Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Massey ve 18 Demokrat, ABD-İsrail İlişkilerine Saygı Gösteren ve Abraham Anlaşmalarını Genişleten Karara karşı oy kullandı

Massey ve 18 Demokrat, ABD-İsrail İlişkilerine Saygı Gösteren ve Abraham Anlaşmalarını Genişleten Karara karşı oy kullandı

Temsilci Thomas Massie ve 18 Temsilciler Meclisi Salı günü, İsrail’in Bağımsızlık Günü’nde ABD-İsrail ilişkilerini onurlandıran bir karara karşı oy kullandılar ve İsrail arasında diplomatik ilişkiler kurmaya yönelik 2020 anlaşması olan Abraham Anlaşmalarının genişletilmesi ve güçlendirilmesine desteklerini ifade ettiler. Emirates ve Bahreyn.

the Kesinlik – iki partinin desteğini alan – odayı 401’e karşı 19 oyla temize çıkardı. Bu yıl, İsrail’in bağımsızlığını ilan etmesinin 75. yılı.

Sık sık uluslararası konularda yasalara karşı oy kullanan Massie, tedbire karşı çıkan tek Cumhuriyetçi oldu.

Bir açıklamada, “Sonuçta, son 10 yıldır karşı oy kullandığım dış yardımı öven bir yasa tasarısına oy vermem mantıklı gelmedi” dedi.

Ona 17’si Kongre İlerici Grup Toplantısı üyesi olan 18 Demokrat katıldı.

Tedbire karşı oy veren ilericiler arasında Temsilciler Jamal Bowman (New York), Corey Bush (Mo.), Andre Carson (Hindistan), Marc Desaulnier (Calif.), Jesus “Choy” Garcia (Illinois), Raul Grijalva (Arizona) yer aldı. . , Jared Hoffman (California), Pramila Jayapal (Washington), Hank Johnson (Gürcistan), Summer Lee (Penn), Alexandria Ocasio-Cortez (New York), Ilhan Omar (Minnesota), Marc Buchan (Wis.), Ayanna Pressley (Mass.), Delia Ramirez (Illinois), Rashida Tlaib (Michigan) ve Nydia Velazquez (New York).

Progressive Caucus üyesi olmayan Temsilci Betty McCollum (D-Minnesota) da karara karşı çıktı.

Demokratlar Meclisi’nin neden yasaya karşı oy kullandığı hemen belli olmadı. Ancak ilericiler, İsrail hükümetinin, özellikle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu döneminde, Filistinlilere yönelik muamelesini düzenli olarak eleştirdiler.

buna göre HaaretzBir İsrail gazetesi, tanıtılana benzer kararlar, İsrail’in Yom Hatzamuth olarak bilinen Bağımsızlık Günü münasebetiyle her beş yılda bir Salı günleri tanıtılıyor. Ancak, bildirildiğine göre bu yılki baskı, iki devletli çözüme atıfta bulunmadığı için önceki baskılardan farklıydı.

READ  Teknoloji hisseleri ilerledikçe Hong Kong hisseleri %3 yükseldi; Çin faaliyet verileri hayal kırıklığı yarattı

Salı günü tartışılan önlem, özellikle “diğer ülkeleri İsrail ile ilişkileri normalleştirmeye teşvik etmek ve mevcut anlaşmaların bu ülkelerin vatandaşları ve tüm halkları için somut güvenlik ve ekonomik faydalar sağlamasını sağlamak için İbrahim Anlaşmalarının genişletilmesi ve güçlendirilmesinin teşvik edilmesi” çağrısında bulunuyor. bölge.”

Trump yönetimi sırasında imzalanan Abraham Anlaşmaları, İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ilişkilerin normalleşmesine yol açarak, Abu Dabi’yi yirmi yılı aşkın bir süredir Tel Aviv ile ilişki kuran ilk Arap ülkesi haline getirdi. Sudan ve Fas’ın İsrail ile ilişkileri güçlendirmeye yönelik açıklamalarının ardından anlaşmalara Bahreyn de imza attı.

Kararda ayrıca Meclis’in Washington ve Tel Aviv’i ekonomik, güvenlik ve medeni konularda “ikili işbirliğini derinleştirmeye ve genişletmeye” teşvik ettiği belirtildi. “İsrail’in kendisini kendi başına savunma yeteneğini sağlamak için ABD-İsrail Mutabakat Zaptı’nda belirtildiği gibi, İsrail’e güvenlik yardımına devam eden desteğini ifade ediyor.”

Buna ek olarak, kararda Meclis’in “ortak değerleri paylaşan ve demokrasi taahhüdüne sahip ortaklar olarak İsrail ve ABD lehine İsrail’in uluslar topluluğunun aktif bir üyesi olarak güçlü katılımını desteklediği” belirtildi.

Kararın sponsorları, tedbir için Temsilciler Meclisi’nin onayını övdü.

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Temsilci Michael McCaul (R-Texas), “ABD ve İsrail, İsrail’in 75 yıl önce kuruluşundan bu yana ortak zorlukların ve küresel tehditlerin üstesinden gelmek için ortak olarak birlikte hareket etti” dedi. ifade. Birlikte, tarihi İbrahim Anlaşmalarının imzalanması gibi önemli dönüm noktalarına ulaştık. İki ülke arasındaki güçlü dostluk ve ortaklık geleneğini sürdürmeyi dört gözle bekliyorum.”

READ  Sağcı Finlandiya Ulusal Kongresi büyük olasılıkla seçimi kazanırken, Marin üçüncü oldu.

Temsilci Kathy Manning (D-C), Washington ile Tel Aviv arasındaki “olağandışı ve kalıcı ittifakın” tarihini vurguladı.

75 yıldır ABD ve İsrail, ortak çıkarlarımız ve temel değerlerimiz temelinde olağanüstü ve kalıcı bir ittifak oluşturdu. İki ülke birlikte demokrasiyi savundu, teknolojik başarıları paylaştı, bölgesel güvenliği artırdı ve ortak temel değerlerimizi kutladı.”

İsrail’in bağımsızlığının 75. yıldönümünde, tarihi İbrahim Anlaşmaları da dahil olmak üzere ülkelerimizin birlikte elde ettiği başarılardan gurur duyuyorum ve ABD ile İsrail arasındaki tarihi ilişkiyi ve iki devletli çözümü güçlendirmeyi dört gözle bekliyorum. önümüzdeki yıllar.”

Telif Hakkı 2023 Nexstar Media Inc. Tüm Hakları Saklıdır. tüm hakları saklıdır. Bu materyal yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.