Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Marie’nin Kremlin’deki yeni selamı, Vladimir Putin’in Ukrayna’daki savaştan her zamankinden daha fazla korktuğunu gösteriyor

Marie'nin Kremlin'deki yeni selamı, Vladimir Putin'in Ukrayna'daki savaştan her zamankinden daha fazla korktuğunu gösteriyor

haftalar sonra Ukrayna’da Battlefield aksiliklerMoskova baskı altında çökmüş ve savaşın yeni bir aşamasına geçmiş görünüyor: çalınan Ukrayna topraklarını ilhak etmek için acil “referandumlar” ve muhalif güçlere ağır hapis cezaları.

Çifte darbe, Rusya için Salı günü erken saatlerde yapılan duyuruyla başladı Devlet Duması yasayı onayladı Ön cephede “gönüllü olarak” teslim olan veya emirlere uymayı reddeden herhangi bir asker için daha sert cezalar uygulayın.

Kaçaklar 15 yıla kadar, teslim olanlar ise 10 yıla kadar hapisle yargılanıyor. Liderlerinin emirlerine uymayı reddedenler üç yılla karşı karşıya.

Rus ceza hukukuna ilk kez “seferberlik, sıkıyönetim ve savaş zamanı” kavramlarını da ekleyen yasa, geniş çaplı seferberliği tetiklemenin ilk adımı olarak görülüyor.

Devlet medyasına göre, Devlet Duması’nın oybirliğiyle onaylanmasının ardından yasa Çarşamba günü Federasyon Konseyi’ne gönderilecek. Federasyon Konseyi’nin de katılması beklenirken, yeni hapis cezaları Putin’in tasarıyı imzalamasıyla yürürlüğe girecek – ki bu da Çarşamba günü olabilir.

Mevzuatın zaten olması garip. işaretlenmiş Ancak Çarşamba öğleden sonra hükümet portalında tüm aşamalarda onaylandı.

Hareket, yaygın olarak Kremlin’in güçleri desteklemesi için bir yol olarak görülse de, Rus güçlerinin artık çok geç olmadan savaşı terk etmesi için panik dolu çağrılarla hemen karşılandı.

Askeri üslerde ve cephede bulunan Rus ordusunu “özel harekata” katılmayı reddetmeye veya bir an önce teslim olmaya çağırıyoruz. Bu muhtemelen son şansınız – ve ertesi gün kullanmanız gerekecek, ‘Vesna Savaş Karşıtı Hareket yazdı Açık mektupta. Onlarca savaş karşıtı grubun çağrıyı imzaladığı söyleniyor.

Rus sosyal medya kanalları seferberlik umutları hakkında korkunç mesajlar atarken, Rusya’nın Ukrayna’nın işgal altındaki bölgelerindeki vekil liderleri bu hafta başlarında Rusya’ya katılım konusunda “referandum” yapacaklarını neredeyse hep bir ağızdan duyurdular.

READ  Biden, Ukrayna'da kaybolan Amerikalılar hakkında kendisine bilgi verildiğini ve ülkeye seyahat etmemeye çağırdığını söyledi.

Yeniden birleşme rotasını Rusya’ya çevirdik. Moskova’nın Kherson’daki kukla lideri Vladimir Saldo, bir video mesajıyla duyurdu.

Donetsk, Luhansk, Kherson ve Zaporizhia’nın Rus kontrolündeki bölgelerinde 23-27 Eylül tarihlerinde referandum yapılması planlanıyor.

Kremlin, uzun süredir “referandumlar” söz konusu olduğunda – bu referandumların işgal altındaki bölgelerde yaşayan sakinlerin inisiyatifiyle düzenlendiğini iddia ederek – çaresiz gibi görünse de, Rusların katılmaya zorlandığına dair haberlerin gelmesi uzun sürmedi. oy sızdı.

