Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Beryl Canlı Güncellemeleri: Tropik Fırtına Teksas’a doğru ilerlerken kasırga gücünü yeniden kazanıyor

Beryl Canlı Güncellemeleri: Tropik Fırtına Teksas’a doğru ilerlerken kasırga gücünü yeniden kazanıyor
Beryl Kasırgası Yucatán Yarımadası ve Meksika Körfezi’ne doğru ilerliyor

Beryl Tropikal Fırtınasının Teksas’ı vurmadan önce Kategori 1 kasırgaya dönüşmesi bekleniyor, bu da eyalet yetkililerinin 40 ilçe için bir afet ilanı yayınlamasına ve kıyıdaki sakinlere tahliye tavsiyesinde bulunmasına neden olacak.

the Ulusal Kasırga Merkezi Yetkililer, Brill Kasırgasının Pazar günü geç saatlerde Güney Teksas’ı vurmadan önce hafta sonu Körfez Kıyısı’na tehlikeli akıntılar getirmesini bekliyordu.

Fırtınanın Meksika Körfezi’ne doğru ilerlerken güçlenerek kasırgaya dönüşmesi ve Amerika Birleşik Devletleri’ne ulaştığında Kategori 1 kasırga haline gelmesi bekleniyor.

Teksas Valisi Greg Abbott eyalet sakinlerini etkiye hazırlanmaları konusunda uyardı: “Teksaslılar ve güney kıyı bölgelerindeki ziyaretçiler Bağımsızlık Günü’nü kutlarken, onları güvende kalmak için bir acil durum planı yapmaya da çağırıyorum.”

Beryl Kasırgası, hafta başında Kategori 5 kasırga olarak Karayipler’de ölümcül bir yol kat ettikten sonra St. Vincent ve Grenadinler, Grenada, Jamaika ve Venezuela’da şu ana kadar en az 11 kişinin ölümüne neden oldu.

Çarşamba günü fırtına Jamaika’da 400.000 evin elektriğini kesti ve binalara zarar verdi. Cuma sabahı fırtına, saatte 85 mil hıza varan rüzgarlar ve tehlikeli rüzgarlarla Meksika’nın popüler turistik beldesi Tulum’u vurdu.

1720371652

Beryl’in 2024 sezonunda Amerika Birleşik Devletleri’ni vuracak ilk kasırga olması bekleniyor

Ulusal Hava Durumu Servisi, Tropikal Beryl Fırtınasının Pazartesi sabahı Teksas’ı Kategori 1 kasırgası olarak vurmasını bekliyor.

Bu, Beryl’i 2024 yaz ve sonbahar kasırga sezonunda Amerika Birleşik Devletleri’ni vuracak ilk Atlantik kasırgası yapacak.

Greg Graziosi7 Temmuz 2024 18:00

1720370405

İzleyin: Tropikal Fırtına Beryl: Güncellenmiş zamanlama, parkur ve NTX etkisi

Tropikal Fırtına Beril: Güncellenmiş zamanlama, parkur ve NTX etkisi

1720368952

Floridalılar Beryl Kasırgası kurbanlarına yardım etmek için bir araya geliyor

Florida’daki topluluklar, Beryl Kasırgası’ndan etkilenen diğer topluluklara yardım etmek için birleşiyor.

Fırtına Karayipler’de en az dokuz kişinin ölümüne yol açtı ve bu hafta başında Grenada’nın Carriacou adasını vurdu.

Kasırgaların gücüne yabancı olmayan Floridalılar, temel malzemeleri bağışlamaya ve bağışlanan malları, onlara en çok ihtiyaç duyan, kasırgadan etkilenen topluluklara gönderilmek üzere hazırlamak için gönüllü olarak zaman ayırmaya başladı.

ABD: Floridalılar Beryl Kasırgası kurbanlarına yardım etmek için bir araya geliyor

Greg Graziosi7 Temmuz 2024 17:15

1720366420

Beryl’in Teksas’a ne zaman ulaşması bekleniyor?

Beryl Kasırgasının Pazartesi sabahı erken saatlerde Kategori 1 kasırga olarak güneydoğu Teksas’a ulaşması bekleniyor.

Fırtına gelmeden önce devlet yetkilileri 40 ilçe için afet bildirileri yayınladı.

Greg Graziosi7 Temmuz 2024 16:33

1720365292

Ulusal Hava Durumu Servisi kasırga uyarısını genişletti, Beryl Kasırgası öncesinde güncellenmiş kılavuz yayınladı

Ulusal Hava Durumu Servisi, yarın sabahın erken saatlerinde güneydoğu Teksas’a ulaşması beklenen Tropikal Beril Fırtınası için Pazar günü çeşitli uyarılarda bulundu.

