Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Logitech’in 80 Dolarlık Ultra Yoğunlaştırılmış Oyun Faresi şimdiye kadarki en çok yönlü ürünümüzdür

Logitech’in 80 Dolarlık Ultra Yoğunlaştırılmış Oyun Faresi şimdiye kadarki en çok yönlü ürünümüzdür

Logitech kablosuz oyun faremi iki buçuk yıldır şarj etmeyi düşünmedim çünkü bunu otomatik olarak yapan Magic Mouse Pad’im var. Ancak Powerplay fare altlığıyla çalışan Logitech fareler pahalı, ağır veya her ikisidir ve bunların hiçbiri Bluetooth fare olarak işlev göremez, bu yüzden onları kablosuz olarak dizüstü bilgisayarımla, elde taşınır cihazımla veya telefonumla eşleştirebilirim.

Bugün Logitech bunu şunuyla değiştiriyor: Logitech G309Hemen hemen her şeyi yapan 80 dolarlık bir fare. Bu, ilk ucuz Powerplay fare, ilk Bluetooth fare, hareket halindeyken AA pil kullanmanıza olanak tanıyan ilk fare ve içinde süper kapasitör bulunan ilk Logitech kablosuz faredir, böylece AA pil kullanmanıza gerek kalmaz. mutlaka Hiç pile ihtiyacınız var mı?

Powerplay olmadan bile G309, 86 gramlık çerçevesini hareket ettirirken Lightspeed kablosuz özelliğini kullanarak 300 saate kadar veya Bluetooth ile 600 saate kadar pil ömrü vaat eden çift modlu bir kablosuz oyun faresidir.

Ancak 120 dolarlık Powerplay pediniz varsa, toplam fare ağırlığına ulaşmak için AA pili çıkarabilirsiniz. Sadece 68 gram60 gram ağırlığıyla neredeyse 160 dolarlık Logitech G Pro kadar hafif Bu, geçen yıl yoğun fare kıskançlığımı ateşledi. Bu, süper kapasitörün, altındaki Powerplay fare altlığı tarafından sürekli olarak kablosuz olarak şarj edilen küçük bir pil görevi görmesi nedeniyle mümkün olmaktadır. Logitech Global Kıdemli Ürün Müdürü Nicolas Mitral, “Piliniz asla bitmeyecek; sonsuz pil ömrüne sahip” diyor.

Bu, süper kapasitörle suyu test eden ilk kablosuz oyun faresi değil; ancak Mad Catz ve Razer 2018’de bunu denediğinde, bu pahalı kablosuz farelerde böyle bir özellik yoktu. son Nakliye Yöntemi. Birlikte verilen şarj pedinde veya bir kabloyla kullanmanız gerekiyordu. Şu ana kadar Logitech, Powerplay faresini biraz taşınabilir hale getirmenize olanak sağlamak için dahili olarak şarj edilebilir lityum hücreleri kullandı; Burada AA pil bu eksikliği kapatıyor.

READ  Kingdom Hearts 4 Fragmanı, İlk Fragmanı İzle

Logitech’in oyun farelerinin bütçesi dahilinde olmasına rağmen, G309 aynı zamanda şirketin bir süredir birinci sınıf farelerde sattığı Hero 25K sensörüne ve hibrit opto-mekanik anahtarlara da sahip; bunların her ikisi de daha pahalı olan G305’e göre yükseltmeler olarak memnuniyetle karşılanacaktır. fare 60 dolara dayanıyor.

Ancak yine de onsuz yapmakta zorlanacağım bir Logitech fare özelliği eksik: Oyun faremi iş için kullandığımda belgelerde ve web sayfalarında gezinmek için sürekli kullandığım çift modlu kaydırma tekerleği. Oyun fareleri arasında bu özellik bence hala G502 ve G903’e özel.

Logitech’in Powerplay mousepad’i hâlâ en düşük indirimlerle ve en az nadirlikle 120 dolara satması talihsiz bir durum. Şirket, Logitech’in kurumsal sloganı olan G309’un “herkes için kablosuz oyun” vaadini gerçekten yerine getirmek istiyorsa, paketin tamamını daha uygun fiyatlı hale getirmenizi tavsiye ederim.

Logitech, G309’un yanında G305’i de satmaya devam edeceğini söylüyor. G309 ayrıca tek bir Lightspeed kablosuz adaptörünü aralarında G515 TKL, G715, G915, G915 TKL, Pro X 60 ve Pro X TKL’nin de bulunduğu çeşitli Logitech kablosuz klavyelerle paylaşabilir.