Bağımsız haber kaynağına göre, Rostov’daki iki ceza kolonisindeki mahkumlara Ukrayna topraklarının Rusya’ya katılması için oy vermeleri emredildi. Mizham Obiasnet.

Haber ajansı iki kaynağın aktardığına göre, bir eskorttaki hapishane yetkililerinin Ukrayna pasaportu olan tüm mahkumlara oy kullanma talimatı verirken, tüm mahkumlara diğer tesiste oy kullanma emri verildi.

Referandumları hızlandırmak için gösterilen çılgınca çaba, Kremlin’in yeterli bölgeyi ele geçirmeyi veya yeterli desteği almayı başaramamasının ardından oylama planlarını tekrar tekrar ertelediği iki hafta önce Rusya’nın planlarında tam 180 puana işaret ediyordu. Kaynaklar Alıntı O sırada Medusa tarafından, Vladimir Putin’in gözünü “beklemekten yorulduktan” sonra 4 Kasım’a diktiğini söyledi.

Ancak, Ukrayna kuvvetlerinin Rus kuvvetlerini kaçmaya zorlayan birkaç sürpriz karşı saldırı sayesinde doğudaki bölgeleri yeniden ele geçirmesinden sonra, Eylül ortasına kadar bu tarih bile artık mümkün değildi.

Kremlin’i şimdi harekete geçmeye iten açıkça bu küçük düşürücü yenilgilerdir.

Rusya cumhurbaşkanlığı yönetimine yakın bir kaynağın aktardığına göre, “Artık her şeyi çok hızlı yapacak bir zihniyet var” dedi. medusa Çarşamba.

Medya kaynakları, Putin’in planlarındaki ani değişikliğin, Ukrayna’ya karşı savaş çabalarını yoğunlaştırmak ve seferberliğin başlamasının ötesine geçmek isteyen üst düzey Rus yetkililerin baskı kampanyasının bir sonucu olduğunu söyledi. Bildirildiğine göre, Ukrayna’nın şu anda Rusya tarafından işgal edilen toprakları yakında geri alabileceği korkusuyla güçlendirildi.

READ  Çin'in büyükelçisi, nadir bir brifingde ABD'yi Tayvan'ın sonuçları konusunda uyardı

Kaynaklardan biri, “Putin’i etkilediler ve işte buradayız, her şey sahada” dedi.

Medusa’nın aktardığı üç kaynağa göre, onların düşüncesi, referandumların Ukrayna’nın daha fazla karşı saldırısını durduracağı, çünkü içlerinden birinin sözleriyle Ukrayna “Rus topraklarına saldırı riskine girmeyecek”.

Ukrayna’da karşı saldırılar devam ederse, Rus makamlarının yeni yasayı sıkıyönetim ve kısmi seferberlik uygulamak için kullanmayı planladıklarını söylediler.

Rusya’nın tam kontrolü altında bile olmayan bölgeleri nasıl ilhak etmeyi planladığı belli değil.

savaş çalışması için bir enstitü olarak işaretlendi Salı günü, Rusya’nın son şaşırtıcı açıklamalarının arifesinde, Rusya’nın Ukrayna topraklarını kısmen ilhak ederek savaşı kazanabileceği fikri “tutarsız”.

Washington D.C. düşünce kuruluşu, böyle bir kısmi ilhakın “Kremlin’i, Ukrayna güçlerinin ‘Rus’ topraklarını işgal etmemesini talep etme ve bu talebi yerine getirememe gibi aşağılayıcı bir pozisyona sokacağını” yazdı.

Bununla birlikte, Putin’in en yakın sırdaşlarının çoğu, son hamleleri büyük bir dönüm noktası olarak görüyor ve RT genel yayın yönetmeni Margarita Simonyan saldırıya öncülük ediyor. heyecan: “Olanlara ve olmak üzere olanlara bakılırsa, bu hafta ya yakın zaferimizin arifesini ya da nükleer savaşın arifesini işaret ediyor.”