Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

McDonald’s bu hafta ilk CosMc restoranını açıyor

McDonald’s bu hafta ilk CosMc restoranını açıyor
  • McDonald’s, konseptin Amerika Birleşik Devletleri ve diğer pazarlarda işe yarayıp yaramadığını test etmek için yeni bir alt marka olan CosMc’s’in 10 lokasyonunu açmayı planlıyor.
  • Burger zinciri, CosMc’s’i atıştırmalık veya kahve almanın hızlı ve kolay bir yolu olarak konumlandırıyor.
  • Yeni marka adı, 1980’lerin sonu ve 1990’ların başında reklamlarda görülen McDonaldland maskotu CosMc’den geliyor.

McDonald’s coz mac.

Nezaket: McDonald’s

McDonald’s, yeni CosMc’s markasının ilk lokasyonunu bu hafta Bolingbrook, Illinois’de açacak.

Fast food devi, bir test kapsamında 2024 yılı sonuna kadar Teksas’ta dokuz restoran da dahil olmak üzere 10 CosMc lokasyonu açmayı planlıyor. McDonald’s daha sonra küçük zinciri genişletip genişletmeyeceğine karar vermek için verileri analiz etmek için bir yıl harcayacak.

Yeni marka adı, 1980’lerin sonu ve 1990’ların başında reklamlarda görülen McDonaldland maskotu CosMc’den geliyor. CosMc, McDonald’s yemeğine can atan, uzaydan gelen bir uzaylı. Şirket, bu yılın başlarında Grimace’in doğum günü yemeğinde elde ettiği başarının ardından maskotlarını pazarlamaya daha fazla yöneldi.

Burger zinciri ilk olarak Temmuz ayında CosMc’s’in yan kuruluşu olarak kurulduğunu açıklamıştı ancak planlarıyla ilgili daha fazla ayrıntıyı gizlemişti. Bolingbrook lokasyonunun fotoğrafları bu haftanın başlarında eski adı Twitter olan X’te ortaya çıktı.

Egg McMuffins ve M&M McFlurries gibi eski favorilerin yanı sıra Churro Frappes ve simit ısırıkları gibi yeni ürünleri içeren bir menüyle McDonald’s, CosMc’s’i atıştırmalık veya kahve almanın hızlı ve kolay bir yolu olarak konumlandırıyor.

Çarşamba günü yatırımcılara gösterilen bir videoda bir anlatıcı, “Saat 15:00 olduğunda ve desteğe ihtiyaç duyduğunuzda CosMc’s’e bir gezi yapın” dedi.

1980’lerde CosMc’nin yer aldığı McDonald’s reklamının ekran görüntüsü.

Kaynak: McDonald’s | Youtube

McDonald’s, özel olarak kişiselleştirilebilir içecekleri ve popüler ikindi kahvesini satabilecek bir marka yaratmak için yola çıktı.

READ  ABD'de faiz oranları son 16 yılın en yüksek seviyesine çıktı

“Bu, diğerlerinden daha hızlı büyüyen 100 milyar dolarlık bir kategori. [informal eating-out segment] Ve üstün marjlarla,” dedi McDonald’s CEO’su Chris Kempczinski yatırımcılara.

CosMc restoranları, tipik bir McDonald’s lokasyonundan daha küçük bir gayrimenkul ayak izine sahip olacak, ancak yeni lokasyonlar, birden fazla arabaya servis şeridi de dahil olmak üzere bir dizi düzeni test ediyor. Kredi kartı kullanan müşteriler megafon aracılığıyla da ödeme yapabilecek ve böylece hizmet süreleri hızlandırılacak.

Duyuru şirketin yatırımcı gününün bir parçasıydı. Yöneticiler, yeni restoranının geliştirilmesine yönelik uzun vadeli hedefleri, 100 milyon yeni sadakat programı üyesini işe alma planlarını ve Google ile stratejik bir ortaklığı açıkladı.

Ancak Kempczinski, yatırımcıların CosMc konusunda çok fazla heyecanlanmaması gerektiğini vurguladı.

Çarşamba günü yatırımcılara “Bir kez daha vurgulayayım, 10 mağazadan bahsediyoruz” dedi. “Büyük hikaye CosMc’in kendisi ile ilgili değil. Büyük hikaye, McDonald’s ve potansiyelimiz hakkında söyledikleridir. Düşünürsek, bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce bu bir fikirdi ve bu hafta ilk testimizi açıyoruz. site restoranı.”

Ama eğer test Başarılı olursa CosMc dünya çapında açılabilir.

Kempczinski, McDonald’s’ın bu markayı neden yarattığını açıklarken, “Yalnızca tek bir pazarda işe yarayacak bir fikir geliştirmek için zaman ayırmaya değmez” dedi.

Ancak McDonald’s’ın ana faaliyet alanının ötesine geçme yönündeki önceki çabaları başarılı olmadı. 1990’ların sonlarında Donatos Pizza ve Boston Market’i ve yeni kurulan Chipotle Mexican Grill’in hisselerini satın aldı. On yıldan kısa bir süre sonra bu üç şirketi terk etti ve bu, McDonald’s’ın mücadele ettiği dönemde dikkat dağıtıcı bir unsur haline geldi.