Ajans, Pazar günü geç saatlerden Pazartesi gününe kadar eyalet kıyılarında olası bir “hayatı tehdit eden fırtına” konusunda uyarıda bulunan bir mesaj yayınladı.

Fırtına uyarısı, “Padre Adası Ulusal Deniz Kıyısı’nın kuzey girişinden Corpus Christi Körfezi, Matagorda Körfezi ve Galveston Körfezi dahil olmak üzere High Island’a kadar” uzanıyor.

Fırtınanın bu gecenin ilerleyen saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgarlarla birlikte sahili vurması bekleniyor.

Ulusal Hava Durumu Servisi, “Beryl Kasırgasının bu gece geç saatlerde ve Pazartesi günü Teksas kıyılarının bazı bölgelerine kasırga şiddetinde zarar verici rüzgarlar getirmesi bekleniyor” uyarısında bulundu. “Baffin Körfezi’nden San Luis Geçidi’ne Kasırga Uyarısı yapıldı. Bugün geç saatlerde tropik fırtına koşulları başlamadan hazırlıkların hızla tamamlanması gerekiyor.”

Fırtına aynı zamanda Körfez Kıyısı’nın büyük bölümünde tehlikeli akıntılar yaratacak. Yüzücülerin koyda suya girmeden önce uyarı bayraklarına dikkat etmesi gerekiyor.

Greg Graziosi7 Temmuz 2024 16:14

1720364058

Beyaz Saray: Biden, Teksas’a yaklaşırken Beryl’in gelişmelerini izliyor

Joe Biden ve yönetim yetkilileri, Teksas’ın güneydoğusuna doğru ilerlemeye devam eden Tropikal Fırtına Beril’deki gelişmeleri izliyor.

Beyaz Saray gazetecilere yaptığı açıklamada, “Eyaletimiz ve yerel meslektaşlarımızla yakın temas halindeyiz ve FEMA, ihtiyaç duyulması halinde müdahale personeli, arama kurtarma ekipleri, şişelenmiş su, yemek, branda ve jeneratör hazırladı” dedi. Pazar günü FEMA, yerel müdahale çabalarını daha da desteklemek için bir koordinasyon merkezi olan Ulusal Müdahale Merkezi’ni (NRCC) faaliyete geçirdi.”

Greg Graziosi7 Temmuz 2024 15:54

1720359000

İzleyin: Beryl Kasırgası vurduğunda Googlebox yıldızları Jamaika’da mahsur kaldı

Beryl Kasırgası karaya vurduğunda Googlebox yıldızları Jamaika’da mahsur kaldı

Greg Graziosi7 Temmuz 2024 14:30

1720357200

Teksas yetkilileri buzlu göletler gelmeden önce 40 ilçe için afet bildirimleri yayınladı

Vali Greg Abbott ülke dışına seyahat ederken vali vekili olarak görev yapan Teksas Vali Yardımcısı Dan Patrick, Beryl’in beklenen Kategori 1 kasırga olarak gelişinden önce 40 ilçe için bir afet ilanı yayınladı.

Bildirge, devlet kaynaklarının hazırlık çalışmaları ve iyileştirme çabaları için kullanılmasına izin veriyor.

Abbott, fırtınanın güzergahında yaşayan Teksaslılara, fırtınanın gelişine şimdiden hazırlanmaya başlamalarını tavsiye etti.

Greg Graziosi7 Temmuz 2024 14:00

1720353600

Teksas ve Meksika’nın kuzey kıyılarında Beryl Kasırgası ve fırtına uyarıları

Ulusal Hava Durumu Servisi Cuma akşamı Teksas’ın doğu kıyısı için tropikal fırtına ve kasırga uyarılarını duyurdu.

Bu uyarılar Rio Grande’nin ağzından kuzeydeki San Luis Geçidi’ne kadar uzanıyor.

Kıyı Harris İlçesi de uyarı altındadır.

Greg Graziosi7 Temmuz 2024 13:00

1720346400

2024 kasırga sezonu geldi. İşte nasıl hazırlanacağınız

Amerika Birleşik Devletleri, Karayipler ve Orta Amerika’nın kıyı bölgelerinde yıkıcı su baskınları ve yüksek hızlı rüzgarlarla bilinen kasırga mevsimi çok yakında ve acil durum yönetimi yetkilileri insanları hazırlıklı olmaya çağırıyor.

Önceki kasırga sezonlarının aksine, bu yaz ülke çapında rekor yüksek sıcaklıklar ve erken fırtınalar yaşanıyor. Hollywood’un Florida’nın Atlantik kıyısındaki acil durum yönetimi direktörü Jimmy Hernandez, kasırga sezonunun 1 Haziran’dan 30 Kasım’a kadar sürdüğünü, ancak çoğu kasırganın genellikle Eylül ve Ekim aylarında meydana geldiğini söyledi.

Greg Graziosi7 Temmuz 2024 11:00