Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Lok Sabha Seçimi 2024 | Banerjees, Adikaris’e Karşı Tamluk’ta Jön Türk ve eski yargıç vekil olarak görev yapıyor.

Lok Sabha Seçimi 2024 |  Banerjees, Adikaris’e Karşı Tamluk’ta Jön Türk ve eski yargıç vekil olarak görev yapıyor.

Tamluk (Batı Bengal): “2021’in intikamını Cumartesi günü almayacak mısın?” Abhishek Banerjee, eyaletin Tamluk Lok Sabha seçim bölgesindeki Nandigram’daki mitingde soruyor. Kalabalık “Evet” diye bağırıyor. Mamata Banerjee’nin yeğeni ve Trinamool Kongresi genel sekreteri gülüyor.

“Oyun hâlâ orada. Khela Hobe” diyor ve TMC’nin 2021 eyalet meclisi seçimlerinde partinin sloganı yaygınlaştıran genç Türkü Debangshu Bhattacharya’ya oy vermek için verdiği savaş çığlığını tekrarlıyor.

Dipangshu, Batı Bengal’deki Tamluk Lok Sabha seçim bölgesinin TMC adayıdır. Kalküta Yüksek Mahkemesi yargıcı olarak görevinden istifa eden ve Bharatiya Janata Partisi’ne (BJP) aday olarak katılan Abhijit Ganguly ile karşı karşıya.

Ancak Tamluk’ta ya da Purba ve Passim Medinipur bölgelerindeki diğer seçim bölgelerinde asıl kavga Banerjee’ler ile Nandigram’da Mamata Banerjee’yi mağlup eden devlet BJP ağır sıklet Suwendu Adhikari’nin ailesi olan memurlar arasında. 2021 meclis anketleri 2000’den az oy farkla yapılacak.

Çiftçilerin 2007 ve 2008’de kimya endüstrileri için özel bir ekonomik bölge kurmak amacıyla arazi edinimi önerisine karşı yaptıkları protestoların, Sol Cephe’nin 34 yıllık yönetimine ve ayaklanmasına zemin hazırladığı yer Nandigram’dı. Banerjee’nin partisi 2011’de iktidara geldi. 2021’de ezici bir farkla kazanan TMC, eyalet başbakanının Nandigram’daki yenilgisini henüz kabul etmedi.

O (Suwendu), sayım merkezindeki gücü kapatarak ve dört elektronik oylama makinesindeki oyları değiştirerek hile yaptı ve kazandı. Ama artık Debangshu’ya oy verebilir ve ona bir ders verebilirsiniz” diyor Abhishek.

Suvendu, TMC’nin Nandigram’daki 2007-2008 ajitasyonundan yükselişinde etkili oldu. Ancak Banerjee’nin kabinesinden istifa etti, TMC’den ayrıldı ve Aralık 2020’de BJP’ye katıldı. Babası Sisir Adhikari ve erkek kardeşi Thibiendu Adhikari, Lok Sabha’da TMC üyesi olarak devam etti. .

“Onlar (TMC liderleri) bana ‘ diyorlarKatar‘ (hain), peki ya Banerjee? Batı Bengal’de Kongre’yi bölen ve Trinamool Kongresi’ni başlatan Rajiv Gandhi’ye ihanet eden bir hain. Şu anda eyalet meclisindeki muhalefetin lideri olan ve BJP’nin iktidar koltuğu Gandhi’deki adayı olan diğer kardeşi Chaumendu adına kampanya yürüten Suvendu, “Kabinesini bırakarak Atal Bihari Vajpayee’ye ihanet etti” diyor. yüksek arabalardan.

READ  Türk Telekom yaşıyor ve play-off yarışına giriyor

Ganguly’nin Yüksek Mahkeme hakimi olarak işe alım dolandırıcılığı nedeniyle TMC hükümetine karşı verdiği çeşitli emirler ona “yolsuzlukla mücadele savaşçısı” imajını kazandırdı ve BJP bunu Lok Sabha anketlerinde paraya çevirmeyi umuyor.

Oyuncu-memur-avukat-hakim-politikacıya dönüşen oyuncunun, “Yolsuzlukla mücadelemi sürdürmek için buradayım” demesi üzerine Seçim Komisyonu tarafından 24 saat boyunca kampanya yapması yasaklandı. Banerjee hakkında.

Ganguly’yi hedef alan Debangshu, “Bir yargıç olarak Trinamool Kongresi hükümetine iftira atan, işe alımları iptal eden ve gençleri işsiz bırakan siyasi bir gündem arayışı, BJP’ye katıldığında ve Lok Sabha seçimlerine itiraz ettiğinde tamamen açığa çıktı” diyor.

Tamugam bölge başkanı Asit Banerjee, partisinin Tamluk ve çevresindeki AIADMK yönetimine son vermek için mücadele ettiğini söyledi. “O (Suwendu), Tamluk ve Gandhi’deki gasp dolandırıcılığına devam edebilmek için BJP’ye geçti.”

BJP, Tamluk’taki CPI(M) adayı Sayan Banerjee’nin, azınlık topluluğunun oylarının önemli bir kısmını alarak Trinamool Kongresi’nin işini zorlaştıracağını umuyor.

Genç avukat Sayan, TMC’yi yolsuzlukla ve BJP’yi toplumsal siyasetle suçlamanın yanı sıra, gençler için iş, demiryolu bağlantıları ve seçim bölgesindeki çiçek ve betel çiftçileri için soğuk hava depoları için mücadele etme sözü verdi.

BJP ve TMC liderleri tarafından yönetilen “para toplayan çetelere” karşı savaşma sözü verdi. TMC, Genç Komünistlerin de BJP’nin kedisinden bazı Sol oyları CPI(M)’ye geri getirerek kendisine yardımcı olacağını umuyor.

Yayınlanan 23 Mayıs 2024 16:48 IST