarak hizmet veriyor. Öğrenciler onu ve okulunu çok seviyor. personel ona saygı duyuyor.

Roddy, Durg’un PGC Dönüşümsel Koç Ödülü adaylığına ek bir bakış açısı sağladı.

Roddy, “2002 sonbaharından beri Carl’ı bir meslektaş ve arkadaş olarak görüyorum” dedi. “O zamandan beri, Carl’ın harika bir koç, lider ve öğretmen olarak geliştiğini görmek beni çok mutlu etti.

“O, tüm okul ve toplum için bir savunucudur. Tüm sporcuları ve öğrencileri okullarına müfredat dışı katılımla gerçekten ilgilenmeye teşvik etmeyi ilke edinir. Carl, eğitimin bir kişinin hayatındaki önemini anlıyor ve kendi başarısını görmek için motive oluyor. oyuncular ve öğrenciler yaşam boyu öğrenenler olarak.