Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Mary Hartman” filminde rol alan komedyen Martin Mull, 80 yaşında hayatını kaybetti

“Mary Hartman” filminde rol alan komedyen Martin Mull, 80 yaşında hayatını kaybetti

1970’lerde “Mary Hartman, Mary Hartman” ve “Fernwood 2-Night” gibi programlarla büyük ilgi gören ve sonraki yarım yüzyıl boyunca televizyon ve sinemada aktif kalan komedyen, müzisyen ve şovmen Martin Moll, Perşembe günü hayatını kaybetti. Los Angeles’taki evinde. 80 yaşındaydı.

Eşi Wendy Moll da onun öldüğünü doğruladı. Ailesi onun uzun süren bir hastalıktan sonra hayatını kaybettiğini söyledi. Ölüm nedeni belirlenemedi.

“Mary Hartman”da Bay Moll, alüminyum bir Noel ağacının tepesindeki yıldızda bıçaklanarak öldürülen aile içi tacizci Garth Gimple’ı canlandırdı.

Serinin bir sonraki spin-off’u olan ve 1977’de yayınlanan talk şovların bir parodisi olan “Fernwood 2-Night”ta rol aldı. Garth Gimple’ın ikiz kardeşi talk show sunucusu Barth Gimple’ı canlandırdı.

New York Times’ın 1977 tarihli bir sayısında şöyle yazıyordu: “Şaka amaçlı olsun ya da olmasın, olağanüstü sarı bıyıklarıyla Barth, takıntılı ve depresif bir şekilde zayıf bir iş durumuyla ve Florida’da kendisine yöneltilen suçlamalarla ilgili bazı belirsiz iddialarla başa çıkıyor.” serginin açılış haftasının değerlendirmesi. “Barth yalnızca avukatının ‘kanılamayacak kadar iyi bir davaya’ sahip olduğunu düşündüğünü söyleyecek.”

Ayrıca “Clue” (1985) filmindeki ve “Roseanne” ve “Arrested Development” dizilerindeki rolleriyle de tanınıyordu. O da rol oynadı Bob Bradley, Siyasi durum komedisi “Veep”teki ana karakterin asistanı.

Bay Mall son olarak Fox’ta yayınlanan bir dizide rol aldı. “Harika çocuklar” Film, bir emeklilik topluluğunda yaşayan, kuralları çiğneyen bir grup arkadaşın etrafında dönüyor.

Martin E. Moll, 18 Ağustos 1943’te Chicago’da Harold ve Betty Moll’un çocuğu olarak dünyaya geldi. Rhode Island Tasarım Okulu’ndan derece sahibidir. para birimi Sanat galerilerinde ve Whitney ve Metropolitan Müzelerinde yer aldı.

Karısının yanı sıra arkasında Maggie Moll adında bir kız çocuğu bırakıyor.

READ  Gunna'nın ailevi işleri var ve teslim olmadan önce sınıfta çalışıyor.

2018’de The Times’a verdiği bir röportajda sanatına yaklaşımını şöyle tanımladı: “Geriye dönüp eski Life and Look dergilerini, insanların aile fotoğraflarını ve bunun gibi şeyleri buluyorum ve sonra bunları bir araya getiriyorum, kendi resimlerimi yapıyorum ve sonra resim yapıyorum” onlara.”

Tam bir ölüm ilanı takip edecek.

Alain Delaquiriere Araştırmaya katkıda bulundu.